Один! Два! Три! Рахуємо калорії в зеленому чаї

калорійність зеленого чаю

У словнику Даля написано, що слово «пити» стосується виключно чистої води. А все, що з калоріями, їдять. Але як тоді бути з нашим улюбленим зеленим чаєм? Спробуємо розібратися.

Здавалося б, ну скільки калорій може бути у воді і звичайних чайних листочках? Питання із секретом. Усе залежить від того, наскільки листя ферментоване і з чим ви будете пити чай – з лимоном, цукром чи молоком.

Калорійність зеленого чаю (200 мл)

Без добавок З молоком (3 ч. л.)З цукром (2 ч. л.)З лимоном (1 скибочка)
6–10 калорій35 калорій65 калорій9–13 калорій

Зверніть увагу! У будь-якого китайського чаю просто фантастичний смак, псувати його добавками – справжнє блюзнірство.

Чому п'ємо чай без цукру і вам того самого бажаємо?

По-перше, відчувається справжній смак китайського чаю – багатий, глибокий, не схожий ні на що. По-друге, хороший зелений чай без добавок очищає організм від шлаків і токсинів, прискорює обмін речовин на 40–50%. Це ми не з голови взяли – так говорять результати досліджень.

дівчина п'є чай

Вчені з усього світу вивчали властивості зеленого чаю, і висновки дійсно вражають

Наведемо два наших улюблених приклади (хоча насправді їх набагато більше):
  • протягом п'яти років досліджувала вплив зеленого чаю на здоров'я пацієнтів, які пережили інфаркт міокарда. Доведено, що при вживанні двох чашок зеленого чаю на день ризик повторного інфаркту знижується на 45%.
  • Вчені з Бірмінгемського університету та Університету королеви Маргарет довели, що регулярне вживання зеленого чаю сприяє схудненню. Зокрема, жир в організмі окислюється на 17% швидше, кров'яний тиск приходить у норму, регулюється загальний рівень холестерину.

Мінімальна калорійність і колосальна користь – не чай, а мрія. Можна і смаком насолодитись, і схуднути, і загальний рівень здоров'я підвищити.

Звичайно, якщо постійно їсти бургери і картоплю фрі, запиваючи чайком, ефекту не буде помітно, навіть якщо пити його літрами, адже у всьому має бути комплексний підхід, особливо в питаннях здоров'я.

Приємного вам чаювання!