Властивості пуеру: руйнування міфів

Властивості пуеру

Які тільки міфи про пуер ми не чули від своїх клієнтів. Пуер п'янить, пуер «вставляє», пуер бадьорить сильніше за каву і не викликає залежності. Цьому легендарному чаю Баста присвячує реп, а фанати хіп-хопу відкривають чайні клуби «для своїх».

Я заварю пуерчик міцніший, ввімкну жорсткіший репчик, це лікує, так легше...

«Пуерчик міцніший», Баста

Зараз ми постараємося відповісти на найпопулярніші питання, які цікавлять фанатів пуеру.

Топ-3 безглуздих міфів про пуер

1. Пуер «пре»

Почнемо з того, що пуер – чай, а не наркотик. Він не повинен «перти». Без усілякого сумніву, він бадьорить, але вже точно не є психотропною речовиною.

Якщо сильно заварити чай пуер, властивості його трохи зміняться. Дійсно виникають чайне сп'яніння, ейфорія, невагомість у тілі, прояснення свідомості. Такий ефект досягається завдяки зниженню показників цукру і холестерину в крові та кислотності. Це звичайний хімічний процес, нічого надприродного.

Як Шерлок вирішує головоломки

Ми підозрюємо, що Шерлок вирішує логічні головоломки завдяки витриманому пуеру.

Якщо ж заварювати чай правильно (як заварювати пуер, читайте тут), ніяких впливів не буде. Тільки хороше самопочуття і прекрасний настрій.

2. Пуер зберігають у землі

Це найдивніша байка, яка кілька років тому гуляла Мережею. Виникла вона, напевно, через перше враження після чаювання. Адже в ароматі пуеру дійсно присутні деревні та земляні нотки. Але забудьте про це. Просто забудьте.

Пуер НЕ зберігають в землі

Було б круто, якщо ваш пес під час кожної прогулянки знаходив би у землі млинець пуеру

3. Найдорожчий пуер збирають незаймані дівчата

Це улюблена історія екскурсоводів у Китаї. Вони ще додають, що цнотливі дівчата зрізують листя срібними ножицями, а збирають губами. Насправді чай збирають збирачі і збиральниці, у яких зазвичай є і сім'я, і діти.

Як насправді збирають пуер

Напевно, збирачі чаю не дуже люблять балакучих екскурсоводів

Пуер: ефект сп'яніння

Сп'яніння від пуеру – тема, яка збуджує багатьох, особливо молодь. І якщо ви запитаєте у нас, чи існує чайне сп'яніння, ми відповімо: «Так, існує». Тільки не в класичному розумінні слова «сп'яніння», яке асоціюється з «пацанами» навпочіпки біля під'їзду і сільським пияцтвом.

Ми говоримо про стан легкості, внутрішньої гармонії, очищення розуму і розслабленості тіла. Про поліпшення настрою і душевний спокій.

Свойства пуэра: развенчание мифов - фото 1

Що ви відчуваєте, дивлячись на це фото? От приблизно те саме ви відчуєте після чашечки пуеру.

Якщо поїдете в Карпати, обов'язково візьміть із собою Шен пуер. Рано-вранці заваріть чашечку чаю, вийдіть на балкон або ґанок готелю і споглядайте неймовірні пейзажі, від яких голова йде обертом. Саме в цей момент можна осягнути дзен і сп'яніти від краси.

І не вірте сумнівним продавцям в інтернеті, які говорять, що пуер – наркотик, що «вставляє». Навіть якщо ви заварите цілий млинець багаторічного пуеру, вас не буде «перти». Але при бажанні додумати можна що завгодно.

У будь-якому випадку, після чашки пуеру кращає. І фізично, і морально. Похмурий настрій змінюється веселим, а проблеми стає легко вирішити.

Свойства пуэра: развенчание мифов - фото 2

Легкість і ясність розуму – те, що вас чекає

Похмілля? Ні, не чули

Уявіть ранок суботи після бурхливої гулянки. Кислий настрій, голова розколюється, жахливий присмак у роті. Ви – нерухомість. Знайомий стан? Повернути вас до життя зможе чашка міцного пуеру (це правда, ми перевіряли багато разів).

Які біохімічні процеси в чайному листі відбуваються – незрозуміло, але все не має значення, якщо цей чарівний напій працює безвідмовно. Деякі кажуть, що чай пуер – наркотик. Ми ж упевнені, що це найкращий засіб від похмілля.

Китайський лайфхак від похмілля.

Якщо ви приходите з вечірки і відчуваєте, що завтра, швидше за все, ваші приціли будуть збиті, заваріть собі чайник Шу пуеру. Випийте пару чашок одну за одною. І на наступний день ви прокинетеся з бадьорістю п'ятирічної дитини.

Але краще, звичайно, не зловживати алкоголем. Сподіваємося, ви це розумієте.

Свойства пуэра: развенчание мифов - фото 3

Дотримуйтеся прикладу ченців Тибету. Вони п'ють чай і нічого крім чаю

Пуер бадьорить не гірше за каву

При правильному заварюванні пуер дійсно бадьорить не гірше від кави. Наприклад, слабозаварений пуер містить у собі бадьорості менше, ніж зелений чай. Але якщо Шу пуер заварити міцно, зберігши при цьому комфортний смак (головне, щоб чай не гірчив), то ви отримаєте енергетичний напій.

Такий чай доречно заварювати, коли у вас мають бути тривала інтелектуальна чи фізична робота, безсонна ніч, швидке протверезіння. В інших випадках готуйте середньозаварений пуер, властивості якого не вплинуть на загальний стан організму.

Зверніть увагу

Якщо хоч трохи перетримати зелений чай, він буде неприємно гірчити. А Шу пуер можна настоювати втричі-вчетверо довше, перш ніж він стане терпким. Врахуйте це при заварюванні тонізуючого пуеру.

Свойства пуэра: развенчание мифов - фото 4

Властивості витриманого пуеру

Подібно до дорогих коньяків і бренді, пуер визріває, набуваючи більш сильні, характерні відтінки смаку та аромату.

Пресовані пуери можуть зберігатися до 50 років і ставати від цього тільки кращими і ціннішими, якщо виконуються всі умови зберігання. Вартість млинців з часом тільки зростає. Щороку ціна Шу пуерів збільшується на 25–35%.

Якщо темні Шу пуери – постферментовані чаї (виготовляються за технологією прискореної ферментації), то світлі Шен пуери – слабоферментовані. І в пресованому млинці вони ферментуються природним шляхом, змінюючи свої смакові якості. Звідси їх «витриманість».

З кожним роком Шу стають благороднішими, мудрішими, більш характерними. Але спробувати варто і Шен, і Шу пуер. Користь від обох видів – колосальна. Різниця теж.

Це цікаво

Термін витримки не є вирішальним фактором якості пуеру. Все залежить від сировини і правильності ферментації. Якщо купити пляшку дешевого коньяку, він через 5 років кращим не стане. Так само і з пуером.

Свойства пуэра: развенчание мифов - фото 5

Вплив на серцево-судинну систему і не тільки

  • Пуер допомагає в боротьбі з холестериновими бляшками. Розганяє кров, очищує судини, усуває тромби.
  • Також цей чай має сечогінний ефект. Виводить шлаки і токсини з організму, зайву рідину. Це сприяє схудненню, поліпшенню кольору і структури шкіри обличчя.
  • За рахунок абсорбованих і спазмолітичних властивостей пуер регулює роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує обмін речовин.

Пийте щодня чай пуер, ефект буде помітним уже після першого тижня. Ви почуватимете себе в прекрасній формі – неначе пройшли курс SPA-процедур на закордонному курорті.

Приємного вам чаювання!