Чайники керамічні

Сортировать
Сортировать

Традиційний керамічний чайник родом із Китаю сьогодні продовжує радувати око та смакові рецептори справжніх поціновувачів чаю. Якими бувають глиняні та порцелянові посудини, чим унікальні ісинські чайники і як вибрати модель для себе – дізнаємося сьогодні.

Чайна церемонія неможлива без правильного заварювання майбутнього божественного напою. Ось чому так важливо вибрати правильний чайник. Від матеріалу, з якого він виготовлений, багато в чому залежатиме смак чаю. Давайте розберемось, якими мають бути керамічні заварювальні чайники. Адже саме чайник для заварювання з глини став першою та основною домівкою для благородного напою.

Ісинський чайник

Ісинський чайник – легенда з Китаю

Керамічний заварник для чаю – практично ідеальна посудина для приготування вашого улюбленого східного напою. Його батьківщина, як і батьківщина чаю, – Китай, і протягом багатьох століть заварювальні чайники з глини поступово зазнавали естетичних та функціональних змін, щоб зілля в них максимально розкривало свій таємничий характер.

Із часом майстри зрозуміли, що звичайний чайник для заварювання, кераміка, з якої він створений, не можуть повністю одухотворити чайну церемонію, якщо виготовлені з глини неналежної якості. Саме тоді було знайдено глину особливого сорту і з'явилися легендарні глиняні чайники з ісинської глини. Її добували біля містечка Ісинь у провінції Цзянсу та впізнавали за характерним буро-червоним відтінком. Так з'явивсь ісинський глиняний чайник, особливість якого полягає в тому, що він не лише утримує рідину всередині, а й дозволяє проникати всередину повітрю, збагачуючи смак та аромат напою.

З роками такий китайський чайник із глини не лише не втрачав властивостей, а й ставав більш цінним: ісинський чайник пах уже не лише глиною, а також ароматами та ферментами чаїв, які в ньому заварювалися, тому кожний новий продукт набував індивідуальних та багатих ноток. Завдяки цьому і сьогодні гурмани по всьому світу мріють купити чайник для заварювання з ісинської глини.

Ісинські чайники виготовляють вручну. Для цього сировину просушують, подрібнюють, просіюють та розмішують із водою до стану пасти. Далі масу відбивають до необхідної товщини, щоб вона ущільнилась, а зайва рідина вийшла. Потім формується виріб без ручки та носика. Їх прикріплюють пізніше. Останній штрих – доведення виробу до досконалості за рахунок декорування різьбленням чи інкрустуванням. Від оформлення часто залежить і ціна.

Сьогодні можна купити як нові ісинські чайники, так і ретро. Для кожного поціновувача купити ісинський чайник – одне з обов'язкових завдань чайного чек-листка. Купити чайник з ісинської глини в Україні можна у спеціалізованих чайних магазинах, таких як New Tea.

Заварник для чаю керамічний: різноманітність матеріалів

Заварник керамічний може бути виготовлений із глини, фаянсу чи порцеляни:

 • Глина може бути м'якої або твердої породи. М'які дають при обпаленні сильнішу усадку, а тверді забезпечують насичений відтінок виробу. Залежно від виду глини та температури, при якій обпалювався заварювальний чайник із глини, він може радувати вас різними відтінками: від світло-піщаного до шоколадно-чорного. Керамічний чайник для заварювання, виготовлений на фабриці, може бути декорований за допомогою барвників.
 • Фаянс – проміжний варіант між грубуватою глиною та витонченим фарфором. Він чудово справляється зі своїми функціями, але з часом може покритися тріщинами і почати протікати.
 • Порцеляна – найкрасивіше та найбільш витончене рішення на довгі роки. Вона не тріскається, століттями зберігаючи первозданний вигляд, до того ж не вбирає запахи приготовленого чаю і не зістаріється з часом, як, наприклад, китайський чайник з ісинської глини.

Чайник-заварник керамічний: на що звернути увагу

Щоб купити заварювальний чайник із глини, який радуватиме вас роками і дозволить проводити справжні чайні церемонії, варто визначитися з важливими нюансами:

 • Цілісність. Чайник-заварник керамічний зазвичай округлої форми, і ця форма має бути ідеальною: без тріщин, подряпин та сколів, які вважаються браком.
 • Вага. Китайські чайники з ісинської глини завжди створювалися невеликими та не надто важкими, щоб їх у наповненому стані можна було легко та впевнено утримувати однією рукою. Якщо заварювальний керамічний чайник має велику вагу навіть без води, ним буде незручно користуватись.
 • Об’єм. За об’ємом керамічний чайник для заварювання чаю не має бути занадто великим, адже велика кількість води перегріває чаїнки, а отже – псує якість майбутнього напою.
 • Кришка. Керамічний чайник для заварювання має закриватися повністю, але не герметично, щоб не покритися тріщинами під час заварювання чаю. Краще купити заварювальний керамічний чайник з отвором для виходу пари.
 • Носик має відповідати об'єму, щоб струмінь води, яка з нього ллється, був плавним і безперервним.
 • Ручка. Важливо купити керамічний заварювальний чайник із зручною ручкою, яка не ковзатиме під вагою води.
 • Ціна. Недорогі моделі відливають у гіпсових формах і кілька разів обпалюють. В основному вони поступаються дорогим чайникам за довговічністю, а не за якістю одержуваного напою. І все ж таки, купивши чайники з ісинської глини, ви точно помітите різницю.

Де купити керамічний заварник?

Де купити керамічний заварник?

Краще зробити це у спеціалізованому магазині, де ви зможете проконсультуватися з досвідченим продавцем та вибрати те, що вам справді потрібне. В інтернет-магазині New Tea представлено багато естетичних моделей чайників із кераміки, які радуватимуть вас роками. Ви можете замовити свій із доставкою кур'єром по Києву чи поштою по Україні або приходьте в нашу чаївню в Києві, щоб із першої хвилини після покупки він опинився в надійних і люблячих руках.

Який Чайники керамічні частіше купують за вересень 2022:
Скільки коштує Чайники керамічні на сайті NewTea?
Вартість на Чайники керамічні від 410 до 19999грн.
Нові надходження в категорії Чайники керамічні:
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській