Скільки калорій у чорному чаї

Калорийность черного чая

Мало хто знає, що Елвіс Преслі був прихильником дієти Сплячої красуні. Назва інтригує, але суть проста: коли людина спить, вона не їсть. Король рок-н-ролу залишив цей світ півстоліття тому, але тема схуднення надзвичайно актуальна й у наші дні. Згідно з медичною статистикою, 2,1 млрд людей на планеті страждають від надлишкової ваги. Недивно, що сьогодні такий ажіотаж у світі стосовно продуктів: враховується кожна калорія.

Чай – другий за популярністю напій після води, тому любителів чаю, які слідкують за фігурою, хвилює, як вживання напою впливає на вагу тіла. Ми – чайні експерти й готові відповісти вам на це запитання з точністю до калорії.

Лідер серед чаїв

З листя чайних кущів отримують тисячі сортів напою, але найпопулярніший у Європі – чорний чай. Під час виготовлення сировину ферментують: листя окислюється на 50–60%.

У результаті виходить сухий продукт з темно-коричневим, майже чорним листям. Заварений напій темно-бурштиновий, з насиченим оксамитовим смаком. Готовий чай фасують розсипом, пресують у брикети, в пакетиках використовується подрібнене листя. Чорний чай не псується під час транспортування, зберігається рік-два.

Чай і фігура: рахуємо та зважуємо

Вода не відкладеться зайвими грамами в тілі, адже це некалорійна рідина. Виходить, що в чаї лише заварка – можливе джерело калорій. Але все вже підраховано: у 100 г сухої заварки чорного чаю – 140 ккал. Якщо розділити по чашках, припаде 2–4 ккал на чашку обсягом 200 мл.

Висновок: чай – підходящий варіант, щоб утамувати спрагу, насолодитися вишуканим смаком, не переймаючись тим, як філіжанка-дві улюбленого напою позначаться на фігурі.

Чорний чай Київ
Чашечка чорного чаю подарує чудовий настрій ...
Чорний чай
та струнку фігуру.

Як чай пити, щоб тілу не нашкодити

Головне правило дієтичного чаювання – жодних домішок, тільки заварений чай і більше нічого! Чайний «тюнінг» – це зайві калорії. Наприклад, любителі чаю в англійському стилі – з молоком – отримують плюс 10 ккал за кожну столову ложку молока середньої жирності.

Любите солоденьке – забудьте про дієту: дві чайні ложки цукру – 65 ккал, після трьох філіжанок за день «набігає» до 200 ккал, що дорівнює легкому перекусу. Пару ложечок згущеного молока – ще «крутіше»: плюс 80 ккал.

У чайній ложці меду – 26–29 ккал: цей продукт на 100% є кориснішим для здоров’я, ніж цукор, але в плані калорій також не радує.

Денна норма чаю – 2-3 чашки. Краще пити свіжезаварений чай, адже азіати вважають, що через 4–5 годин настій перетворюється на отруту.

Корисний напій

Калорій мінімум, а цінних компонентів – кілька сотень. Чай благотворно впливає на організм, завдяки вмісту таких елементів, як:

  • вітаміни: А, К, Р;
  • алкалоїди: теїн, танін;
  • мікроелементи: залізо, цинк, магній, фтор тощо;
  • дубильні речовини;
  • амінокислоти.
Обробка чорного чаю
Навіть необроблений чорний чай допомагає збиральникам залишатись в чудовій формі;
Цейлонський чорний
А ця гостя плантації відчула прилив енергії відразу, коли побачила, як росте Цейлонський чорний.

Пийте чорний чай у чистому вигляді, щоб не хвилюватися про фігуру і водночас зміцнювати здоров’я!