Жовтий чай

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Жовтий чай

Привілей знати і імператорів - незвичайний і дорогий напій, по розголошення таємниці створення якого наказивали стратою. Ні, це НЕ сорт коньяку або шампанського - це китайський жовтий чай.

І хоча тепер ніхто не страчувати чаєводи за розголошення технології, але і сьогодні Хуан Ча залишається Самим рідкісним з китайських чаїв. Ці сорти виробляються обмеженими партіями, їх важко знайти в продажу. Проте, оригінальний жовтий чай можна купити в Україні, і ми підкажемо, де.

Про кастинг чаїнок і інші секрети виготовлення

Однак спочатку - про сам рідкісному напої Піднебесної, адже цей чай заслуговує на окрему розмову. Жовті сорти - одна з 6 категорій китайських чаїв. За ступенем ферментації розташовується після зелених і білих чаїв: чайні нирки і листя окислюються на 7-10%.

Найбільш суворі вимоги висувають ні до збирачам чаю, чаєводи або майстрам, а до Тіпсі - чайним нирках. Щоб потрапити в корзину, нирка повинна відповідати дев'яти суворим вимогам. Наприклад, не можна зривати мляві тіпси, занадто довгі або короткі, порожнисті нирки або покриті росою. Коротше, сировину для китайського жовтого чаю проходить відбір, як гвардійці в президентський караул: все стрункі, як на підбір, здорові і красиві.

Відбір чаїнок - тільки перший етап на шляху створення Хуан Ча. Далі урожай залишають нудитися в тканинних мішках. Це ексклюзивний етап, який проходять тільки жовті сорти. При цьому майстри стежать за температурою зірваних тіпсів і листя, контролюють ферментацію. Процес йде неквапливо, в результаті жовтий чай втрачає трав'янистий присмак, зате аромат і смак напою набувають ноток квітів і меду.

Желтый чай «Цзюнь Шань»

 

3 категорії жовтих сортів

Батьківщина Хуан Ча - китайські провінції Хунань і Сичуань. Як і сотні років тому, тут виробляють сорти Цзюнь Шань Інь Чжень і Мен Дін Хуан Я. чаєводи вдалося відродити традиції, і сьогодні жовтий чай китайський створюється також в Чжецзяні, Фуцзянь і Аньхуей.

За типом сировини сорти діляться на 3 види:

 • Почковий чай: обриваються тільки тіпси. До цієї категорії відносять традиційні чаї Мен Дін Хуан Я, Цзюнь Шань Інь Чжень. Це висококласний жовтий чай, ціна якого вище, ніж у сортів з чайним листям.
 • Великі чаї: використовуються тіпси з 2-3 листочками. Це чай Хуо Шань Хуан Да Ча.
 • Малі сорти: на урожай йдуть тіпси з верхнім молодим листочком на гілці. Вей Шань Мао Цзянь - представник малих сортів.

Желтый чай купить в Киеве

Купити жовтий чай: як вибрати правильно

Щоб спробувати жаданий Хуан Ча, необов'язково замовляти тур в Китай. Справжній жовтий чай ви можете купити або продегустувати в Києві. Однак для початку визначимося, який він - цей незвичайний напій.

Почнемо з «зовнішності» - сухої заварки. Чаїнки одного розміру, насичено-оливкові, вкриті ніжним сріблястим ворсом. Нирки або листочки цілі, в заварці немає брухту, гілочок, пилу.

Перед тим, як купити жовтий чай, добре б продегустувати цей напій. У нашому магазині китайського чаю New Tea на Оболонському проспекті ви оціните справжність напою на смак. Отже, як виявляється чай жовтий в настої. Заварений напій прозорий, жовтий, з бурштиновим відтінком. Не лякайтеся, якщо помітите розовату кромку по краю чашки. Це не барвник, а характерна фішка Хуан Ча.

Це цікаво

Ще одна особливість, яка є тільки у жовтих сортів, - «танець чаїнок». При заварюванні в прозорому чайничку видно, як нирки кілька разів вертикально піднімаються і опускаються на дно.

Жовтий чай легко дізнатися по характерному легкому «копченому» аромату. Смак напою, що бадьорить, солодкуватий.

Ось такий вийшов «фоторобот». Хочете, щоб «особливі прикмети» оригінального Хуан Ча і шуканого продукту співпали, краще жовтий чай купити в перевіреної чайної - магазині New Tea. Ми привозимо чай прямо з Китаю.

Який Жовтий чай частіше купують за червень 2023:
Скільки коштує Жовтий чай на сайті NewTea?
Вартість на Жовтий чай від 430 до 1535грн.
Нові надходження в категорії Жовтий чай:
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській