Кава Specialty

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Кажуть, що у Греції є все. Якщо говорити про каву, то New Tea – це маленька Греція, лише в самому серці України – у Києві. В нашому магазині кавомани можуть купити бленди на будь-який смак, а для любителів чогось особливого пропонуємо понад 10 видів specialty coffee.

Що таке кава спешіалті

У світі кави спешіалті – це не окремий сорт, а титул, яким нагороджують лише добірні зерна. Це клас, який надають окремим партіям арабіки найвищої якості. Тільки 100%-ва арабіка, у категорії specialty coffee не можна купити робусту чи купажі з іншими сортами. З усього щорічного врожаю кави, а це до 10 млн тонн, лише 10% зерен отримують категорію specialty. Тому й ціна на цю каву вища, ніж на інші види.

Уперше назву для кави specialty було використано у спеціалізованому виданні Tea & Coffee Trade Journal ще 40 років тому. В журналі йшлося про кавові зерна, вирощені в особливому мікрокліматі, що забезпечувало напою чудовий аромат.

Кова specialty – best of the best

Кавовий Оскар: як стати specialty

Кава класу specialty – найкраща з кращих, адже зерна мають бути ідеальними, пройти всі етапи «кастингу»: від зовнішнього вигляду до якості обсмажування. Це довгий шлях:

 • вирощування та збирання врожаю;
 • сушіння;
 • транспортування;
 • обсмажування;
 • приготування.

Якщо хоч на одному етапі кава не відповідає строгим критеріям відбору, їй ніколи не стати спешіалті. Клас зерен визначають фахівці – Q-грейдери. Каву оцінюють за спеціальною таблицею – Q grade system. Максимальна оцінка – 100 балів. Кава класу specialty має набрати щонайменше 80 балів. Відбраковуються поламані, почорнілі, плісняві або пошкоджені комахами зерна. У спешіалті каві не має бути квакерів – незрілих зерен. Клас присвоюється не всьому врожаю, а лише окремим лотам.

Найвища ціна – на specialty coffee, яке оцінили на понад 90 балів. Однак в Україні такої спешіалті кави не купити, вона не надходить у масовий продаж, а бере участь у світових чемпіонатах асоціації Specialty Coffee.

З чого починати знайомство

Для тих, хто вперше куштує спешелті-каву, потрібно ретельніше підійти до вибору напою, щоб «перше побачення» не стало розчаруванням. Смак цієї кави може здатися незвичним, навіть дивним. Тому важливо «на березі» визначитися, який сорт кави спешіалті ви хочете скуштувати перед тим, як купити її.

Як вибрати specialty

Отже, перед покупкою потрібно відповісти на 4 питання про те, яку каву ви хочете пити:

 1. З молоком чи без. Ця добавка здатна повністю змінити смак напою. Зазвичай молоко додають у каву з обсмажуванням під еспресо.
 2. З кислинкою або гірчинкою.
 3. Легку чи міцнішу за смаком.
 4. Мелену чи в зернах. Якщо купуєте мелену каву класу спешіалті, то переконайтеся, що зерна подрібнили не більше двох місяців тому. Це зауваження стосується й інших видів кави.

Купити найкращу каву – без проблем!

Дорогий гість: як зберігати каву спешіалті

Мелену або зернову specialty-каву зберігається в непрозорій, щільно закритій ємності, наприклад, у жерстяній банці. Герметичність – обов'язкова умова, адже вологість і сильні запахи – вороги кави, які здатні дуже швидко зіпсувати навіть найкращий продукт.

Після помелу кава швидко втрачає свій чарівний аромат, тому бажано вжити її протягом тижня. Зерна в закритій упаковці зберігаються 1–2 роки, після відкриття – до двох місяців.

Купити найкращу каву – без проблем!

Спешіалті-кава – рідкісний гість у Києві, знайти її – справжня удача. Однак ви пам'ятаєте, що в New Tea є все? Зустрічайте special guest star – різні види елітної арабіки, які можна замовити в один клік.

У категорії Specialty вибираєте потрібну каву за країною, де зібрано врожай, рівнем кислотності, способом обробки зерен (миті чи хані), ступенем помелу. Вартість вказано за пачку вагою 200 г. Якщо під час вибору кави виникають питання, звертайтеся, ми докладно на них відповімо, ви знайдете напій, від якого будете в захваті.

Скільки коштує Кава Specialty на сайті NewTea?
Вартість на Кава Specialty від 330 до 1025грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській