Як виробляють чорний чай?

Чайні гори

Природа щедро нагородила листя чорного чаю 300 корисними хімічними мікроелементами, а майстри з Піднебесної змогли не тільки зберегти їх, а й примножити заради божественного смаку. Як їм це вдалося? Давайте розберемося.

Червоне і чорне

Справа чи то у змові маркетологів, то чи в історичній помилці, але чаї, які недосвідчений європейський чаєман називає чорними, насправді є червоними.

Темний чай з Китаю

У самому Китаї справжній чорний чай ще називають темним

Справжній китайський чай

І це чудово відображає його суть.

Оскільки чорний чай повністю ферментований, після заварювання ви отримуєте напій насиченого кольору глибокої ночі. Темні чаї часто пресують у формі циліндру або плиток. Ось чому їх так часто плутають із чайним сімейством пуерів

Запевняємо: у них немає нічого спільного. 

Не будемо вершити революцію в усталених назвах і продовжимо називати червоний чай чорним. Набагато цікавіше знати, як він з'явився...

Секрети виробництва

Дивно, але якби не історичні складнощі при транспортуванні, чорний чай міг би і не з'явитися. Почалося все з часів династії Тан, коли зелений чай транспортувався в місця, далекі від рідних країв.

Така подорож затягувалася на кілька місяців, за цей час зелений чай ферментувався і необоротно перетворювався на темний. Виходив продукт, створений сонцем і вітром.

У ХХІ столітті заради отримання бажаного напою немає необхідності відправляти зелений чай у тривалу подорож під палючим сонцем. Проте процес його виготовлення легким не назвеш.

Усе відбувається в декілька етапів:

  1. Зав'ялювання. Щоб підготувати чайне листя до подальшої обробки, його поміщають у спеціальну ємність і пропускають через холодне і гаряче повітря. Тільки уявіть – цей процес може тривати до 18 годин!
  2. Скручування. Після того, як зайву вологу прибрано, чайні майстри Піднебесної туго скручують чайне листя, внаслідок чого воно додатково виділяє масло і сік.
  3. Ферментація. Після всіх попередніх етапів листя чорного чаю відправляють на зберігання у спеціальні приміщення. Вони повинні бути прохолодними і досить вологими. Але найголовніша умова – ніяких сонячних променів! Правильний процес ферментації можливий тільки в таких умовах.
  4. Сушіння. Завершальний етап обробки чаю.

Чаєлюби з New Tea обирають найкращі сорти і допомагають їм потрапити на ваш стіл.

Чорний чай: усі товари

Користь від чорного чаю

Люди, що п'ють чай чай

Підвищення імунітету і зниження рівня холестерину в крові

Парень с чашкой чая

А також зменшення напруженості центральної нервової системи і збільшення працездатності

Усе це можливо завдяки корисним речовинам, які містяться в чорному чаї, таким як вітаміни, амінокислоти, мікроелементи, алкалоїди та ін.

Трав'яний чай: усі товари

Краще один раз спробувати і закохатися, ніж сто разів почути. Ваш фаворит уже чекає вас. Просто погляньте на цих красенів!