Гайвані

Сортировать

Гайвані: ємності для заварювання витончених чаїв

Що таке «Гай Вань»? Це чашка з блюдцем: так дослівно перекладається «гайвань» із китайської мови. У Піднебесній це традиційний посуд для чаювання, що використовується вже шість століть. Кожний елемент гайвані працює на загальний результат – приготування ароматного, чарівного, приголомшливо смачного чаю.

На відміну від заварників традиційного для нас вигляду – маленького чайничка з носиком, – гайвані варто купити і використовувати для проведення чайних церемоній із чаями витонченого спектру: світлих улунів, зеленого та білого чаю. Темні улуни, червоні чаї та пуери за правилами заварюються в заварниках.

Гайвань для чаю
Гайвань японський

Гайвань для чаю: чому так складно?

Чашка, блюдце і кришка – три обов'язкових елементи гайвані, яку в Китаї називають «чашею трьох основ», наділяючи посуд особливим філософським змістом. Блюдце символізує землю, зв'язок із предками, кришка – божественне небесне начало, а між цими складовими – людина. Китайці вважають, що тільки перебуваючи у злагоді із земним і небесним можна досягти умиротворення та гармонії.

Однак ми як чайні експерти заявляємо: гайвань є ідеальною не тільки у філософському плані – кожний елемент цього посуду відіграє свою практичну роль у створенні чайного напою.

Гайвань для чаю. Що і навіщо потрібне:

  • блюдце: не дає напою в чашці швидко холонути, слугує піддоном для пролитої рідини і спитого листя, чашку на блюдці зручно переносити, адже в гайвані немає ручки;
  • кришка: підтримує температуру в чашці, на внутрішній поверхні залишаються ефірні масла, за ароматом чаю можна визначити його якість і свіжість;
  • чаша: «посудина алхіміка», в якому відбувається магія – заварюється чай. Китайці використовують чашу як ємність для заварювання та іноді як чахай – ємність, з якої напій розливається по чашках гостей. Для такого фокуса найзручніше використовувати гайвань з носиком.

Гайвані необхідні для чайної церемонії, але підходять і для заварювання без церемоній

Ми в New Tea великі любителі ізіпотів, але й для гайваней у наших серцях завжди є місце. Адже це:

  1. Компактний, зручний і мі-мішний посуд. Радує руки й очі.
  2. Підходить для традиційної чайної церемонії та звичайного щоденного чаювання.
  3. Можна регулювати температуру заварювання чаю, просто знявши або зсунувши кришку.
  4. У гайвань легко поміщаються крупнолистова заварка (це особливо важливо для деяких сортів білих і зелених чаїв) і чай у бутонах; цікаво спостерігати, які метаморфози відбуваються в них із чаєм.
  5. Ціна гайвані, зазвичай, нижча від вартості китайських чайників з ісинської глини. І якщо ви – любителі витончених чаїв, то гайвань – це просто must have.
  6. Гайвань, яку можна купити в Києві в нашому магазині, дасть світлим чаям можливість розкритися так, як це не зробить жодний заварник. Авжеж, за умови, що коли ви використовуєте гайвань, то керуєтеся правилами заварювання для кожного конкретного сорту чаю. Якщо ви вперше будете заварювати чай у гайвані, рекомендуємо купити щось зі світлих улунів – вони більш терпимі до можливих неточностей при заварюванні.
Як використовувати Гайвань
Чайна церемонія Гайвань

Гайвань у руки і вперед!

Давайте приготуємо чай у гайвані так, як це роблять у Китаї, методом проливу.

Для цього:

  1. Заливаємо в гайвань окріп, чекаємо хвилину і зливаємо. Ємність має бути чистою і теплою.
  2. Насипаємо 5–7 г заварки.
  3. Наливаємо воду. Кількість і температура води залежать від розмірів чашки і сорту чаю (дивіться інструкції на наших упаковках).
  4. Накриваємо гайвань кришкою, чекаємо 3–5 секунд і цей перший пролив виливаємо в чабань або раковину.
  5. Заливаємо рідину знову, настоюємо 15–30 секунд, і тепер можна приступати до чаювання: злити чай у чахай або відразу розлити його по піалах. Таким способом чай варто заварювати кілька разів. Кожний новий пролив подарує новий смак.

У нас є лайфхак, як злити чай із гайвані, не обпікаючи пальці. Візьміть гайвань двома руками: великими пальцями зафіксуйте кришку, а вказівними – притисніть блюдце до чашки. У такому положенні переверніть гайвань і наливайте чай.

Купити гайвань у New Tea і готувати чай, як у Піднебесній

Гайвань – звичний посуд для китайців, а в наших широтах – швидше, екзотика. У звичайних супермаркетах цей чайний девайс не знайдеш днем із вогнем. Тому, щоб купити гайвань, – welcome до нашого інтернет-магазину New Tea. Весь представлений на сайті чайний посуд приїжджає до України з Китаю. В описі кожної гайвані вказуються ціна, об’єм і матеріал посуду.

Якщо ви живете або працюєте в Києві – бінго: можете замовити доставку кур'єром у будь-яку точку міста. Якщо ні – теж не біда. «Нова Пошта» доставить нашу посилочку навіть у найвіддаленіші карпатські колиби.

Робити те, що приносить задоволення, – отже, бути щасливими: слова не наші, а Вольтера. Проте ми на 100% згодні: чаювання з гайвані дає можливість відчути себе щасливими і натхненними тут і зараз. Спробуйте!

Скільки коштує Гайвані на сайті NewTea?
Вартість на Гайвані від 359 до 7699грн.
Забудьте все, що знали про китайський чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
  •  
    Особисто обираємо чай у Китаї
  •  
    Заварюємо по технології чайної церемонії
  •  
    Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
  •  
    Пригощаємо феєричними десертами
  •  
    Доставляємо по Києву електровелосипедом
  •  
    Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській