Який чай заспокоює нервову систему

Чай, який заспокоює

Сучасна людина живе у стані стресу: міська метушня, затори на дорогах, ціни, що постійно зростають, проблеми на роботі – продовжувати список можна нескінченно. Мало кому вдається абстрагуватись і зберігати в таких умовах спокій буддійського ченця. Найчастіше хронічний стрес провокує дратівливість, зниження імунітету, появу сивого волосся та інші неприємні «бонуси».

Як захистити себе від щоденних неприємностей і приймати життя не вкрай вороже, а з посмішкою? Такий спосіб є – це не антидепресанти, аутотренінг або йога, а просто чай. Так, саме заварений чай, який приведе в порядок розхитані нерви і налаштує на оптимістичний лад.

Чому чай заспокоює

Заспокійливі чаї – це сила природи, яка використовується з користю для організму. Прийнято вважати, що цей напій бадьорить не гірше кави. Почасти це так, адже чайне листя теж містить кофеїн, який діє збудливо.

Тим часом, слабоферментовані групи чаїв – білі, зелені, жовті – заспокоюють не гірше за відвар з валеріани. Справа в тому, що в їх склад входять таніни – речовини, які м'яко впливають на нервову систему та організм: тіло розслабляється, мозок прояснюється, «життя налагоджується».

Чайная медитация

Після чайної медитації всі проблеми зникнуть, як квітневий сніг

Правила заварювання чаю

Щоб отримати седативний ефект, потрібно правильно готувати і вживати напій:

  • заварювати водою, температура якої не перевищує 65–80°С;
  • настоювати максимум 2 хв., інакше з'явиться гірчинка, а настій діятиме не заспокійливо, а збудливо;
  • не зловживати: 3-4 чашки – рекомендована кількість чаю на день.

Фіточай – класичний засіб, якщо нерви на межі

У народі седативні властивості трав і квітів відомі: відвари з трав і квітів слов'яни використовували з давніх часів. І сьогодні інтерес до трав'яних чаїв надзвичайно високий, адже п'ють напій не тільки заради користі, а й щоб насолодитись ароматом і смаком.

Користь трав'яного чаю

Недарма наші бабусі так обожнюють збирати і засушувати польові квіти

Трав'яний чай знімає стрес

Якщо засмучені або розчаровані, випийте чашку трав'яного чаю з лимоном – стане легше

Які види чаю заспокоюють:

  • Чай з меліси. М'ята і меліса – класичний варіант, напій з цих рослин допомагає зняти стрес, розслабитись і забути про безсоння.
  • Ромашковий чай заспокоює, а ще рекомендується при застуді, адже ромашка – природний антисептик.
  • Лавандовий чай – розслабляючий напій з вишуканим ароматом і яскравим смаком. До речі, в магазині New Tea ви знайдете «Гірську лаванду» – квітковий чай з Китаю.
  • Фіточай із жасминузеленый чай з натуральним жасмином, а не штучним ароматизатором, божественно пахне і при цьому допомагає забути про проблеми і турботи.

Чай – дивовижний напій: діє як ліки, а п'ється із задоволенням!