Чарівний чай зі Шрі-Ланки

Чай з Цейлону

Популярний острів-курорт, Індійський океан, слони – асоціації, які приходять на думку, коли чуємо про Шрі-Ланку. А який образ виникає при згадці Цейлону? Звичайно, чай!

Відкриємо секрет: Шрі-Ланка – це і є Цейлон, так острів називався до 1972 року. Сьогодні ця маленька країна – третя у світі з експорту чаю, поступається першістю лише державам-гігантам: Китаю і сусідній Індії. Не дивно, що ланкійські чайні плантації – об'єкти туристичного паломництва, разом із буддійськими храмами і слонячими розплідниками.

Цейлонська чайна карта

Благословенна земля – так із санскриту перекладається Шрі-Ланка, яка ніби створена для вирощування чайних кущів. Навіть не віриться, що плантації тут з'явилися лише 200 років тому, адже клімат і ландшафт острова ідеально підходять для створення смачного чаю.

Плантації на Шрі-Ланці діляться на рівнинні й високогірні. Географічна різниця впливає на смак і аромат напою. Гірські сорти відносять до категорії елітних: смак шляхетніший, аромат тонший. Збирають урожай цілий рік, але найкращі чаї отримують з листя, зібраного навесні та восени. Чай, вирощений на рівнині, темніший і міцніший.

На острові ростуть 3 групи чаїв: зелені, білі та чорні. Ці сорти відрізняються за ступенем ферментації листя і смаковими якостями.

Як робять цейлонський чай

На Шрі-Ланці знімали одну з частин «Індіани Джонса». Здогадаєтесь, яку?

Збір цейлонського чаю на Шрі-Ланці

Збиральниці чаю дуже позитивні дівчата :)

Чорні чаї – гордість Цейлону

Чорний цейлонський чай: усі товари

Чайні тонкощі: маркування на упаковках

Найпопулярніший різновид цейлонського чаю – чорні цейлонські сорти. Найбільший попит на цей продукт – у європейських країнах.

При виготовленні чайне листя фасують за формою і розміром, що відображається на упаковці:

  • чай із цілісного листка: FP, OP, P, PS;
  • різаний лист: BOP, FBOP, BP, PD, BPS;
  • подрібнене листя: Fngs и D – висівки і крихта, продукт нижньої категорії.

Зелений чай ділиться на дві категорії:

  • листовий, який відрізняється ступенем скрученості листя: GP, ганпаудер, сенча, хусон;
  • різаний – Broken.

Знайомтесь: топова добірка зеленого чаю від New Tea

Зелений чай: усі товари

Білий чай зі Шрі-Ланки

Ще один різновид чаїв – білі, на упаковці позначається Silver Tips. Для виготовлення цих сортів використовуються тільки типси - верхівки чайного куща, що не розпустилися. Нирки вкриті ніжним сріблястим ворсом, звідси така назва. Це рідкісний чай, який не подрібнюють та виробляють в обмеженій кількості.

Білий чай – це особливий гість. Він вишуканий та легкий, знахідка для досвідченого чаємана

Білий чай: усі товари

Шукайте лева

Сьогодні цейлонський чай експортується до 145 країн і становить 10% світового чайного ринку – вражаюча популярність. При цьому в магазинах продається в рази більше чаю, ніж завозиться в Україну із Шрі-Ланки. Справа в тому, що європейські виробники «розбавляють» оригінальний лист іншою сировиною і з чистою совістю називають цей продукт цейлонським чаєм.

Хочете насолоджуватися смаком чаю, зібраного і розфасованого на Шрі-Ланці, шукайте на упаковці символ острова – фігурку золотого сингальського лева з мечем у лапі. Інший варіант – купуйте чай в чайній New Tea: тут покупця не принизять виробами!