Чай пуер з Китаю

Сортировать
Сортировать
Показать еще 32
Блог досвідченого чаювальника

Говоримо пуер – маємо на увазі Китай, і навпаки. Це чай, побачивши який, тремтять чайні колекціонери, а просунута молодь застигає в передчутті «чайного приходу». Шляхетний і мудрий, багатоликий і яскравий – пуер з Китаю кожний день поповнює свою багатомільйонну армію шанувальників. Ласкаво просимо до наших лав.

Один чай, а такі різні долі – 2 пуери

Китайский пуер

Якщо знайомство з пуерами для вас тільки починається, то ви маєте знати, що насправді пуер буває двох видів. Перший – Шен Пуер: той самий, який зріє роками і навіть десятиліттями, за витриманими коржами якого полюють колекціонери. Другий – Шу: «скоростиглий» пуер, який готовий за півтора місяця після збирання листя.

Шен – класична версія

Технологія створення Шен Пуеру за 400 років не дуже змінилась. Як і раніше, чайні кущі ростуть на плантаціях Юньнані. Ця місцевість – надбання Китаю, охороняється ЮНЕСКО. Оригінальним вважається тільки пуер, зроблений у межах цієї провінції. Хочете купити пуер в Китаї – переконайтеся, що це точно юньнаньський продукт. А можна просто знайти цей чай у Києві: у нашому магазині всі пуери є справжніми, адже ми самі відбираємо партії чаю на китайських фабриках.

Чайне листя після збирання підсушують, ферментують на відкритому повітрі в тіні, обдають парою і знову сушать. Так виходить чайна заготовка – «маоча», яку за традицією спресовують у точі – тверді круглі коржі. У такому вигляді чай залишають дозрівати. Листя лежать собі спокійно, а в цей час у них триває ферментація. Завдяки постферментації пуер набуває свого характерного смаку. Аромат і смак пуеру – динамічні характеристики: змінюються з віком чаю.

Чай витримується мінімум три роки, після чого можна купити пуер з Китаю. Найдорожчий і, як стверджують знавці, найсмачніший – пуер 20-річної витримки: ціна за кілограм чаю становить десятки тисяч гривень.

Технології в дії

Проте навіщо чекати роки, якщо можна зробити пуер швидше. Так, напевно, подумали технологи фабрики Kunming Tea Factory і розробили в 1973 році технологію прискореної ферментації, завдяки чому купити пуер в Китаї стало значно простіше. І дешевше.

Відмінність від класичного методу полягає в тому, що чайне листя згрібають у величезні купи, поливають водою та періодично ворушать. Усередині чайної купи відбувається інтенсивне окислення, у результаті пуер набуває інтенсивного смаку з яскравими відтінками. У Шу Пуерах одні відчувають шоколадні нотки, інші – горіхові або фруктові. Готовий чорний пуер можна купити в Китаї та Україні: чай уже чекає вас на полицях магазину New Tea.

Пуер з Китаю: який чай купити

Чай пуер з Китаю
Чай пуер з Китаю

На смак і колір не тільки фломастери різні: пуери теж доводиться вибирати з десятків сортів. Хочете замовити чай пуер з Китаю – для початку визначтеся, що більше цікавить: класичний Шен чи молодий Шу.

Витриманий Шен на вигляд і за властивостями ближчий до зеленого чаю. У настої чай світлий, пахне луговими травами, смак із кислинкою та солодкуватим післясмаком. Перше знайомство рекомендують починати саме з Шену, тим більше, якщо для вас ближчі зелені сорти.

Чорний пуер – молодий та ранній. Яскравий і темпераментний, як Антоніо Бандерас. Шу Пуер – для любителів насичених смаків. Терпкий і міцний: серед чаїв – як коньяк. У нас можна замовити пуер з Китаю. В наявності сотня варіацій: 15-річний Шен Пуер Ся Гуань і однорічний Шу Пуер Дзин Лун, у мініточах і великих млинцях, є навіть чай у плитках, як шоколадка, і смола пуеру. Кожний із чаїв чудовий і на 100% справжній.

Скільки коштує Чай пуер з Китаю на сайті NewTea?
Вартість на Чай пуер з Китаю від 11 до 16750грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській