Композиційний чай

Сортировать
Показать еще 6

Нот усього сім, проте з них створено безліч прекрасних мелодій. Так і з улюбленим напоєм: чайне листя в поєднанні з різними добавками перетворюється на особливу «мелодію» – композиційний чай.

Що це таке?

В Україні поряд із класичним чаєм популярним є і ароматизований чай – купаж із чайного листя з добавками у вигляді шматочків фруктів, ягід, квітів і спецій. Політ фантазії в чайних майстрів величезний, адже можна створювати тисячі ароматно-смакових варіацій.

Композиційний чай – як хороша музика, створює атмосферу та настрій. Уявляєте, ви випили філіжанку ароматного чаю і за мить перенеслися з Києва до Шварцвальдського лісу чи зустрічаєте тропічний світанок над Шрі-Ланкою? Ось такий дивовижний ароматизований чай купити можна в New Tea.

Композиційний чай
Зелений чай композиційний

Як створюється чайна мелодія?

В основі композиційного чаю – чайне листя. Ступінь ферментації – від слабкого до сильного, найчастіше використовуються зелені та чорні сорти, в елітних купажах – білий чай, ціна якого значно вища.

Квітки жасмину – перший чайний ароматизатор, який використовували ще у Стародавньому Китаї. З того часу список добавок поповнився десятками нових смаків та ароматів. Сьогодні застосовуються натуральні та штучні ароматизатори для чаю.

Найдешевший спосіб – обробити сировину синтетичними есенціями. Цей варіант використовується при промисловому виробництві, що дозволяє зменшити вартість продукту. Це приваблює рітейлерів, які закуповують ароматизований чай оптом.

Момент істини: виготовлення натурального ароматизованого чаю

У нашому магазині представлено чаї, ароматизовані натуральними екстрактами, ефірними оліями, фруктами та квітами. До Києва ми доставляємо ароматизовані чаї з Китаю, Індії та Цейлону.

Три способи натуральної ароматизації:

  1. Ефірні олії додають на етапі висушування. З листя виходить зайва волога, а добавка, навпаки, вбирається – і виходить звичайний на вигляд чай, тільки ду-у-уже ароматний.
  2. Для ароматизації також використовують натуральний екстракт – концентровану витяжку з квітів або плодів, якою обробляють чайне листя. Це менш витратний спосіб виробництва, тому і вартість чаю нижча, без шкоди якості.
  3. Готовий чай змішують із натуральними добавками: шматочками фруктів, цитрусовою цедрою, висушеними квітками, спеціями, ягодами тощо. За бажання такий купаж можна зробити самому, але простіше вже готовий ароматизований чай купити.

Чим ароматизують чай?

Сьогодні використовуються десятки добавок, якими «тюнінгують» ароматизований чай. Тому, щоб не загубитися в запашному та смачному розмаїтті, основні чайні добавки розділили за групами:

  • спеції: кориця, ваніль, імбир;
  • ягоди: шипшина, обліпиха, чорниця, годжі тощо;
  • квіти: пелюстки та бутони жасмину, волошки, троянди, хризантеми та ін.;
  • фрукти: цедра апельсина, висушені яблука і вишні. Купити ароматизований чай з екзотичними натуральними добавками – плодами манго, лічі, маракуї, гуави – можна в New Tea;
  • трави: чебрець, м'ята, шавлія, меліса тощо.

Композиційний чай – ідеальний конструктор: в одному купажі можуть вдало поєднуватися різні компоненти. Креативні чайні майстри не бояться використовувати незвичні для чаю солодкі добавки – карамель і шоколад: як, наприклад, у купажі «Шварцвальдський ліс», що підкорює серце чаємана вишнево-шоколадними нотками. До речі, купити цей ароматизований чай можна хоч зараз: ми подбали про його доставку до України зі Шрі-Ланки.

Чорний композиційний чай

Як вибрати ароматизований чай?

Ароматизовані чаї п'ють, щоб насолодитись особливими смаками та ароматами. Тому при виборі насамперед визначтеся, з якими добавками хочете напій: фруктовими, трав'яними, квітковими тощо. Це буде одно- чи багатокомпонентна чайна композиція типу «Чайної лаванди з лаймом» чи «Зеленого ченця»? Ступінь ферментації також має значення при прийнятті рішення, який ароматизований чай купити: зелений, чорний або, може, мікс.

Якість чаю можна перевірити під час заварювання.

Правильний ароматизований чай:

  1. Цільнолистовий, без прілих, бурих листочків, гілочок і лому. Шматочки фруктів – без плісняви. При заварюванні листя плавно розпускається, можна спостерігати танець чаю, що зачаровує.
  2. Чай ароматизований приємно пахне, у ньому легко вгадується основна добавка, проте вона не забиває запах чаю, а гармонійно доповнює його.
  3. Настій – прозорий, колір – від лимонно-жовтого до темно-бурштинового, залежно від ферментації чайного листя.

«Світанок над Ланкою» чи «Мохіто»: де купити найкращі чайні композиції

Ну що, чайні гурмани, шукаєте незвичайний чай, чайну екзотику? Тоді запрошуємо до нашого онлайн-магазину: у New Tea представлено ароматизований чай у 30+ варіаціях.

Якщо плануєте знайомитися з новим видом, можна замовити мініпорцію від 7 г – ціна виходить просто смішна. Для впевнених користувачів пропонуємо ароматизований чай оптом – до кожних 200 г + 10 г чаю в подарунок. Запрошуємо в ароматне чайне Ельдорадо, у нашій скарбниці ви точно знайдете, чим поповнити свою колекцію найсмачніших чаїв.

Який Композиційний чай частіше купують за березень 2024:
Скільки коштує Композиційний чай на сайті NewTea?
Вартість на Композиційний чай від 95 до 250грн.
Нові надходження в категорії Композиційний чай:
Забудьте все, що знали про китайський чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
  •  
    Особисто обираємо чай у Китаї
  •  
    Заварюємо по технології чайної церемонії
  •  
    Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
  •  
    Пригощаємо феєричними десертами
  •  
    Доставляємо по Києву електровелосипедом
  •  
    Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській