Як правильно пити зелений чай

Як правильно пити зелений чай?

Складно в це повірити, але є люди, які не вміють правильно пити  китайський зелений чай. Тому ми підготували невеличкий лікнеп, який допоможе початківцям уникнути типових помилок.

Шалене чаювання

Почнемо з того, що навіть якщо ви навчитеся пити чай, як королева Єлизавета II, але при цьому будете неправильно його зберігати і заварювати, дива не станеться. Танці з бубном навколо заварника теж не допоможуть – смак буде огидний.

Тому благаємо вас вивчити 2 правила:

  1. Зелені чаї та світлі улуни потрібно зберігати в морозилці при -18°С.
  2. Будь-який китайський чай потрібно заварювати багато разів протоками (докладніше читайте тут).

І коли ви заварите свіжий зелений чай з морозилки за всіма правилами чайної церемонії, то зрозумієте – це того варте. Ваш захват буде таким самим, як в Ілона Маска під час запуску Falcon Heavy.

Задоволення приносить не тільки запуск ракети, а й чай

А тепер розповімо, як треба пити найсмачніший чай на планеті, щоб отримати від чаювання максимум задоволення.

Правильний посуд: не тільки для відмінників

Китайці п'ють чай з крихітних піал і чашок на 2-3 ковтки. Тому ваша улюблена півлітрова кружка зі строкатою картинкою для чаювання явно не підійде.

В ідеалі потрібно спробувати всі протоки по черзі, адже смак кожної заварки трохи відрізняється. Але якщо ви змішаєте протоки, це не критично.

У нашому магазині піал немає, але є прекрасні чашки Sama Doyo об'ємом 60, 100 і 150 мл. Чашки зроблено з боросилікатного скла, яке витримує будь-які відтінки гарячого і холодного. Пити з такого посуду інтелігентно і красиво.

Мініатюрні чашки для чаю та кави

Мініатюрні чашки на 60 мл.. Набір коштує всього 85 грн.

Чашки для еспресо

Чашки на 100 мл. Тендітні й красиві. 80 грн.

Відставляти мізинець чи ні: як правильно?

Дехто досі відставляє мізинчик при чаюванні. Насправді це моветон, а не приналежність до аристократії. Награна манера з'явилася за часів, коли все їли руками, і вважалось елегантним брати їжу трьома пальцями. Сьогодні це виглядає смішно. Не робіть так, будь ласка.

Як аристократи п'ють чай

Розрив шаблону: чай без цукру і лимону

Так-так, вам не здалося. Ні в якому разі не додавайте в зелений китайський чай цукор, мед, молоко, а ще гірше – лимон. Зараз пояснимо чому.

Ми п'ємо чай без цукру і вам того бажаємо.

По-перше, цукор перетворює зелений чай з глибоким багатошаровим смаком в непримітний напій. По-друге, вбиває післясмак, який у китайських чаях має особливу цінність. По-третє, в чашці зеленого чаю без добавок – 6–10 калорій, а з цукром – 65.

Чому чай п'ють без цукру

А лимон за що?

За його кислоту, яка вбиває все хороше, що є в китайському зеленому чаї: нетривіальний смак, фантастичний аромат і красивий колір (лимон освітлює чаї).

Якщо додаєте лимон у чай, щоб позбутися застуди, знайте – у зеленому чаї теж багато антиоксидантів.

Перетримувати не можна

Як ви вже знаєте, зелений чай потрібно заварювати багато разів короткими протоками. Залив заварку на 20–30 секунд і злив. А потім знову залив-злив. Перетримувати не можна, інакше у смаку з'являться гіркота і терпкість.

Як зрозуміти, що ви заварили чай неправильно?

За кольором заварки. Якщо чай насиченого зеленого кольору, майже не просвічується, значить, заварений неправильно.

Який колір у зеленого

Правильно заварений чай – прозорий, світло-зеленого кольору із золотистим відливом

Ну все, тепер ви готові до чаюванням в Букінгемському палаці. Але для початку потренуйтеся з рідними і друзями. І вперед – підкорювати світські бранчі.

Веселих вам чаювань!