Зернова кава з Бразилії
Бразильська кава в зернах
Кожне третє зернятко кави на світовому ринку родом із Бразилії. Країна є світовим лідером – постачальником кави вже 150 років поспіль. Бразильська зернова кава реклами точно не потребує, проте ми знаємо про неї таке, що для багатьох стане відкриттям.
Трохи кавової історії
Через фантастичну популярність бразильської кави в народі існує думка, що перші кавові кущі з’явились у країні диких мавп. Однак це не так. Батьківщина кави – Африка. А перший кущ до Бразилії потрапив із Французької Гвінеї. Відоме навіть ім’я людини, яка завезла каву до Бразилії, – це португалець Франциск де Мело Пальєта. Було це майже 300 років тому, у 1727 році.
Ще сто років кавова індустрія розвивалась у Бразилії ні хитко, ні валко. І лише в середині ХІХ століття попит на бразильську каву в зернах став стрімко зростати не тільки всередині країни, а й за її межами.
Виробництво кави у Бразилії
Завдяки теплому, сухому клімату 90% зерен обробляють сухим способом: викладають рівним шаром на відкритому повітрі й залишають сушитися до чотирьох тижнів. Після цього знімають м’якоть і обсмажують зерна. Це найменш витратний метод, тому ціна кави в зернах із Бразилії виходить нижчою, ніж продукт, оброблений мокрим способом. Крім того, сухий метод виробництва надає напою особливого щільного смаку, приємного солодкуватого післясмаку та оксамитового аромату.
На світовому ринку також має високий попит зелена бразильська кава в зернах. Особливість її полягає в тому, що зерна не обсмажують. Обсмажування до потрібного ступеня здійснює вже компанія, яка купує каву. Зазвичай до України бразильська зернова кава потрапляє вже обсмаженою.
Бразильська зернова кава: види й сорти
Давайте спочатку розберемося, чим вид кави відрізняється від сорту. Вид кави визначається генетично в результаті селекції. Сорти ж виникають через відмінності у вирощуванні кавових сортів та в обробці зерен. Тому в одного виду кави може бути багато сортів.
Шляхетна арабіка
У Бразилії вирощують два види кави: арабіку та робусту. Вартість арабіки вища, але не через якість продукту: кожний вид по-своєму гарний, у кожного – своя армія шанувальників. Арабіка – високогірний вид кави, більш примхливий, а тому складний у культивації. Бразильська зернова кава арабіка вважається оптимальною у плані збалансованості кислинки та гірчинки. Без фанатизму та перегинів, урівноважена, класична – просто хороша кава.
Найпопулярніші сорти бразильської арабіки:
- «Бурбон Сантос»;
- «Мінас»;
- «Флет Біт Сантос»;
- «Мундо Ново».
70% бразильської кави – це арабіка. Основні смакові дескриптори: мигдаль, волоські та лісові горіхи, какао. Залежно від сорту можна вловити смак апельсина, шоколаду, карамелі й навіть грінок. Кава в зернах із Бразилії найкраще підходить для приготування еспресо, горіхових напоїв на основі кави та молока.
Міцна робуста
Робуста – невибагливий у вирощуванні вид кави, тому й ціна на неї більш демократична. В кавовому напої робуста відповідає за міцність, надаючи смаку гірчинки. Розмір зерен удвічі менший порівняно з арабікою, а вміст кофеїну – удвічі вищий. Любителі міцніших напоїв п’ють робусту в чистому вигляді, але частіше ця зернова кава з Бразилії в різних пропорціях використовується для створення купажів.
Відомі бразильські сорти робусти:
- «Пілау»;
- «Меліта»;
- «Пеле»;
- «Пімпінела».
Як вибрати хорошу бразильську каву в зернах
Перше, з чим потрібно визначитися, – де купити бразильську каву в зернах в Україні. Місць, де продається кава, сьогодні достатньо, проте ви ж хочете знайти найкращий продукт, правильно? Тому запам’ятайте: найякісніша кава продається там, де на ній розуміються, а саме – у спеціалізованому магазині New Tea в Києві. В нас на сайті ви знайдете справжню каву зернову з Бразилії.
Ступінь обсмажування
Зернова кава продається у двох варіантах: обсмажена та зелена. Ступінь обсмажування впливає на аромат і смак напою. В результаті нагрівання зерна збільшуються в розмірі, але при цьому стають на третину легшими. Купуючи зелену каву, будьте готові, що зерна не пахнуть. Нічого страшного, чарівний кавовий аромат з’явиться після обсмажування.
Чим сильніше обсмажування, тим темніша кава і вища концентрація кофеїну. Якщо подобається збалансована, помірно міцна кава зернова з Бразилії, купити слід продукт середнього обсмажування (200°С). Зерна гладенькі, коричневі з червоним відтінком. Любителям міцної кави потрібно взяти зерна сильного (італійського) обсмажування, оброблені при температурі 250°С. Кава відрізняється темно-коричневим, майже чорним кольором, маслянистим блиском.
Строки придатності
Винахід вакуумного пакування здійснив переворот у строках зберігання продуктів. Однак навіть найкраща упаковка не здатна надовго зберегти аромат і смак меленої кави. Тому, якщо хочете насолоджуватись улюбленим напоєм по максимуму, рекомендуємо бразильську каву в зернах купити, а потім змолоти її вдома.
Чиста кава чи з тюнінгом
Любителі кави поділяються на дві групи: на тих, хто п’є каву в чистому вигляді, й тих, хто надає перевагу напою з усілякими смаковими варіаціями. В New Tea ви знайдете бразильську каву в зернах на будь-який, навіть найвибагливіший, смак: від класичної арабіки «Сантос» до блендів, ароматизованих ірландським лікером, вишнею, мигдалем тощо. Кожний сорт – це буйство смаків, яскраві, як карнавал у Ріо.
Готуємо зернову каву правильно
Отже, ви купили каву в зернах. Зелену каву спочатку слід обсмажити. Температуру вибираєте самі, про нюанси ступеню обсмажування ми вже розповіли. Враховуйте, що після обсмажування бразильська кава в зернах має полежати 3–4 дні, після чого її смак та аромат будуть на піку ще місяць.
Наступний етап – помел. Ступінь помелу залежить від того, як ви збираєтеся готувати каву:
- грубий помел: для заварювання напою у френч-пресі чи кавоварці крапельного типу. У великих фракціях екстракція – час переходу смакових та ароматичних речовин у настій – становить 6–8 хвилин. Щоб отримати таку каву, потрібно включити електрокавомолку на 8–10 секунд;
- середній помел: підходить для ріжкових кавоварок. Зерна треба молоти до 13 секунд;
- тонкий помел: ідеально підходить для приготування густої, щільної кави по-турецьки у джезві. В кавомолці слід молоти 17–20 секунд.
Ви готові скуштувати найсмачнішу каву з Бразилії? Тоді не відкладайте задоволення на потім, замовляйте вподобаний сорт у нашому магазині New Tea за дуже приємною ціною.