Чайники керамічні

Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Традиційний керамічний чайник родом із Китаю сьогодні продовжує радувати око та смакові рецептори справжніх поціновувачів чаю. Якими бувають глиняні та порцелянові посудини, чим унікальні ісинські чайники і як вибрати модель для себе – дізнаємося сьогодні.

Чайна церемонія неможлива без правильного заварювання майбутнього божественного напою. Ось чому так важливо вибрати правильний чайник. Від матеріалу, з якого він виготовлений, багато в чому залежатиме смак чаю. Давайте розберемось, якими мають бути керамічні заварювальні чайники. Адже саме чайник для заварювання з глини став першою та основною домівкою для благородного напою.

Ісинський чайник

Ісинський чайник – легенда з Китаю

Керамічний заварник для чаю – практично ідеальна посудина для приготування вашого улюбленого східного напою. Його батьківщина, як і батьківщина чаю, – Китай, і протягом багатьох століть заварювальні чайники з глини поступово зазнавали естетичних та функціональних змін, щоб зілля в них максимально розкривало свій таємничий характер.

Із часом майстри зрозуміли, що звичайний чайник для заварювання, кераміка, з якої він створений, не можуть повністю одухотворити чайну церемонію, якщо виготовлені з глини неналежної якості. Саме тоді було знайдено глину особливого сорту і з'явилися легендарні глиняні чайники з ісинської глини. Її добували біля містечка Ісинь у провінції Цзянсу та впізнавали за характерним буро-червоним відтінком. Так з'явивсь ісинський глиняний чайник, особливість якого полягає в тому, що він не лише утримує рідину всередині, а й дозволяє проникати всередину повітрю, збагачуючи смак та аромат напою.

З роками такий китайський чайник із глини не лише не втрачав властивостей, а й ставав більш цінним: ісинський чайник пах уже не лише глиною, а також ароматами та ферментами чаїв, які в ньому заварювалися, тому кожний новий продукт набував індивідуальних та багатих ноток. Завдяки цьому і сьогодні гурмани по всьому світу мріють купити чайник для заварювання з ісинської глини.

Ісинські чайники виготовляють вручну. Для цього сировину просушують, подрібнюють, просіюють та розмішують із водою до стану пасти. Далі масу відбивають до необхідної товщини, щоб вона ущільнилась, а зайва рідина вийшла. Потім формується виріб без ручки та носика. Їх прикріплюють пізніше. Останній штрих – доведення виробу до досконалості за рахунок декорування різьбленням чи інкрустуванням. Від оформлення часто залежить і ціна.

Сьогодні можна купити як нові ісинські чайники, так і ретро. Для кожного поціновувача купити ісинський чайник – одне з обов'язкових завдань чайного чек-листка. Купити чайник з ісинської глини в Україні можна у спеціалізованих чайних магазинах, таких як New Tea.

Заварник для чаю керамічний: різноманітність матеріалів

Заварник керамічний може бути виготовлений із глини, фаянсу чи порцеляни:

 • Глина може бути м'якої або твердої породи. М'які дають при обпаленні сильнішу усадку, а тверді забезпечують насичений відтінок виробу. Залежно від виду глини та температури, при якій обпалювався заварювальний чайник із глини, він може радувати вас різними відтінками: від світло-піщаного до шоколадно-чорного. Керамічний чайник для заварювання, виготовлений на фабриці, може бути декорований за допомогою барвників.
 • Фаянс – проміжний варіант між грубуватою глиною та витонченим фарфором. Він чудово справляється зі своїми функціями, але з часом може покритися тріщинами і почати протікати.
 • Порцеляна – найкрасивіше та найбільш витончене рішення на довгі роки. Вона не тріскається, століттями зберігаючи первозданний вигляд, до того ж не вбирає запахи приготовленого чаю і не зістаріється з часом, як, наприклад, китайський чайник з ісинської глини.

Чайник-заварник керамічний: на що звернути увагу

Щоб купити заварювальний чайник із глини, який радуватиме вас роками і дозволить проводити справжні чайні церемонії, варто визначитися з важливими нюансами:

 • Цілісність. Чайник-заварник керамічний зазвичай округлої форми, і ця форма має бути ідеальною: без тріщин, подряпин та сколів, які вважаються браком.
 • Вага. Китайські чайники з ісинської глини завжди створювалися невеликими та не надто важкими, щоб їх у наповненому стані можна було легко та впевнено утримувати однією рукою. Якщо заварювальний керамічний чайник має велику вагу навіть без води, ним буде незручно користуватись.
 • Об’єм. За об’ємом керамічний чайник для заварювання чаю не має бути занадто великим, адже велика кількість води перегріває чаїнки, а отже – псує якість майбутнього напою.
 • Кришка. Керамічний чайник для заварювання має закриватися повністю, але не герметично, щоб не покритися тріщинами під час заварювання чаю. Краще купити заварювальний керамічний чайник з отвором для виходу пари.
 • Носик має відповідати об'єму, щоб струмінь води, яка з нього ллється, був плавним і безперервним.
 • Ручка. Важливо купити керамічний заварювальний чайник із зручною ручкою, яка не ковзатиме під вагою води.
 • Ціна. Недорогі моделі відливають у гіпсових формах і кілька разів обпалюють. В основному вони поступаються дорогим чайникам за довговічністю, а не за якістю одержуваного напою. І все ж таки, купивши чайники з ісинської глини, ви точно помітите різницю.

Де купити керамічний заварник?

Де купити керамічний заварник?

Краще зробити це у спеціалізованому магазині, де ви зможете проконсультуватися з досвідченим продавцем та вибрати те, що вам справді потрібне. В інтернет-магазині New Tea представлено багато естетичних моделей чайників із кераміки, які радуватимуть вас роками. Ви можете замовити свій із доставкою кур'єром по Києву чи поштою по Україні або приходьте в нашу чаївню в Києві, щоб із першої хвилини після покупки він опинився в надійних і люблячих руках.

Скільки коштує Чайники керамічні на сайті NewTea?
Вартість на Чайники керамічні від 410 до 19999грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській