Все, що треба знати про червоний чай

Червоний чай з Китаю

Згадуючи червоний чай, європейці й китайці мають на увазі різні види цього напою. У Європі так називають настій, заварений на основі каркаде: ця рослина надає напою яскраво-рубіновий відтінок.

На батьківщині чаю – в Китаї – так називають сильноферментований продукт, ступінь окислення чайного листка доходить до 70–90%. Після ферментації та сушіння темно-буре листя скручують. Колір настою – червоно-коричневий. А чорними сортами китайці називають пуери – окрему групу чаїв. До речі, китайської класифікації дотримуються при маркуванні сортів чаю і в інших країнах.

Як отримують червоний чай

Червоні сорти роблять у 12 китайських провінціях. Урожай з чайних кущів збирають навесні та влітку, більш цінним вважається літній збір, навесні прохолодніше, тому обробка і приготування продукту відбуваються повільніше.

Листя в Китаї традиційно збирають вручну, на відміну від кенійського або цейлонського чаю, де 90% процесів – машинна обробка.

Зібраний урожай розкладають для просушування, потім ферментують, скручують, пропарюють і обсмажують. Окислення сировини для отримання червоного чаю триває 14–30 днів. Готовий продукт пресують або упаковують розсипом.

Смак, колір і аромат напою

Навіть у сухому вигляді листя виділяє насичений аромат, а в настої ще повніше розкриває терпкий і яскравий запах. Заварений напій темно-бурий, але прозорий, дещо червоний на просвіт.

Червоні чаї – аристократи у світі напоїв, тому навіть у смаку відчувається шляхетність: оксамитовий присмак без гіркоти, квітковий, медовий або хвойний післясмак.

Сильноферментований чай – чудовий засіб, щоб відпочити і підбадьоритися, відчути прилив сил навіть після однієї чашки.

Красный чай в магазине New Tea

Коли не знаєте, який чай випити, завжди обирайте червоний :)

Краса китайського чаювання

Чай стає ще смачнішим, якщо його пити з красивого посуду

Різновиди чаю сімейства Хун

У назві більшості червоних сортів присутній ієрогліф Хун, що в перекладі означає «червоний». Незважаючи на різноманітність сортів, у кожного представника червоних чаїв – свої відтінки смаку. Різниця пояснюється місцем збирання врожаю, типом чайного листка, нюансами обробки сировини.

Популярні сорти::

  • «Лапсанг Сушонг»: чай з димком, цей сорт роблять зі зрілого листя і підв’ялюють у кошиках на вогні, в результаті напій набуває характерного «копченого» аромату;
  • «Дянь Хун»: найпопулярніший різновид червоного чаю в Китаї, продукт роблять з молодих пагонів і листочків;
  • «Дянь Хун Цзинь»: напій із сімейства Дянь Хун, головна особливість – присмак меду;;
  • «Хун Му Дань»: чай з перших листків, які тільки з'являються на кущі; незважаючи на молодість врожаю, напій відрізняється терпким смаком і темним кольором настою.

Тим, хто хоче особисто познайомитися з представниками червоних чаїв, привезеними з Китаю, рекомендуємо заглянути в нашу чайну-магазин NewTea на Оболоні або замовити порцію на сайті. Спробуйте напій, яким захоплювались імператори Піднебесної!