Англійський чай – аристократія чайного світу

Англійський чай

З приводу чайних церемоній з китайцями та японцями можуть позмагатись англійці. З того моменту, як чай потрапив до Великої Британії, чаювання стало англійською традицією. З чашки чаю англійці та ірландці починають день, те саме можна сказати про обід або вечерю. А славетні Five-o’clock – чисто англійська «фішка», що виникла 200 років тому завдяки герцогині Бедфордській. Що тут казати, Велика Британія недарма пишається статусом «чайної держави»: за статистикою, кожний житель Туманного Альбіону щороку використовує 2 кг заварки.

Чайна історія

Англійський чай – світовий бренд: відомі сорти люблять і в інших країнах, хоча чайні кущі на острові не ростуть через занадто холодний та вологий клімат. Чайний бум розпочався у колоніальну епоху, коли заварку до країни завозили з Індії та Цейлону. У Великій Британії з імпортованого продукту робили купажі, фасували і продавали.

Якщо на початку «чайної епохи» це був напій для обраних, то з відкриттям у 1717 році чайної лавки Томаса Твініна скуштувати настій із заморського листя міг кожний. Англійці п’ють чай без зайвих домішок або додають молоко, вершки й цукор, а на стіл подають бісквіти і печиво.

Английское чаепитие

Англійський чай із солодощами – чудове доповнення ранкових новин

«Сивий граф» – чайна знаменитість

Любов британців до чаю привела до появи окремих сортів, що сьогодні стійко асоціюються з Туманним Альбіоном. Найвідоміший – «Ерл Грей». Назвою напій зобов’язаний дипломату графу Чарльзу Грею, який у XIX столітті контролював поставки чаю до столу королеви. До речі, нащадки Грея і сьогодні займаються чайною справою.

Характерна риса цього чаю – домішка у вигляді масла бергамоту, що надає напою терпкуватого смаку та яскравого аромату. Минуло 150 років, як з’явився Earl Grey, але сорт не виходить із моди. З’являються навіть модифікації, наприклад «Леді Грей» – сорт для дам: у напою більш м’який і ніжний смак завдяки цедрі помаранчу та лимону, яку додають до чайного листя.

Чарльз Грей
Справа Чарльза Грея передавалась із покоління в покоління
Збір чаю
Як і ремесло збиральників чаю

Інші сорти, яким віддають перевагу англійці

Серед традиційних сортів, що п’ють у Великій Британії, сформувалася чайна еліта:

  • Дарджилінг – чай, який отримай неофіційне друге ім’я «чайне шампанське». Напій з ніжним мускатним смаком і світлим кольором настою дійсно нагадує ігристе вино. Сорт якнайкраще підходить для обіднього чаювання.
  • «Англійський сніданок» – назва сорту натякає на те, у який час краще готувати напій. Це тонізуючий купаж, компанію якому зазвичай складають молоко, вершки і цукор.
  • Ассам – індійський чай, що використовують при виготовленні купажів, у чистому вигляді напій занадто міцний, на любителя. «Бісквітна скоринка» – так англійці називають колір оригінального завареного Ассаму.

Серед сортів, що підійдуть для англійського чаювання, в магазині NewTea ви можете обрати Дарджилінг, «Рожевий сад» або зв’язаний чай «Вишенька на торті».

Плантація дарджилінга

Англійці не проміняють свій чай на жодні багатства світу…Головне в них вже є :)

Чай у Великій Британії цінують і люблять, дбайливо оберігають традиції чаювання, що складалися протягом століть. Про таке ставлення свідчить приказка «Ні за весь чай Китаю», яка є аналогічною нашій «Ні за які багатства світу».

Щоб перейнятися філософією чайних гурманів, варто хоча б раз скуштувати справжній англійський чай!