Ємність для зберігання

Сортировать
Сортировать

Чайниці (ємності для зберігання) – правильні чайні аксесуари

У Японії, де трепетно ​​шанують вікові традиції, одним із головних елементів чайної церемонії є тяіре. Це мініатюрний керамічний глечик, в якому зберігається чайний порошок. У Китаї – на батьківщині чаю, в церемонії беруть участь насу, маруцубо, бунрин та катацуки. Це все – традиційні чайниці, форма яких не змінюється століттями. Комусь може здатися, що це антикварний аксесуар, який сьогодні не зустрінеш у побуті, але ні – чайниці популярні серед любителів чаю.

Навіщо потрібна чайниця?

Чайниця – це спеціальна ємність для зберігання чаю: баночка з кришкою. Перші чайниці з’явилися у Китаї, були порцеляновими та великими: у них торговці чаєм перевозили та зберігали свій товар. Згодом розмір ємностей зменшився, чайниці перетворилися на мініатюрні баночки, які компактно вміщалися на кухонній полиці чи чайному столику. За давніх часів баночки для зберігання чаю були не просто посудом, а предметом розкоші, судячи з вартості. Їх виготовляли зі срібла, черепаших панцирів, слонової кістки, інкрустували дорогоцінним камінням.

Деякі можуть здивуватися: до чого такі турботи, адже чай можна зберігати і в паперовій пачці або бляшанці. Однак для справжніх поціновувачів чаю (і ми серед них) вибір на користь чайниць очевидний:

  • банка для зберігання чаю не пропускає сонячні промені, згубні для чайного листя;
  • у герметичному посуді заварка не вбирає запахи та вологу;
  • чай зберігається максимально довго, не втрачаючи смаку й аромату;
  • улюблений напій завжди під рукою;
  • а ще керамічна чайниця – це просто красиво.

Як вибрати ємність для зберігання чаю

При виборі банки для зберігання чаю слід враховувати такі параметри: об’єм і форму чайниці, з якого матеріалу вона виготовлена. І, авжеж, аксесуар повинен вам сподобатися.

Матеріал

Найпопулярніша банка для зберігання чаю – керамічна. Кераміка та порцеляна – екологічні матеріали, легко миються, не вбирають сторонні запахи, захищають заварку від вологи та сонця. Керамічні чайниці часто прикрашають розписом, перетворюючи аксесуар на предмет мистецтва.

Вибираючи порцелянові ємності для зберігання чаю, купити краще ту, в якої товщі стінки. Дуже тоненькі стінки – те, за що цінується порцеляна, в ситуації із зберіганням заварки надають медвежу послугу, адже вони пропускають сонячне світло, що неприпустимо для чаю.

Чайница, купить в Украине

Посуд, у якому слід зберігати чай

Дерев’яний контейнер для зберігання чаю – не найкращий варіант, адже деревина вбирає вологу і передає її сухому чайному листю. Скляна баночка теж не підходить: крізь прозорі стінки проходить сонячне світло, через що листя вигоряє і втрачає аромат.

Пластмасовий контейнер, незважаючи на низьку ціну, брати теж не варто через те, що пластик не забезпечує вентиляції, а чай вбирає синтетичні запахи. З тієї ж причини не слід використовувати глиняний посуд без глазурі всередині: пористі стінки вбирають запах чаю, який лежить у чайниці.

Увага, в чайниці можна зберігати всі види чаїв, окрім слабоферментованих: зелених сортів та світлих улунів. При кімнатній температурі вони швидко втрачають свої властивості і псуються, тому повинні перебувати в морозилці при температурі -18оС.

Розмір і форма чайниці

Баночки для зберігання чаю бувають різної форми. Традиційні японські тяіре у вигляді маленьких глечиків або круглі, як яблука. У Європі XVIII-XIX століттях популярними були квадратні чи прямокутні керамічні чайниці. В антикварних лавках можна зустріти індійські чайниці у вигляді фігурки слона.

Сучасні ємності, які можна знайти в Україні, зазвичай, округлої форми і схожі на цукорниці, тільки меншого об’єму. Стандартні чайниці для зберігання чаю розраховані на 140-160 г заварювання. Є й кишенькові банки для зберігання чаю, купити їх можна на сайті New Tea. Це мініатюрні ємності об’ємом 50 г – відмінний варіант для тих, хто не хоче відмовляти собі в задоволенні насолоджуватися улюбленим напоєм, де б не знаходилися: у поїздці, на роботі, в готелі.

Як користуватися чайницею

Елементарно. Насипати чай у баночку і поставити на поличку, можна на чільне місце, адже такий аксесуар – це справжня прикраса інтер’єру. В герметичній ємності, яка не пропускає світло та сторонні запахи, заварка може зберігатися до року. Коли захочете приготувати чай, просто насипте із чайниці до заварника потрібну порцію заварки.

Чайниці у магазині New Tea

Знайти чайниці для зберігання чаю навіть у Києві непросто: у звичайному магазині ці аксесуари не продаються. Вихід – спеціалізований магазин New Tea. У нас ви можете знайти не тільки десятки популярних та рідкісних сортів чаїв з усього світу, але й вибрати відповідний посуд для зберігання та заварювання чаю.

Наш магазин працює на Оболоні, але якщо ви не в Києві, то можете це чайницю купити на сайті: ми надсилаємо замовлення по Україні. В описі на сайті вказано: об’єм, матеріал, вартість баночки.

Ми пропонуємо не тільки банки для зберігання чаю, але і коробочки та підставки для пуерів, ємності для сипучих продуктів, термоси тощо. Вся продукція, представлена ​​в New Tea, відрізняється першокласною якістю та приємною ціною.

У Китаї є давня приказка: чай – батько, а чайник – мати. Від батьків залежить, якою буде дитина, тобто готовий напій. Якщо хочете пити ідеальний у всіх сенсах чай, подбайте про всі складові правильного чаювання, обов’язкова з яких – чайниця.

Скільки коштує Ємність для зберігання на сайті NewTea?
Вартість на Ємність для зберігання від 199 до 799грн.
Нові надходження в категорії Ємність для зберігання:
Забудьте все, що знали про китайський чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
  •  
    Особисто обираємо чай у Китаї
  •  
    Заварюємо по технології чайної церемонії
  •  
    Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
  •  
    Пригощаємо феєричними десертами
  •  
    Доставляємо по Києву електровелосипедом
  •  
    Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській