Приладдя для матча

image-nature
image-nature

Поживний, приємний на вигляд і просто чудовий матча зобов'язаний знайти дім у найестетичнішому і підходящому посуді: від заварювання до приємного чаювання. Про те, які аксесуари потрібні для цього весняно-смарагдового напою, – у сьогоднішній статті.

Японський чай матча, або маття, – чайний хіт, що полюбився всьому світу. У чому його секрет:

  • У простоті заварювання. При шаленому ритмі не доводиться чекати, щоб порошок матча віддав свій смак: він робить це одразу.
  • Він не схожий за смаком на жодний інший чай: хоч із молоком, хоч без нього.
  • Це джерело вітамінів, чайного кофеїну та ситості: він легко може замінити прийом їжі.

Хіба не варто обрати відповідний посуд для матчі, щоб він радував по максимуму? Дізнаємось, які аксесуари для чаю матча купити потрібно всім «матчаменам».

Способи заварювання та необхідний посуд для матчі

Щоб упевнено заварювати цей чай, вам знадобиться мінімум пристроїв. Аксесуари для чаю матча, купити які дійсно варто, – це:

  • тясаку – мірна ложечка з бамбука, у якій вміщується рівно 2 г чаю: одна порція;
  • тясен – віночок для збивання маття, що створюється вручну з цільного шматка бамбука;
  • тяван – чаша, в якій заварюють та з якої п'ють матчу: цей посуд для матчі виготовляють із бамбука чи глини.

Для заварювання треба зібрати на столі всі аксесуари для чаю матча, остудити кип'ячену воду до 80 градусів і за допомогою тясаку відміряти потрібну кількість чайного порошку. Воду наливаємо в тяван, туди ж додаємо чай, потім ретельно перемішуємо чайне листя вінчиком до утворення характерної піни. От і все: принадний і ніжний напій готовий!

Щоб підібрати основні аксесуари для матчі, розгляньте чудовий асортимент у NewTea. Ми не тільки спеціалізуємося на оригінальних чаях, а й знаємо, у чому їх заварювати і з чого їх смачно пити. Спостерігайте за процесом у чаївні в Києві або відразу ж сміливо замовляйте найпривабливіші аксесуари для матчі зі швидкою та дбайливою доставкою по всій Україні. А їх вартість порадує вас не менше, ніж новий чай, замовлений разом з ними.

Аксесуари для матча

Що потрібно знати при виборі вінчика тясен?

Посуд для чаю матча, що використовується у традиційній японській чайній церемонії, об'єднує до 10 різних виробів. Проте основним серед них вважається саме вінчик тясен, без якого не обходиться ані церемоніальне, ані повсякденне чаювання.

Здавалося б, для повсякденного чаювання його можна замінити капучинатором. Насправді посуд для заварювання матчі (й вінчик теж) розрахований на густоту майбутнього напою і дозволяє добитися не тільки ідеального змішування порошку з водою, а й тієї естетичної пінки, без якої важко уявити цей дивовижний напій. І те, що матча-аксесуари створюються з бамбука, – не випадково: це гнучкий та екологічний, а ще довговічний і зручний при зберіганні матеріал, який дозволяє повністю розкрити характер вашого напою.

Отже, що ми повинні знати про тясен – справжній витвір мистецтва:

  • Що характерно для матчі, аксесуари для нього є максимально функціональними. Тясен – не виняток: оригінальна форма ручки, на якій тримаються струни-пелюстки товщиною менше аркуша паперу, – це непросте завдання для майстра. Крім того, виріб має бути міцним і не ламатися при використанні, щоб струни не губились у густому напої. Так перевіряється якість вінчика.
  • Посуд для чаю матча виготовляється з більш як сотні різновидів бамбука. Проте ідеальним вважається сорт, що росте біля Тихого океану, біля гір у Хего, Кіото та Наре. Вважається, що саме цей сорт найбільш гнучкий і міцний.
  • Купити аксесуари для матчі – отже, ощасливити свій дім новим витвором мистецтва. Ціна тясена залежить від естетики виробу та кваліфікації майстра, який виготовив вінчик.
  • Тясен не має з'єднань і додаткових деталей, а у виробництві використовують не лише свіжий, а й сушений або обпалений бамбук. Відрізняє їх не вартість, а колір: від солом'яного до яскраво-жовтого, а далі – до темно-коричневого і навіть чорного. Ціна підвищується для екземплярів зі старого бамбука.
  • Аксесуари для заварювання матчі можуть мати різну кількість пелюсток, а їх жорсткість буває різною. Можна знайти вінчик із м'якими, жорсткими чи середніми струнами: вони залежать від типу чаю. Наприклад, традиційно використовувався жорсткий вінчик із 40–60 пелюстками, який не збивав, а, швидше, розтирав чай із водою. Сьогодні в основному використовуються тясени середньої жорсткості та м'які, із 70–120 струнами.

Аксесуари для матчі: види тясенів

Існує кілька основних видів вінчиків. Ці аксесуари для чаю матча бувають:

  • церемоніальними та повсякденними;
  • з копченого, білого та інших різновидів бамбука;
  • використовуються на свіжому повітрі або у приміщенні;
  • з різними формою та товщиною ворсинок;
  • виготовленими взимку чи влітку.

Зберігають тясен пелюстками вниз на спеціальній підставці, яка вбереже його від деформації. За її відсутності краще зберігати вінчик тільки пелюстками вгору. Підставка – теж своєрідний посуд для матчі, адже без неї не вийде збити чудовий напій.

Аксесуари для чаю: де купити?

Навряд чи вам варто купити посуд для матчі з рук або в невідомому сувенірному магазинчику. Все ж таки, це речі, якими ви будете користуватися часто, і потрібно, щоб вони приносили задоволення та сприяли якісному приготуванню й подачі матчі. Ось чому ми радимо купити аксесуари для чаю матча у спеціалізованому чайному магазині NewTea. Тут ви зможете розглянути майбутню покупку з усіх боків, дізнатися про неї якнайбільше і навіть поспостерігати в чаївні в Києві, як аналогічні аксесуари використовуються для приготування чаю матча. Ми дбайливо доставимо ваш новий посуд по всій Україні, щоб ви могли якнайшвидше приготувати собі чарівне японське зілля.