Фудзяньський улун

Сортировать
Сортировать
Немає в наявності
 245  
Показать еще 3
Блог досвідченого чаювальника

Фуцзяньський улун

На батьківщині чаю, в Китаї, цей напій прийнято розділяти не лише за видами та сортами, а й за місцем розташування чайних плантацій. Провінція Фуцзянь давно задає тон у виготовленні улуна – істинно китайського чаю. За обсягами виробленого чаю регіон конкурує з іншою китайською чайною провінцією – Юньнань.

Південно-фуцзяньський улун: де і як роблять славний чай

Батьківщина знаменитих на весь світ улунів – південний схід Китаю, провінція Фуцзянь, чай тут виготовляють уже понад тисячу років. Місцевість ідеально підходить для вирощування чайних кущів: родючі землі гірських схилів, помірний субтропічний клімат, вологе повітря. Середня температура повітря у Фуцзяні – 20°С, просто курорт.

Негласною чайною столицею не тільки провінції, а й усієї Піднебесної вважається місто Аньсі, центр однойменного повіту. В цьому повіті роблять найвідоміший фуцзяньський улун – Те Гуань Інь.

Урожай на плантаціях півдня Фуцзяні збирають не один, а чотири рази на рік. Починають у квітні, весняний улун – найзапашніший, другий і третій збори – влітку. Четвертий урожай – із найяскравішим смаком, проте листя збирають мало (всього 15% від річного обсягу), тому ціна на осінній улун Фуцзянь вища.

Чай Фуцзянь, где искать

6 етапів виготовлення знаменитих улунів:

 1. Підв'ялювання зібраного листя.
 2. Струшування чайної сировини.
 3. Високотемпературна обробка.
 4. Скручування розм'якшеного листя.
 5. Прогрівання чаю.
 6. Сушіння листя до повного видалення зайвої вологи.

Улун Фуцзянь, який він?

Південно-фуцзяньський улун – це зазвичай слабоферментований чай зі слабким фінальним прогріванням. Висушене листя на вигляд – від ніжно-зелених до яскраво-смарагдових відтінків, не випадково цей улун називають «бірюзовим». За властивостями фуцзяньський улун ближче до зеленого, ніж до червоного чаю. Смак та аромат напою соковиті, із квітковими нотками, більш виражені, ніж у тайванських улунів. Заварений настій світлий, прозорий.

У південно-фуцзяньських улунів є особлива прикмета – спосіб скручування: листя згортають не поздовжньо, як у більшості чаїв, а поперечно. В результаті виходять круглі грудочки – чай сферичного або напівсферичного скручування. На відміну від улунів із Тайваню, материкові кульки менш щільні, складної форми, з відстовбурченими гранями. Рекомендуємо заварювати південно-фуцзяньський улун у скляному чайничку: дуже цікаво спостерігати, як розпускаються скручені листочки, чай демонструє свій танець.

Фуцзяньскій улун, який сорт вибрати
Чай Фуцьзянь купити

Фуцзяньський улун: найвідоміші сорти

Сорти улунів сильно відрізняються за смаком, ароматом, кольором листя і готового напою. Органолептичні нюанси залежать від часу збирання чайного листя, температури нагрівання і тривалості обробки сировини на кожному етапі. Так виходить справжній улун Фуцзянь, представлений у нашому магазині (Київ) у різних варіантах.

Знамениті сорти, що можна купити в New Tea:

 • Те Гуань Інь – «Залізна Богиня Милосердя»;
 • Да Хун Пао – «Великий Червоний Халат»;
 • Уї Жоу Гуй – чай Фуцзянь із корицею;
 • Шуй Сянь – «Нарцис із гір Уї»;
 • молочний улун.

Окрім сортів, виготовлених за класичною рецептурою, у нашому магазині можна купити фуцзяньський улун із незвичними смаковими добавками. Наприклад – фантастично ароматний купаж «Манговий поцілунок», трюфельний чай, шоколадний улун із ваніллю, какао чи апельсином. А ще – оцінити смак Да Хун Пао темного обсмажування, який ми скуштували в Китаї, закохавшись у нього без пам'яті, та привезли для вас до України.

Назви улунів звучать апетитно, а уявіть, наскільки гарний цей чай наживо. До речі, продегустувати справжній улун із півдня Фуцзяні можна в нашій чайній у Києві на Оболонському проспекті, а в інтернет-магазині – замовити посилку та насолоджуватися смаком чарівного напою вдома.

Скільки коштує Фудзяньський улун на сайті NewTea?
Вартість на Фудзяньський улун від 135 до 1285грн.
Нові надходження в категорії Фудзяньський улун:
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській