Що таке ізіпот (тіпот)?

Як правильно заварювати китайський чай

Виявляється, і досі не всі знають, що таке ізіпот і як ним користуватись. Шок і сенсація! Як же ви отримуєте чайну насолоду від карантину, друзі? Це ж така гастрономічна приємність – пити якісний, правильно заварений китайський чайок у себе на балконі… Кайф же!

Ну нічого, ми зараз це швидко виправимо :)

Знайомство з ізіпотом

Ізіпот, тіпот, заварник з кнопкою – сучасний чайний гаджет, зазвичай зроблений із боросилікатного скла. На сьогодні це найоптимальніший варіант на ринку для швидкого та правильного заварювання китайських чаїв.

Завдяки конструктивній особливості, в тіпоті можна заварювати будь-який чай декілька разів за технологією проливу. Якщо коротко – це повноцінна чайна церемонія в одному флаконі.

Як це працює?

  1. Насипаєте у спеціальний «стакан» заварника 7 грамів свого улюбленого чаю (це може бути будь-який китайський сорт).
  2. Заливаєте гарячою водою.
  3. Чекаєте 10-20 секунд.
  4. Натискаєте кнопку на кришці – вуаля, перша заварка зливається в чайник. І так можна по колу повторити 6-8 разів. Деякі чаї взагалі витримують 10 заварок, наприклад, пуери. Уявляєте? Важко повірити, що хтось може таку цінність нещадно запарювати в звичайній чашці :(

Как заваривать китайский чай в изипоте

Чому все так складно?

Якщо ви коли-небудь були на традиційній китайській чайній церемонії чи, можливо, бачили відео, то знаєте, наскільки це мегаскладний та тривалий процес. Тут треба десятки елементів правильного посуду, постійні переливання води та чаю, чистий розум, розслаблене тіло та спеціальний настрій, щоб нічого не відволікало. Тільки тоді буде магія.

В сучасних міських реаліях людина не може собі дозволити таку розкіш. Жертвувати якістю чаю заради швидкості заварювання теж не варіант. Саме тому китайці придумали суперкльовий винахід, в якому можна заварювати улюблений чайок правильно та швидко, без заморочок з посудом. Один заварник – океан емоцій на багато-багато років.

Якщо у вас ще немає ізіпота, щиро, від усього серця, рекомендуємо. Ваше життя зміниться назавжди. А коли, як не зараз, балувати себе якісним чайком?

Чому так принципово важливо заварювати китайський чай в тіпоті?

Ви напевно вже знаєте, що свіжі китайські чаї не можна заварювати в звичайних чайниках. Вони моментально віддають свій смак, аромат і колір. Якщо їх перетримати або, тим більше, настояти, то вийде неймовірно концентрований, важкий і несмачний настій. Саме тому китайські чаї треба заварювати лише швидко «проливаючи» через них гарячу воду, в цьому і полягає основна концепція.

Что такое изипот (типот)? - фото 1

Кожен сорт китайського чаю відрізняється ступенем ферментації, смаками та ароматами. Куштувати-не перекуштувати. В цьому і є магія.

В чайній церемонії заварювання проливами триває 40-60 хвилин. А от в ізіпоті приготувати китайський чай можна за декілька хвилин. Тепер розумієте, чому цей чудо-гаджет такий крутий?

Особливості конструкції ізіпота

У верхній частині чайника знаходиться спеціальний «стакан із ситечком», де відбувається заварка чаю. Ви насипаєте в нього чайну ложку улюбленого сорту, заливаєте гарячою водою, закриваєте верхню кришку і чекаєте декілька секунд. Після цього треба лише натиснути кнопку на кришці. Вона відкриває клапан в нижній частині стакана, в результаті чого весь настій переливається в скляне тіло заварника.

В клапані є ситечко, яке затримує навіть найдрібніші чаїнки в стакані для заварки. Сам станан надійно фіксується в шийці чайника. Тому притримувати його не потрібно, коли ви розливаєте чай в піали. Знімати стакан для миття теж легко, варто лише прокрутити трішки вбік.

Что такое изипот (типот)? - фото 2

Чому Sama Doyo?

Скажемо вам відверто. Ми фанати Sama Doyo. Це один із топових преміальних брендів на китайському чайному ринку. Компанія випускає функціональний, суперякісний та зручний посуд зі стильним мінімалістичним датським дизайном. Нічого зайвого – простота та естетика.

Коли ми вперше потрапили на виставку Sama Doyo і зацінили їхні підходи до виробничого процесу, зрозуміли – це любов. І за довгі роки нашої співпраці любов стала ще сильнішою. Зараз ми єдині в Україні, хто представляє бренд Sama Doyo офіційно.

Что такое изипот (типот)? - фото 3

Просто насолоджуйтеся моментом тут і зараз 🖤

Що стосується ізіпотів – це продукт-бестселер бренду. Вони не ламаються, не збирають накип і не протікають. Затишно живуть собі на тисячах українських кухнях, розділяючи з людьми нестерпну легкість буття.

Якщо у вас ще немає цього зручного гаджета, варто придбати. Це буде найправильніше ваше рішення для того, щоб карантин проходив цікавіше та смачніше. У нас є ціла лінійка чайних красенів різних форм, розмірів та функціональності. Клікайте, надихайтеся та обирайте душею.

Міцного вам здоров’я і незабутніх чаювань!

Ваш New Tea 🖤