Чахай

Сортировать

Чахай – тільки для чаю

У традиційній китайській чайній церемонії є маса атрибутів. Чахай – у переліку обов'язкового посуду. Це спеціальна чаша для чаю, її назва ієрогліфами виглядає так: 茶海, у перекладі – «море чаю». Щоб скористатися цим девайсом, не обов'язково влаштовувати чайну церемонію. Якщо ви заварюєте чай методом проливу та запрошуєте друзів на чаювання, то вам точно знадобиться чахай.

Чаша справедливості, або Навіщо потрібна чахай

Чахай – це ємність для чаю, куди зливається настій після заварювання в чайнику або гайвані. На вигляд чахай нагадує заварник без кришки або глечик для вершків. Цей посуд – проміжна ланка на шляху чаю між чайником і піалою. У Китаї та на Тайвані здавна використовують чахай для рівномірного перемішування настою, щоб усі, хто бере участь у чаюванні, відчули однаковий смак чаю.

За однією з версій, чахай з'явилася ще у XV столітті, коли даоський чернець Лао Де дійшов висновку, що чай має бути однаковим на смак для всіх учасників чайної церемонії, незалежно від їхніх статусу, статі й віку. А для цього потрібна окрема посудина, яку Лао Де назвав «чаша справедливості», китайською – «гундаобей».

Чахай у чаюванні вирішує відразу три завдання:

  1. Робить смак напою рівномірним.
  2. Не дає чаю «перестояти» в заварнику, дозволяє контролювати час заварювання.
  3. Очищує настій – дрібні чаїнки з чайника осідають у чахаї, а в чашки наливається прозорий настій.

Чахай із порцеляни, глини чи скла: яку обрати

Спочатку зливник для чаю був глиняним, пізніше з'явилися фарфорові «чаші справедливості». Найсучасніша та найпопулярніша версія – скляні чайнички. Між іншим, сьогодні китайці для приготування пуерів і червоного чаю використовують саме таку чахай: скло пропускає світло, і крізь прозорі стінки добре видно насичений колір настою.

Чахай з порцеляни
Як купити чахай

Як користуватися чахай

Для цього не потрібно ніяких особливих навичок. Після того як чай настоїться у заварнику, його потрібно перелити в чахай, для цього рекомендуємо поставити на зливник ситечко. Настій у колбі рівномірно перемішується, після цього можна наливати чай у чашки. Перед першим використанням чахай потрібно ополоснути теплою водою та промити окропом.

Чахай: купити правильну «чашу справедливості» в New Tea

Чахай не знайти в супермаркеті навіть у Києві – цей посуд продається лише у спеціалізованих магазинах. Якщо ви шукаєте чахай, купити правильний посуд для чаювання по-китайськи можна в нашому інтернет-магазині New Tea.

У нас ви знайдете зливники для чаю брендів Samadoyo та Jiangsu. Посуд виготовлено із загартованого боросилікатного скла, що витримує нагрівання до 300°С.

Що робити с чахаем?

Обираючи гундаобей, необхідно враховувати таке:

  1. Об’єм чахаї: 150–200 мл – на чаювання для одного-двох осіб, зливник для чаю на 300–400 мл розрахований на компанію із 3-4 людей. Обирайте за принципом: краще більше, ніж менше, адже чахай за об’ємом має бути на третину більшим від заварника.
  2. Тип скла: прозоре або коване (матове, з рифленою поверхнею).
  3. Ручка: більшість зливників для чаю випускаються з ручкою, адже так зручніше наливати настій у піали. Однак є й мінімалістичні моделі у вигляді склянки з носиком.
  4. Форма: класична кругла чахай, або «чаша справедливості», в оригінальному дизайні, наприклад квадратна.
  5. Ціна: вартість залежить від об’єму, бренду та моделі чайничка. В нашому магазині ціна на чахаї стартує від 180 грн.

Вибрати і купити чахай можна в чайній New Tea на Оболонському проспекті в Києві. А також – замовити в нашому інтернет-магазині: ми дбайливо запакуємо чахай і відправимо поштою за будь-якою адресою в Україні.

Який Чахай частіше купують за березень 2024:
Скільки коштує Чахай на сайті NewTea?
Вартість на Чахай від 349 до 1399грн.
Нові надходження в категорії Чахай:
Забудьте все, що знали про китайський чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
  •  
    Особисто обираємо чай у Китаї
  •  
    Заварюємо по технології чайної церемонії
  •  
    Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
  •  
    Пригощаємо феєричними десертами
  •  
    Доставляємо по Києву електровелосипедом
  •  
    Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській