Чорний дрібнолистовий чай

Сортировать
Сортировать
 500  
 115  
Блог досвідченого чаювальника

Чай із невеликого або різаного листя – рекордсмен у плані заварювання серед чорних сортів: настоюється 40–60 секунд, і напій готовий.

А ще чай чорний дрібнолистовий відрізняється від «побратимів» із великого та середнього листя інтенсивністю й терпкістю смаку..

Чорний чай із Китаю

Україна віддає перевагу чорному чаю: за статистикою, 63% українців віддають перевагу чорним сортам. А от у Китаї – інша ситуація, там традиційно більше популярний зелений чай, а чорний, який китайці називають червоним, на другому місці. При цьому Китай входить до п'ятірки країн – лідерів з експорту чорного чаю. Найвідоміші китайські сорти – Дянь Хун, Кімун, Лапсанг Сушонг.

Чорний чай люблять не тільки в Україні: 78% людей у світі віддають перевагу чорним сортам. Цей напій приваблює яскравим, шляхетним смаком і тонізуючим ефектом, адже в одній чашці чаю міститься 40–120 мг кофеїну.

Нюанси технології виготовлення

Як і сотні років тому, чорний дрібнолистовий чай виробляється на чайних фабриках у провінціях Фуцзянь, Юньнань, Аньхой, які славляться своїми чайними традиціями. Чорний чай ферментують на 70–90%. Технологія виготовлення чорного чаю не залежить від розміру чайного листя, сировина проходить однакові процеси обробки:

 • підв'ялювання;;
 • скручування;
 • ферментацію;
 • сушку.

І тільки на стадії сортування чай поділяють за розміром: велико-, середньо- і дрібнолистовий чорний чай. Завдяки сильній ферментації напій набуває насиченого бурштиново-коричневого кольору, а чай із дрібного та різаного листя відзначається терпкістю і міцністю, хоча не такий запашний, як крупнолистовий. До речі, ціна на чорний дрібнолистовий чай більш демократична, ніж на сорти з великого листя.

Чорний чай із Китаю

Найвідоміші китайські сорти – Дянь Хун, Кімун, Лапсанг Сушонг.

Чай чорний дрібнолистовий: як правильно заварювати

Бажаєте насолодитись яскравим смаком натурального чаю і приготувати улюблений напій максимально швидко – обирайте чай чорний дрібнолистовий. Європейці заварюють чай один раз, а ми рекомендуємо приготувати напій, як це роблять у Китаї: китайці заливають заварку водою 8–10 разів, і кожного разу чорний чай дивує новими відтінками смаку. Тільки в Піднебесній для чаювання використовують не кухлі, а мініатюрні чашечки об'ємом 20–50 мл.

Отже, як приготувати чай за правилами:

 • насипати в чайник 3–5 г заварки. Враховуйте, що дрібнолистового чаю потрібно брати менше, ніж крупнолистового, інакше напій гірчитиме;
 • залити чай водою, нагрітою до 95°С: чорний чай любить високий градус, але не окріп;
 • почекати 5–6 секунд і злити воду: так ви промиваєте чаїнки і «пробуджуєте» чай;
 • повторно залити воду і настоювати напій 40–60 секунд;
 • розлити готовий чай по чашках і насолоджуватися чаюванням.

Відразу повторно можна заливати воду в заварник, тільки настоювати довше: на кожний новий пролив плюс 20–30 секунд до часу заварювання.

чай чорний мелколістовий

Європейці заварюють чай один раз, а ми рекомендуємо приготувати напій, як це роблять у Китаї.

У чайній New Tea (Київ) або на сайті магазина можна купити знаменитий Імператорський Кімун або Лапсанг Сушонг – улюблений чай Вінстона Черчілля, а ще спробувати Дарджилінг та Ерл Грей – найпопулярніший дрібнолистовий чорний чай з Індії та Цейлону.

Який Чорний дрібнолистовий чай частіше купують за лютий 2023:
Скільки коштує Чорний дрібнолистовий чай на сайті NewTea?
Вартість на Чорний дрібнолистовий чай від 95 до 1080грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській