Жасминовий чай

Чай і жасмин об'єдналися, щоб звести вас з розуму. Як Боні і Клайд, як кава і сигарети, як море і захід – ця парочка нерозлучна.
Чай відіграє роль домінуючої основи, а жасмин немов сірий кардинал – його не видно, але присутність відчувається.

 

Історія жасминового китайського чаю

Чай із жасмином з'явився ще за часів правління династії Сун (960–1279). Саме тоді досвідчені китайці придумали, як ароматизувати чай – за допомогою квіток жасмину.

Пізніше з'явилися й інші ароматизовані сорти, але жасминовий чай, безумовно, був і залишається на першому місці. Його купують у всіх куточках планети, про нього пишуть вірші, його рекомендують китайські лікарі своїм пацієнтам, його п'ють у палаці британського короля. Цей чай – легенда.

Як роблять чай із жасмином

Перший спосіб

Китайські тітоньки і дядечки скручують чайне листя разом із квітками жасмину в кільця, кульки чи спіралі й залишають відлежатися на сто днів, а то і довше. Коли листя вбирає в себе аромат квіток, його розкручують і видаляють чай із жасмину, точніше, квітки з чаю. Залишається тільки листя з приголомшливим ароматом.

Жасминовий чай

Натуральний ароматизований чай із жасмином не з дешевих, оскільки для його виготовлення витрачається дуже багато людино-годин.

Другий спосіб

Китайські фермери додають бутони та квітки жасмину в чай і термічно обробляють його протягом дня. Мінус цього способу полягає в тому, що після штучної ферментації чай втрачає свої корисні властивості.

image-old-man
Найкраще жасмин поєднується із зеленим і білим чаєм, але бувають винятки. Білосніжні бутони і квітки чудово доповнюють чорні та зв'язані чаї

Види жасминового чаю

Насправді китайський чай із квітками жасмину – це десятки видів чайних сортів і купажів, які можна відкривати для себе нескінченно.

У нашому магазині ви можете жасминовий чай купити в таких варіаціях:

  • Зелений чай: найпопулярніший вид, класика серед чаїв із додаванням жасмину. Вважається, що смак і аромат квіток жасмину ідеально доповнюють слабоферментований листовий чай. Знамениті зелені сорти – Молі Фен Янь (він же «Око Фенікса»), Молі Бай Мао Хоу, Бі Ло Чунь.
  • Білий чай із жасмином: ще один вид слабоферментованих чаїв, проте порівняно із зеленими сортами білі жасминові чаї – рідкість навіть у Китаї. Їх роблять із чайних бруньок, вкритих ніжним сріблястим ворсом і додають сушені бутони жасмину. Найвідоміший білий жасминовий чай – «Срібні голки», або Бай Хао Інь Чжень.
image-old-man
Дуже приємна новина для наших клієнтів: купити чай із жасмином «Срібні голки» ви можете на сайті New Tea – ми знайшли цей сорт у Китаї та привезли до Києва!
  • Чай улун із жасмином: улуни – оригінальні китайські чаї, які належать до категорії напівферментованих. У них чайне листя обробляють на +/- 50%. Чай виходить унікальним за смаком і властивостями, проте китайцям цього замало: вони ще й тюнінгують улуни жасмином. За нагоди обов'язково спробуйте жасминовий улун, чай неодмінно вам запам'ятається і, можливо, увійде до списку улюблених сортів.
  • Чорний чай із жасмином: зустрічається не так часто, як зелений ароматизований чай, китайці рідко додають у червоні сорти квіти жасмину. Однак за бажання ферментований китайський чай із жасмину можна купити і скуштувати в нашій чаївні на Оболоні. А можна замовити його в інтернет-магазині.
  • Зв'язаний квітковий чай: окремий вид чайного мистецтва. Особлива насолода – спостерігати, як у скляному заварнику непоказна кулька з чайного листя розпускається і перетворюється на ніжну квітку жасмину.

Чай із жасмину – смачна чарівність

Невідомо, хто першим додумався додати квітка жасмину в чай, але це було геніальне рішення. Чарівний аромат жасмину, який не сплутати ні з чим, ідеально доповнює смак листового чаю, тому в цього напою стільки шанувальників у всьому світі.

Чай із жасмину

Чай із квітками жасмину має м'який, трохи солодкуватий смак, тому в нього не треба додавати цукор чи інші підсолоджувачі. Якщо напій приготований правильно, то в ньому немає гіркоти. Інші нотки смаку – терпкість, кислинка, медовий чи фруктовий післясмак – залежать від сорту чаю. До речі, вид жасминового чаю впливає і на ціну: наприклад, рідкісний білий чай у кілька разів дорожчий за чорний.

Чим корисний чай із жасмином: вплив на організм

У чайному листі міститься 300+ корисних речовин. А якщо додати квіти і листя жасмину, чай від цього лише виграє, адже його благотворний вплив на організм посилиться.

Що буде, якщо помножити жасмин на чай? Головні плюси регулярного вживання жасминового чаю:

  • організм очищається від шлаків;
  • покращуються обмін речовин і травлення;
  • підвищується концентрація уваги, покращуються пам'ять і мозкова діяльність;
  • шкіра виглядає більш гладенькою і здоровою;
  • нормалізується вага, китайський жасминовий чай рекомендується пити перед заняттями спортом;
  • підвищується настрій, приходить відчуття розслабленості й гармонії, не дарма ж ефірну олію жасмину застосовують в ароматерапії.

Усе добре в міру: обмеження при вживанні жасминового чаю

Китайський чай із жасмином дуже смачний, його хочеться пити знову і знову. Однак у чаюванні, як і в усьому, потрібно дотримуватися міри – пити 1–3 чашки на день. Не слід пити чай натщесерце чи перед сном. Також не змішуйте чай зі свіжим жасмином з алкоголем – можете спровокувати неконтрольоване нервове збудження.

А при високій температурі, гіпертонії, виразці шлунку і гастриті жасминовий чай узагалі протипоказаний.

Поради: як заварювати жасминовий чай

Правильно заварений чай із квіток жасмину в жодному разі не повинен гірчити. Для цього важливо не переборщити з кількістю заварки і часом настоювання. На одну порцію потрібно взяти 3–5 г чаю та 200–250 мл води.

Як заварювати жасминовий чай

Наступний нюанс – температура води: залежить від ступеня ферментації чайного листя. Сильноферментований (червоний чи червоний) чай із листя жасмину заварюється максимально гарячою водою, але не окропом: температура не має перевищувати 80–85°С. Зелені та білі сорти заливають водою, нагрітою до 65–80°С. З улунами складніше: темний чай із квітами жасмину заварюють, як ферментовані сорти, світлий улун – як зелений чай.

Час настоювання також залежить від ферментації чаю. Зелений чи білий чай із квітів жасмину потрібно настоювати не більше 10–20 секунд і одразу розливати по чашках. Чорний чай заварюється набагато довше: від 2 до 4 хвилин. Методом проливів жасминовий китайський чай можна заварювати 4–10 разів.

У нашому магазині New Tea є багато різних чаїв із жасмином, їх можна вибрати за сортом, видом і ціною. Пийте та насолоджуйтеся фантастичним ароматом, який запаморочить голову до упаду.