Жовтий чай

Сортировать
Сортировать
Отримай знижку +3% при замовленні від 1 000 грн
Відкрито
Закрити
0 грн
Залишилося 1000 грн
1 000 + грн
* Знижка не нараховується на акційні товари

Желтый чай

Привилегия знати и императоров – необычный и дорогой напиток, за разглашение тайны создания которого наказывали смертной казнью. Нет, это не сорт коньяка или шампанского – это китайский желтый чай.

И хотя теперь никто не казнит чаеводов за разглашение технологии, но и сегодня Хуан Ча остается самым редкостным из китайских чаев. Эти сорта производятся ограниченными партиями, их трудно найти в продаже. Тем не менее, оригинальный желтый чай можно купить в Украине, и мы подскажем, где.

Про кастинг чаїнок і інші секрети виготовлення

Однак спочатку - про сам рідкісному напої Піднебесної, адже цей чай заслуговує на окрему розмову. Жовті сорти - одна з 6 категорій китайських чаїв. За ступенем ферментації розташовується після зелених і білих чаїв: чайні нирки і листя окислюються на 7-10%.

Найбільш суворі вимоги висувають ні до збирачам чаю, чаєводи або майстрам, а до Тіпсі - чайним нирках. Щоб потрапити в корзину, нирка повинна відповідати дев'яти суворим вимогам. Наприклад, не можна зривати мляві тіпси, занадто довгі або короткі, порожнисті нирки або покриті росою. Коротше, сировину для китайського жовтого чаю проходить відбір, як гвардійці в президентський караул: все стрункі, як на підбір, здорові і красиві.

Відбір чаїнок - тільки перший етап на шляху створення Хуан Ча. Далі урожай залишають нудитися в тканинних мішках. Це ексклюзивний етап, який проходять тільки жовті сорти. При цьому майстри стежать за температурою зірваних тіпсів і листя, контролюють ферментацію. Процес йде неквапливо, в результаті жовтий чай втрачає трав'янистий присмак, зате аромат і смак напою набувають ноток квітів і меду.

Желтый чай «Цзюнь Шань»


Желтый чай купить в Киеве

3 категорії жовтих сортів

Батьківщина Хуан Ча - китайські провінції Хунань і Сичуань. Як і сотні років тому, тут виробляють сорти Цзюнь Шань Інь Чжень і Мен Дін Хуан Я. чаєводи вдалося відродити традиції, і сьогодні жовтий чай китайський створюється також в Чжецзяні, Фуцзянь і Аньхуей.

За типом сировини сорти діляться на 3 види:

 • Почковий чай: обриваються тільки тіпси. До цієї категорії відносять традиційні чаї Мен Дін Хуан Я, Цзюнь Шань Інь Чжень. Це висококласний жовтий чай, ціна якого вище, ніж у сортів з чайним листям.
 • Великі чаї: використовуються тіпси з 2-3 листочками. Це чай Хуо Шань Хуан Да Ча.

 • Малі сорти: на урожай йдуть тіпси з верхнім молодим листочком на гілці. Вей Шань Мао Цзянь - представник малих сортів.
 • Купити жовтий чай: як вибрати правильно

  Щоб спробувати жаданий Хуан Ча, необов'язково замовляти тур в Китай. Справжній жовтий чай ви можете купити або продегустувати в Києві. Однак для початку визначимося, який він - цей незвичайний напій.

  Почнемо з «зовнішності» - сухої заварки. Чаїнки одного розміру, насичено-оливкові, вкриті ніжним сріблястим ворсом. Нирки або листочки цілі, в заварці немає брухту, гілочок, пилу.

  Перед тим, як купити жовтий чай, добре б продегустувати цей напій. У нашому магазині китайського чаю New Tea на Оболонському проспекті ви оціните справжність напою на смак. Отже, як виявляється чай жовтий в настої. Заварений напій прозорий, жовтий, з бурштиновим відтінком. Не лякайтеся, якщо помітите розовату кромку по краю чашки. Це не барвник, а характерна фішка Хуан Ча.

  Це цікаво

  Ще одна особливість, яка є тільки у жовтих сортів, - «танець чаїнок». При заварюванні в прозорому чайничку видно, як нирки кілька разів вертикально піднімаються і опускаються на дно.

  Жовтий чай легко дізнатися по характерному легкому «копченому» аромату. Смак напою, що бадьорить, солодкуватий.

  Ось такий вийшов «фоторобот». Хочете, щоб «особливі прикмети» оригінального Хуан Ча і шуканого продукту співпали, краще жовтий чай купити в перевіреної чайної - магазині New Tea. Ми привозимо чай прямо з Китаю.

  Забудьте все, що знали про китайский чай
   
  Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
  Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

  Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

  у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

  Что мы делаем не так как другие
  •  
   Особисто обираємо чай у Китаї
  •  
   Заварюємо по технології чайної церемонії
  •  
   Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
  •  
   Пригощаємо феєричними десертами
  •  
   Доставляємо по Києву електровелосипедом
  •  
   Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській