Китайський червоний чай

Червоний чай Китаю

Чорний і червоний – кольори різні, а чай один. З появою на українському ринку китайських чаїв виникла невеличка плутанина з назвами.

Справа в тому, що традиційний у розумінні європейця чорний чай у Китаї називають червоним. У Піднебесній кажуть, що заварений напій нагадує колір небосхилу, коли сонце заходить за горизонт: коричнево-червоний. А каркаде та ройбуш, які у нас також називають червоними, не мають до китайських чаїв жодного відношення.

Традиції Піднебесної: як виготовляють червоний чай

Червоні сорти у Китаї роблять з листя чайних кущів, яке збирають рано-вранці. Майстри чайної справи, які вшановують традиції, зривають і обробляють листочки вручну. Зібраний урожай розкладають тонким шаром на полицях і залишають сушитися на 18 годин.

Після цього м’які листочки скручують, знову підсушують і відправляють на ферментацію: окислення у холодному приміщенні. Для червоних сортів ферментація триває 2–4 тижні. У результаті листя набуває характерного кольору та насиченого оксамитового аромату, що відчувається в напої.

Листя ще раз підсушують гарячим повітрям, після чого продукт сортують і фасують. Чай готовий до відправки на полиці крамниць по всьому світу.

Чайна плантація

Так працелюбні збиральники збирають китайський чай.

Всесвітньо відомі червоні сорти

У Китаї виробляють десятки сортів червоного чаю, назвемо три найпопулярніших:

  • Дянь Хун – імператор серед червоних сортів: чай роблять тільки з відбірних соковитих тіпс (бруньок) і листочків. Смак напою насичений з медовим присмаком, колір настою бурштиновий. У варіаціях додають пелюстки рози, лонган і лічі.
  • Лапсанг Сушонг: напій приваблює характерним копченим ароматом. Така особливість з’являється не завдяки штучним ароматизаторам, а в результаті підв’ялювання чайного листя на хвойних дровах. До речі, це улюблений сорт Вінстона Черчилля.
  • Червоний Дракон: класика червоних чаїв, недарма зображення багряного дракону на чайних пачках стало брендовим. Продукт виробляють з молодого листя, зібраного навесні. Готовий настій тонізує, радує квітковим ароматом і терпкуватим присмаком.
Китайський Новий рік

В Китаї без чаю не обходиться жодна церемонія: чи то святкуваня Нового року, чи навіть весілля :)

Китайці розкривають секрети: правила заварювання ферментованого чаю

Скуштувати оригінальний червоний – все одно що спробувати на смак делікатес. Але крім гастрономічного задоволення напій ще приносить користь здоров’ю: уповільнює процеси старіння, допомагає скинути зайву вагу, бадьорить, покращує самопочуття.

Правильне заварювання допоможе властивостям напою розкритися на 100%.

Нюанси приготування червоного чаю:

  • порція: 3–5 г заварки на 200 мл води;
  • температура води – до 90°С: ферментоване листя не боїться високих градусів, але окропом заливати заварку не слід;
  • першу воду зливають за 5 секунд, другий пролив витримують 5–10 секунд, і чай розливають по чашках;
  • червоні сорти заварюють 5–9 разів, збільшуючи час настоювання кожного наступного проливу на 10 секунд;
  • не слід пити надто гарячий чай: оптимальна температура настою – 45–50°С.
Чайна плантація

Заварюйте червоний чай правильно – насолоджуйтесь неймовірним смаком та ароматом сповна.

Червоний чай – це насолода чаюванням із користю для здоров’я!