Каркаде і підвищує, і знижує тиск

Каркаде підвищує і знижує тиск

Напій фараонів, кандагар, червоний чай: як тільки не називають відвар з пелюсток суданської троянди, але найпопулярніша назва – каркаде. Рубіново-червоний напій був відомий ще в Давньому Єгипті, а сьогодні чай каркаде популярний у всьому світі. Червоний чай хороший в гарячому вигляді і чудовий з льодом: не тільки втамовує спрагу, а й радує яскравим смаком з кислинкою.

Один напій – три результати

Фруктовий чай з квіток гібіскуса в арабському світі цінується не тільки за яскравий смак і колір, на Сході цей чай вважають засобом від усіх хвороб. Відвар гібіскуса знімає спазми, має сечогінний і жарознижуючий ефект. А ще впливає на артеріальний тиск.

Якщо пити гарячий каркаде у великій кількості, поєднувати напій з достатньою кількістю їжі, то відвар гібіскуса підвищує тиск.

Люди, у яких тиск в нормі, при помірному вживанні (1-2 чашки), не відчують змін показників.

Червоний чай більше показаний гіпертонікам: якщо напій правильно заварювати і систематично вживати, то каркаде надає гіпотензивний ефект, тиск приходить в норму, самопочуття поліпшується.

каркаде чай
каркаде тиск

Чому червоний чай знижує тиск

Гіпотензивну дію на організм каркаде надає завдяки особливим компонентам, які містяться в чаї:

  • вітамін С і антоціани: зміцнюють стінки судин, тому організм стає стійким до підвищення тиску, знижується ризик ускладнень за гіпертонічного кризу;
  • калій: запобігає серцевій аритмії;
  • речовини-спазмолітики: знижують тонус кровоносної системи, судини розширюються, артеріальний тиск приходить в норму;
  • фруктові кислоти: дають сечогінний ефект, тим самим знижують тиск;
  • флавоноїди: антиоксиданти чистять організм, нормалізують травлення, сприяють зниженню ваги; коли втрачаєш зайві кілограми, знімається навантаження на серце, що важливо для гіпертоніків.

І ще один момент: каркаде по суті – не чай, а відвар з квіток гібіскуса, тому не містить таніну – алкалоїду чайного листя. Тому напій, особливо в охолодженому вигляді, не порушує і не збільшує серцебиття, а розслабляє і заспокоює.

Заварювання каркаде

Чай для гіпертоніків: як правильно приготувати і пити каркаде

Тим, хто хоче пити червоний чай, щоб знизити тиск, потрібно заварювати гібіскус за правилами:

  1. Використовувати техніку «холодного заварювання»: заливати пелюстки каркаде не окропом, а кип'яченою гарячою водою, що остигнула до 60°C. Настоювати на паровій бані 30 хвилин. Так зберігається максимум корисних речовин.
  2. Пити відвар через 2 години після їжі. Можна і до прийому їжі, але тільки не людям з проблемами кишечника і шлунка, адже каркаде підвищує кислотність.
  3. Гіпертонікам рекомендується вживати червоний чай теплим або охолодженим.
  4. Заварені квітки можна з'їсти: в пелюстках гібіскусу міститься пектин, який знижує рівень холестерину, виводить токсини.
  5. Вживати каркаде для отримання гіпотензивного ефекту слід мінімум два тижні по 1-2 чашки в день.

Якщо організм позитивно реагує, заварювати каркаде можна кожного дня.