Чай з рисом – традиції японської кухні

Генмайтя

Те, що на Сході рис у пошані, – не новина: китайцям та японцям цей продукт замінює хліб. Проте класти рис у чай – це занадто для людини, далекої від азійської культури. А ось у Японії такий гастрономічний тандем – звичайна справа: у Країні сонця, що сходить, навіть окремий чайний сорт існує, називається «Генмайтя».

Від чаю для бідняків до ексклюзивного напою

Згідно з однією з версій, заварювати рис із чаєм уперше додумались японські селяни. Вийшов давній фаст-фуд: швидко, поживно та дешево. Спочатку випивали чай, а потім з’їдали пропарений рис.

Сьогодні рисовий чай «перекочував» з категорії «напоїв для бідних» до розряду екзотичних продуктів, у якого чимало прихильників за межами Японії.

Як роблять «Генмайтя»

Основу напою складають два компоненти: чай зелених сортів і просмажений коричневий рис. Прозорість готового настою залежить від сорту рису: якщо використовується «Уручигоме», напій виходить непрозорим, а з рисом «Мочигоме» чай мутнуватий. До речі, в Японії чай с клейким рисом цінується більше, ніж прозорий напій.

Рисова плантація

Часом не віриться, що це не картина Ван Гога, а рисова плантація в Китаї...

Співвідношення рису і чайної заварки – 1 : 1, на півсклянки обсмажених злаків беруть півсклянки сухого чайного листя. Для виготовлення порції чаю знадобиться 1 чайна ложка заварки на 200–300 мл води.

Заварювання

  1. Заварку засипають до чайника.
  2. Додають воду, підігріту до 80–83°С.
  3. Настоюють напій 3–5 хвилин.
  4. Розливають по чашках. Японці ще додають у настій дрібку солі, але це справа смаку і звички.

Готовий настій виходить лимонно-жовтого кольору, на смак – зелений чай із солодкуватими нотками, які додає рис.

У чому цінність рисового чаю

Відмінна особливість «Генмайтя» – це і напій, і їжа: завдяки зернам рису чай виходить енергетично цінним. У чашці містяться сліди жиру та вуглеводи – усього 1 ккал. Такий напій не зашкодить фігурі, а навпаки, наповнить організм енергією та відновить сили. Дієтологи радять тим, хто сидить на дієті, замінити вечерю рисовим чаєм.

Корисні властивості чаю з рисом:

  • стимулює травлення;
  • очищує організм від шлаків;
  • тонізує і бадьорить: такий ефект дають теїни і таніни – алкалоїди, що містяться в зеленому чаї;
  • зміцнює імунітет;
  • насичує організм вітамінами, мінеральними та корисними речовинами.

До речі, рисовий чай заварюється 3–5 разів, тому чаювання триває як повноцінні вечеря або сніданок.

Рис з м'ясом
Коричневий рис використовують не лише для приготування традиційних страв
Генмайтя
Але й для енергетично цінного напою

Обережно слід підходити до вживання «Генмайтя» людям із захворюваннями шлунку, підвищеною кислотністю. Чай здатний знижувати тиск, тому не рекомендований гіпотонікам.

Рисовий чай можна приготувати самостійно або купити вже готовий продукт у спеціалізованих магазинах. У NewTea на вибір пропонується 5 сортів японських і китайських чаїв: рисові Шен і Шу пуери, «Генмайтя» (класика і преміум).

Чай із рисом – для тих, хто хоче відкрити нові грані смаку звичного напою!