Тайванський Чай

Сортировать
Сортировать
 1 890  

Чай з Тайваню – це не просто китайський чай, це окрема каста, яка включає в себе десятки сортів. Кожний із чаїв, що продаються в New Tea, приємно заварювати і не соромно дарувати. Але перед тим, як купити тайванський чай, пропонуємо дізнатися про нього більше.

Чай з Тайваню: у чому його унікальність

чай із тайваня

Чайні плантації на Тайвані з'явилися недавно, якщо порівнювати з континентальними сортами – трохи більше двох століть тому. Спочатку кущі на острові висадили, щоб поповнити світовий чайний ринок і поліпшити «породу», підвищити якість чаю. Проте гориста місцевість і острівний клімат виявилися просто райськими умовами для вирощування листового чаю. В результаті тайванський чай став окремою групою не тільки на китайському, а й на світовому ринку.

На Тайвані щороку влаштовуються спеціальні чайні змагання. Беруть участь сотні зразків, визначають найкращі серед окремих сортів: Пучонга, Те Гуань Іня, «Східної Красуні» та інших. Переможці отримують спеціальні відзнаки – печатку, гілку сливи і медаль на упаковку. Ми привозимо до Києва тільки «призерів» – найкращі сорти.

Категорія чаю визначається за висотою гір, на яких вирощено і зібрано чай з Тайваню, ціна, до речі, теж від цього залежить:

 • Юйшань – чайні плантації розташовуються на висоті 1400 м;;
 • Алішань – знаменита чайна гора, з якої збирають листя для улунів і габа-чаїв, висота – 1600 м;
 • Шань Лінь – чайні кущі ростуть на висоті 1700 м;
 • Лішань – найбільш високогірні плантації «Грушевої гори» на висоті 2500 м.

В особливому кліматі народжується особливий чай. У листі підвищений вміст теаніну, який нейтралізує гіркоту, тому острівний чай м'якший і делікатніший від материкових сортів.

Тайванський чай: вирощується на острові, продається в New Tea

чай із тайваня

Якщо описувати кожний сорт тайванського чаю, доби не вистачить. Спробуємо зорієнтувати за основними видами чаїв, а який сорт найбільше припаде до смаку, вибирайте самі.

Тайванські улуни – гордість Формози

Улуни – те, чим славиться острів у Тихому океані. Португальці, які висадилися на Тайвані у XVI столітті, назвали його Формозою, або «Прекрасним островом». Тому тайваньські улуни часто називають «формозькими».

Улуни середньої ферментації зазвичай збираються влітку. Саме цієї пори року прокидаються зеленокрилі цикади, які харчуються соком чайного листя. Після укусів цикад сік виступає і запікається на поверхні листя, що робить тайванський чай особливо ароматним. Улун Алі Шань Тайвань, Дай Юй Лін, «Ду Дін із морозного піка» – ці та інші сорти ми привезли в Україну. Можна вибирати і дегустувати.

Габа-чай – джерело душевної рівноваги

Унікальним напій робить підвищена концентрація гамма-аміномасляної кислоти, яка регулює роботу мозку. Якщо сказати простіше, то габа-чай потрібен, щоб досягти внутрішнього дзену: роздратовані – чай заспокоїть, втомилися – підбадьорить. Технологію «активації» цієї кислоти в чаї розробили японці, а перейняли та застосовують на Тайвані. У нас можна купити високогірний чорний габа – чай категорії люкс.

Матча – японський чай із Тайваню

Матча родом з Японії – це чайне листя, перетерте в борошно. На вигляд чай більше нагадує васабі – смарагдовий порошок. На Тайвані «апгрейдили» технологію виготовлення чаю: перемололи квіти анчана – трав'янистої ліани. Вийшло диво-дивне – матча яскраво-синього кольору. Хочете спробувати – замовте «Блакитну матчу» з Тайваню у нас на сайті, ціна вказана за вагу: можна взяти від 7 г.

Формозькі чаї – це щось! Можете купити чай з Тайваню і китайські сорти, порівняти й переконатися.

Скільки коштує Тайванський Чай на сайті NewTea?
Вартість на Тайванський Чай від 285 до 1890грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській