Дарджилінг

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Унікальне «чайне шампанське» Дарджилінг – скарб Гімалаїв. Його збирають вручну та обробляють з усією обережністю. Обволікаючий смак цього напою цінується на елітних чайних аукціонах і в найзатишніших чаївнях. Який обрати? Зараз усе роз'яснимо.

Далеко на схилах величних Гімалаїв живе тихим життям мініатюрне містечко Дарджилінг. Нічну вологість і прохолоду змінює ранковий туман, а потім – яскраві промені сонця, які рикошетом снують в обрисах гір. Унікальні погодні умови, вдале місце розташування та родючість ґрунту – саме те, завдяки чому два століття тому англійці обрали цю місцевість для виробництва чаю.

Дарджлінг спосіб вживання

Чай Дарджилінг – чайне шампанське

Тепер уже важко з'ясувати, Китай чи Асам були батьківщиною чайних кущів, привезених сюди англійцями. Головне – завдяки ідеальному поєднанню клімату, дбайливості ручного збирання та особливому підходу до обробки листя тут народився чай Дарджилінг, який цінується в усьому світі. Він устиг стати популярним та улюбленим в Україні, а особливо – у Києві, у чаївні New Tea. Тут продегустувати й оцінити цей неймовірний напій так легко та приємно!

Його називають «чайним шампанським» не лише через єдиний у своєму роді обмежений терруар. Найбільш розкішні представники Дарджилінга продаються на чайних аукціонах лише по 50 кг на рік, а ціни сягають кількох тисяч доларів. Та головне – це, звісно, характер і смак.

Дарджилінг: виробництво

Дарджилінг – чай, сировина для якого збирається тільки вручну. Використовувати машини на крутих схилах Гімалаїв не лише невигідно, а й просто неможливо. Ручне збирання робить поводження з кожним листком максимально дбайливим.

Індійський чай Дарджилінг виготовляють так:

 • Збирання починається о 6-й ранку, а завершується о 3–4-й дня, коли ще ясно.
 • Підв'ялювання тонкого шару листя триває 2–20 годин.
 • Обдування прохолодним або гарячим повітрям, якщо пройшла злива чи випала густа роса.
 • Далі машина скручує, зминає листя і змушує його виділяти сік.
 • Ферментація протягом 2–4 годин у приміщенні з прекрасною вентиляцією.
 • Обсмажування та сортування листя.
 • Просіювання. Дорогі сорти з великим листям просіюються окремо та винятково вручну.

Суворі гірські умови, мінлива погода та круті схили уповільнюють зростання чайного куща. Кожний кущ бореться за виживання, ловить рідкісні промені сонця та зберігає в листі максимум корисних речовин. І разом з тим – набуває ні з чим непорівнянні аромат і смак.

Дарджилінг які сорти покупати

Чай Дарджилінг: купити сорт за смаком

Насамперед купити чай Дарджилінг можна залежно від категорії, тобто від величини листя. В Україні є багато представників цього унікального напою, а в чаївні New Tea в Києві ви можете побачити їх наживо (і спробувати!) перед покупкою.

Чорний чай Дарджилінг має різні відтінки настою. Також різні сорти чаю Дарджилінг значно відрізняються за ціною та смаком. Щоб визначитись, який індійський чай Дарджилінг краще купити для знайомства, на подарунок чи для домашньої колекції, познайомтесь із сортами. Вони відрізняються за періодом збирання листя:

 • 1-й сорт (березень-квітень). Цей чай Дарджилінг купити варто тим, хто цінує м'якість смаку, свіжість аромату з нотками прянощів, фруктів і рослин. Це найсвітліший із Дарджилінгів, його навіть можна переплутати із зеленим чаєм за відтінком і збадьорливим ефектом. Це той чай Дарджилінг, ціна якого найвища через рідкісність сорту. Щоправда, строк зберігання його зовсім короткий – лише два роки: ось таке вартісне й недовговічне задоволення. Однак саме цей смак залишається в рецепторах поціновувачів на роки. До речі, знайти і купити чай Дарджилінг можна з маркуванням Vintage: він зберігається набагато довше.
 • 2-й сорт (травень-червень). Типовий, найбільш звичний і найулюбленіший Дарджилінг, купити який радимо кожному чаєману. Бурштиновий, яскравий настій, міцніший і досить терпкий на смак, майже без пряних ноток, із присмаком винограду мускат. Цей чай аж ніяк не сплутати із зеленим, а от з індійським Асамом – можливо. Різниця помітна у вкрапленнях: тіпси в Асама золотаві, а в Дарджилінга – сріблясті.
 • 3-й сорт (жовтень-листопад). Цьому чаю Дарджилінг дають опис як менш вишуканому, ніж 1-й та 2-й сорти. Зате він міцний, збадьорливий та запам'ятовується, і купити його можна навіть у пакетованій формі. Чай вирізняється красивим коричнево-мідним відтінком настою.

Який чай Дарджилінг ви б не вирішили купити в Україні, переконайтеся, що робите це у спеціалізованому чайному магазині. Тоді чай точно порадує вас буянням незвіданого смаку і надихне на звершення та подорожі.

У Києві чай Дарджилінг можна купити у New Tea вже сьогодні. А в інтернет-магазині – ще й цілодобово!

Скільки коштує Дарджилінг на сайті NewTea?
Вартість на Дарджилінг від 115 до 950грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській