Мелена кава

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Усі дороги ведуть до меленої кави, якому б напою ви не віддали перевагу. Чим вона відрізняється від зернової та розчинної, як вибирати, на якому виробнику зупинитись, яким складу та обсмажуванню віддати перевагу, як заварити – про все ви дізнаєтеся просто зараз.

Якщо вже пити каву, то тільки найкращу. Щоранку перетворювати зерна на мелену каву – заняття захоплююче, але трохи витратне щодо безцінного часу. Ось чому більшість кавоманів вирішують купити хорошу мелену каву. Вона не зберігається так довго, як зернова, але в кого вона може залежатись?

У чому різниця між меленою і розчинною кавою?

Ми вже з'ясували, що якісна мелена кава не гірша і швидша у приготуванні, ніж зернова. А як щодо ще більш оперативного варіанту – розчинної, чи сублімованої, кави? Її натуральна мелена кава теж перевершує за всіма характеристиками:

 • за смаком: мелена кава завжди більш насичена;
 • за післясмаком: він завжди відчутний і більш тривалий;
 • за корисними властивостями: мелена натуральна кава багата на вітаміни та ефірні олії, які можуть майже зникати при виробництві сублімованого напою;
 • за варіантами приготування: від використання кавоварок різних видів до такого ж простого заварювання в чашці, як у випадку розчинного напою;
 • за можливістю експериментувати: з марками, добавками і навіть вагою продукту, що купується. Так, мелена кава продається не тільки в упаковках по 250 г, але також у мініатюрних і досить великих, тож ви можете купити «велику» радість в офіс або скуштувати нову мелену каву, заощадивши на вартості малесенької пачки.

Натуральну мелену каву за найприємнішою ціною і в розмаїтті варіантів ви можете вибрати у New Tea просто зараз.

У чому різниця між меленою і розчинною кавою?

Як вибрати мелену каву?

Обирати мелену каву за ціною як єдиним критерієм – точно не шлях справжньої кави. Ви точно звернете увагу на країну походження, склад, помел, ступінь обсмажування, бренд. А далі – справа смаку.

Ви можете з легкістю відшукати марки меленої кави, які виробляють моносортову каву або чудові бленди. Ви можете вибрати мелену каву для кавомашини або мелену каву для турки, а також для різних видів кавоварок.

Виробники кави з усього світу

Виробники, яких особливо любить New Tea, – це Fresh Black із його різноманітними смаками, що запам'ятовуються, і Virgin Americano з його безпечною для всіх кавою без кофеїну.

Тип зерен кави

Найвідоміші сорти кави – це ніжна арабіка, міцна робуста та екзотична ліберика:

 1. Арабіка ніжна, її унікальна кислинка та різноманітність ноток вражають. Горіхові, ягідні, фруктові – у ній ви відкриєте цілий родючий садок.
 2. Робуста – міцна, дійсно кофеїнова кава, заряджаюча та насичена. Її вирізняють димна шоколадність, гірчинка, що пам'ятовується, та неперевершений ефект навіть щодо каволюбителя, який засумував і засинає.
 3. Ліберика – найбільш ароматна кава, що підходить для тих, хто любить запах і передчуття вживання кави навіть більше, ніж саму її дегустацію. За смаком вона набагато більш різка та інтенсивна, ніж робуста, тож її в основному використовують у купажах.

Склад вашої кави

Види меленої кави – це моносорти та купажі.

Вам доведеться довго шукати чисту ліберику в Україні. Натомість її можна знайти в унікальних блендах або під час подорожі до Південно-Східної Азії, де її цінують і заварюють постійно. Моносортова мелена кава для заварювання з чистих робусти або арабіки набагато популярніша в наших краях.

Із блендами – купажами арабіки та робусти у різних пропорціях – у виробників не закінчується поле для фантазії. Тож обрати і купити мелену каву до душі не так просто, зате ви не раз відчуєте захоплення під час дегустації новинок.

Обсмажування кави

Вибір меленої кави не закінчується на складі, адже кавові зерна перед помелом обсмажують. Тож насиченість, вміст ефірних олій та інших корисних речовин і, звичайно ж, смак вашої кави залежать від ступеня обсмажування. Про нього можна дізнатися за позначкою на упаковці – від 1 до 5:

 • 1–1,5 – це мелена кава слабкого обсмажування, що зберігає максимум корисних речовин;
 • 2–3 – середній ступінь обсмажування: вона подобається майже всім;
 • 4–5 – сильне обсмажування, що обдаровує напій димними нотками і тривалим післясмаком.

Купити натуральну мелену каву відповідного ступеня обсмажування ви можете просто зараз на сторінках New Tea.

<br />
Як заварювати мелену каву?

Як заварювати мелену каву?

Для початку потрібно зрозуміти, у чому ви її заварюватимете, а потім – вибрати мелену каву для кавоварки, турки чи кавомашини. Залежно від способу заварювання варто обирати каву ще й за ступенем помелу:

 • мелена кава для заварювання у френч-пресі, турці або чашці може бути грубого, крупного або зовсім тонкого помелу: тут усе залежить від ваших уподобань;
 • мелена кава у кавомашину повинна бути найдрібнішою, щоб у воду встигали вбиратись ефірні олії. Купити мелену каву для кавомашини можна тільки у спеціалізованих магазинах: таких як New Tea;
 • мелена кава для краплинної кавоварки – це кава середнього помелу: агрегат працює досить повільно, щоб встигнути ввібрати «душу» майбутнього напою;
 • мелена кава для ріжкової кавоварки – також середнього помелу, щоб напій не виявився водянистим (при грубому помелі) або надмірно гірким (при тонкому).

Тепер ви знаєте, який ступінь помелу потрібний саме у вашому випадку, тож купити мелену каву для кавоварки, турки, френч-преса буде максимально легко.

Смак – це найважливіше

А тепер зосередьтеся лише на своїх відчуттях. Ви куштували каву, яка краща, ніжніша, насиченіша, яскравіша? Отже, шукайте та експериментуйте далі. Продегустували несподіваний купаж і закохалися? Саме час замовити мелену каву з кур'єрською доставкою по Києву або доставкою «Новою Поштою» по всій Україні. А щоб не вибирати мелену каву в нашому інтернет-магазині наосліп, запрошуємо скуштувати її в Києві, познайомитися з нею по-справжньому. І вже свідомо обрати свого ароматного супутника.

Скільки коштує Мелена кава на сайті NewTea?
Вартість на Мелена кава від 100 до 648грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській