Легенди Китаю: Да Хун Пао

Да Хун Пао, натуральний китайський чай

Одного з найстаріших китайських улунів залишилося на Землі надзвичайно мало. Настільки, що насолодитися смаком оригінального Да Хун Пао, зібраного з «материнських» кущів, можуть дозволити собі тільки найбагатші люди зі списку «Форбс».

Фразу «надзвичайно мало» можна передати конкретними цифрами: в Китаї залишилося всього шість кущів, з яких збирали листя ще в епоху династії Мін.

Нині вони дають близько 400–500 г чайного листя на рік. Це робить оригінальний Да Хун Пао одним з найбільш легендарних сортів чаю. Як тільки такий знаменний факт став надбанням громадськості, натовпи туристів кинулися в Китай долучатися до прекрасного. Якщо не спробувати, то хоча б подивитися.

Китайська влада не розгубилась і ухвалила наказ, який присвоює ім'я «Да Хун Пао» будь-якому скелястому чаю з гір Уїшань.

Ти впізнаєш його з тисячі: смак правильного Да Хун Пао

До речі, ця тема – одна з найбільш суперечливих серед чаєлюбів. Так уже вийшло, що кожен знаходить у цьому темно-золотистому напої щось своє: від чітких фруктових ноток до несподіваного карамельного присмаку. Або ванільного, або насичено-деревного, або шоколадного – кожному своє.

Сходяться чайні шанувальники тільки в одному: якщо після другого або третього заварювання аромат пішов на спад – значить, без ароматизатора справа не обійшлась.

У цьому китайському чаї штучні ароматизатори перебувають під суворою забороною. Жоден поважаючий себе майстер не порушить це табу.

настоящий китайский чай

У правильному посуді смак справжнього чаю розкривається ще краще!

Якого ефекту чекати від Да Хун Пао

Справжній китайський чай не зіб’є вас з ніг і не викличе галюцинацій.

Усе, як це часто буває, залежить від безлічі факторів: починаючи з вашого поточного настрою, рівня бадьорості, оточення і закінчуючи майстерністю приготування чаю.

До речі, смак Да Хун Пао розкривається в кілька етапів. Як і його незвичайні здібності.

Справа в тому, що Да Хун Пао:

  • Тонізує. Це зовсім не означає, що ви зірветеся з місця і пробіжите стометрівку на одному диханні. Все відбувається вкрай делікатно: ви просто стомитеся набагато пізніше, ніж це бувало раніше.
  • Прояснює свідомість. Геніальні ідеї відвідуватимуть вас частіше. Рішення проблем з’являться природним шляхом. Але насправді ви і так уже все це знали – просто організм необхідно було трохи активізувати.
  • Заспокоює. Да Хун Пао дійсно творить дива і практично гарантує просвітлення. Підозрюємо, що йдеться про 400 корисних речовин, якими природа щедро нагородила улун. Найголовніше в будь-якому сорті справжнього китайського чаю – правильно його приготувати.

Як правильно заварювати Да Хун Пао

як правильно заварювати чай

Пити чи не пити... Звичайно, пити!

Пристрасні поціновувачі справжнього китайського чаю поділилися з нами покроковою інструкцією, яка допоможе заварити Да Хун Пао, який сподобається навіть імператору Китаю:

  • як і будь-який інший сорт справжнього китайського чаю, Да Хун Пао необхідно заварювати у правильному посуді, наприклад, в ізіпоті чи гайвані;
  • важливо чітко дотримуватися температури: вона не повинна перевищувати 90°С;
  • після того, як чайні листки з'єднаються з водою, порахуйте до 30;
  • тепер вилийте отриманий розчин, адже першу заварку ми не п'ємо;
  • а ось другу вже можна, і всі інші теж, але не більше 7.

Чим старший чайний кущ, з якого збирали листя для подальшої переробки, тим кращим буде смак.

Але Да Хун Пао дарує не тільки гастрономічне захоплення. Набагато важливішими є емоції, які ви отримуєте.

Ясність думки, душевний спокій, фізичне розслаблення і повна готовність до нових звершень – ось що відрізняє Да Хун Пао від інших сортів чаю.