Користь чорного чаю

В чому користь і шкідливість чорного чаю

Я мав пити багато чаю, бо без нього не міг працювати. Чай вивільняє ті можливості, які дрімають у глибині моєї душі.

Лев Толстой

Тому що чорного чаю багато не буває

Сказати, що в Україні люблять чорний чай – це нічого не сказати. Частка споживачів цього чаю стабільно тримається на рівні 90%. Зелений і білий чай, звичайно, теж багато п'ють, але до популярності «олдскульного» чорного їм далеко.

Чорний чай – це класика серед чаїв. Як «Пори року» Вівальді в музичному мистецтві або «Сніданок у Тіффані» в кінематографі. Але є в цій групі винятки – неординарні чаї з фантастичним смаком. Наприклад, копчений чай «Лапсанг Сушонг», улюблений чай Черчилля, або «Бай Лінь Гунфу Ча», який за запахом нагадує житні сухарі.

Ба Лінь Гунфу Ча, популярний чорний чай в Китаї

«Ба Лінь Гунфу Ча»: чорний чай, користь якого колосальна.

Лапсанг Сушонг, улюблений чай Черчилля

«Лапсанг Сушонг», улюблений чай Черчилля

Можливо, чай вищої майстерності – не найвідоміший чай у світі, але його шанувальники...
 175  
Улюблений чай Черчилля. Його неможливо байдужно оминути. Це екзотика в нашій колекції...
 135  

Цікаві факти про чорний чай

  1. Зелений, чорний, білий, жовтий, улун, пуер – один і той самий чайний кущ, тільки обробка листя різна.
  2. Чорний чай у Китаї називають червоним.
  3. Чорний чай проходить найдовший технологічний ланцюжок. Під час виробництва піддається повній ферментації. Процес займає від двох тижнів до місяця.

Смак чорного чаю позбавлений гіркоти, настій має помаранчевий або червоний колір. Чай чудово поєднується з молоком, лимоном або цукром. Може, саме тому англійці від нього у захваті.

До того ж, цей чай ідеально поєднується з квітковими та трав'яними добавками:

Трав'яний чай: усі товари

Але крім того, що цей напій має благородний смак, він ще й неймовірно корисний для організму.

Чорний чай: користь і шкідливість

Стимулює мозкову активність

У чорному чаї є L-теанін – амінокислота, яка стимулює роботу мозку і поліпшує пам'ять, а також кофеїн, який бадьорить. Поєднання L-тeаніну і кофеїну чарівним чином впливає на мозок, створюючи відчуття повної ясності свідомості. Сонливість змінюється на бадьорість духу.

Різниця між кавою і чаєм полягає в тому, що кава бадьорить одразу, але цей ефект проходить через кілька годин. І щоб знову стати бадьорим, вам знову потрібна чашка кави. Так і виникає кофеїнова залежність. Чорний чай бадьорить більш м'яко, без ривків, повільно, але безпечно для організму. І це гарантований заряд енергії на весь день.

Чорнийй чай: користь і шкідливість

Від хорошого чорного чаю хочеться співати і танцювати. Він здорово бадьорить

Японські та британські вчені вивели пряму залежність між кількістю вживаної амінокислоти й активністю альфа-хвиль людського мозку. Дослідження показали, що користь чорного чаю для мозку величезна. 50 мг L-теаніну (приблизно 3 чашки чаю) збільшують мозкову активність на максимально довгий час.

Більше того, L-теанін відповідає за стан спокою і розслаблення. Загострюється вибіркова уважність, яка дозволяє концентруватися на важливих деталях, не відволікаючись на фонові подразники.

Польза черного чая - фото 1

Недарма Шерлок так багато пив чорного чаю з молоком

Чорний чай для бадьорості

Іноді занадто багато

Закохатися з першого ковтка? Це ж просто!

Чорний чай: усі товари

Підвищення імунітету

Танін у чорному чаї виконує роль антиоксиданту, зменшує шкоду від вільних радикалів, які, до речі, старять організм, і зміцнює імунітет. Чай середньої міцності знижує жар при застуді.

Але можливий і шкідливий вплив чорного чаю на організм. Якщо випити міцну заварку при застуді, можна ще більше підняти температуру тіла. Пийте краще слабенький чай з лимоном, тоді ваш імунітет почне активніше боротися з вірусом.

Очищення організму

У чайному листі є феноли, які поглинають радіоактивні речовини і сприяють виведенню їх з організму.

Чорний чай також очищає судини від шлаків, перешкоджаючи утворенню тромбів, нормалізує роботу серця, зміцнює стінки судин і покращує кровообіг.

Напій довголіття

Благодаря витаминам С, Е, D, никотиновой кислоте и йоду в составе, черный чай получил репутацию напитка долголетия. Чашка чая в день улучшает состояние кожи и общее самочувствие.

У Японії сьогодні на запитання «Чим корисний чорний чай?» відповідають: «Це ліки мудрості, що зцілюють хвороби і продовжують життя».

Також чай підвищує кількість інсуліну, який посилює виробництво серотоніну – гормону щастя і радості. Чашка смачного китайського чаю допоможе вам швидше заспокоїтися після стресової ситуації та досягти дзен. Як думаєте, чому тибетські монахи такі спокійні й мудрі.

Любимый чай тибетских монахов
Тибетский монах медитирует

Нормалізація обміну речовин

Чай відновлює кишкову мікрофлору, регулює обмін речовин, нормалізує вироблення шлункового соку. Якщо заварювати чай правильно і пити в помірній кількості, то можна як слід покращити здоров'я.

Табу на чай, про які вам потрібно знати

  • Не пийте більше 3 чашок чаю на день. 4 чашки міцного чаю не стимулюють травну систему, а тільки подразнюють її. До того ж може статися перезбудження серця і судин. Міцний чорний чай піднімає тиск, це факт.
  • Не пийте чорний чай перед сном, якщо тільки у вас не запланована безсонна ніч.
  • Не можна пити багато чорного чаю вагітним через вміст у ньому кофеїну. Однієї чашки на день буде цілком достатньо.
  • Не запивайте ліки чаєм. У чаї більше 200 біологічно активних речовин, вони можуть ввійти в реакцію з ліками.
  • Не пийте чай, що постояв годину і довше після заварювання. Про це ми писали тут.

Висновок: пийте максимум 3 чашки середньозавареного чорного чаю на день, не більше. Будьте стримані й здорові!