Чайні набори

image-nature
image-nature

Перед приходом гостей важливо врахувати всі дрібниці. А якщо ви збираєте їх на чайну церемонію, то нюансів буде ще більше. Зате, розібравшись у них, ви станете справжнім експертом із китайських традицій. Отже, саме час вибирати набір для чайної церемонії!

Для тих, хто по-справжньому розуміється й любить китайський чай, важливо розібратися в тонкощах чайної церемонії. Нескінченні назви та призначення великої кількості посуду на чайному столику спочатку може приголомшити, вам здасться, що цю науку майже неможливо осягнути. Проте в підсумку, якщо вам для насолоди хочеться не тільки випити чашку чаю, а й долучитися до культури, важливо розібратися, з чого складається набір для чайної церемонії та чому його склад саме такий.

Що таке набір для чайної церемонії

Що таке набір для чайної церемонії

image-old-man
Чацзюй – так називається китайський чайний набір для чайних церемоній. Буквально це перекладається як «набір інструментів», які необхідні для приємного та неспішного, а головне – естетичного та осмисленого чаювання.

Віднайти оригінальний набір посуду для чайної церемонії в Україні можна. Однак, щоб уникнути покупки підробки та випадково не придбати звичайний чайний набір у китайському стилі, важливо шукати чайні набори в інтернет-магазині, що спеціалізується на чаях та автентичному посуді з країни його походження. Фахівці та чаєлюби New Tea знають, наскільки важливо дотримуватися традицій китайського чаювання, щоб повною мірою розкрити принадність напою та красу моменту.

Ось чому купити китайський чайний набір для чайної церемонії разом з улюбленим чаєм, та ще й за актуальною вартістю, легко саме в нас. Ми й самі використовуємо оригінальний чайний набір у Києві в нашій чаївні. Заходьте переконатись!

Які бувають чайні набори, і для чого використовують різні предмети

Китайські набори для чайної церемонії бувають повсякденними та церемоніальними, виконаними з глини чи порцеляни, різними за кількістю предметів і стилем. Це можуть бути:

  • набір для заварювання китайського чаю;
  • набір чайного посуду;
  • набір чайних кухлів;
  • чайний набір для чайної церемонії (з різноманітністю предметів);
  • європейські чайні набори на 6 осіб чи більше, їх вартість відрізняється залежно від кількості предметів, які містить конкретний набір посуду для чаю.

Перш ніж замовити чайний набір, важливо розібратися з основним приладдям, яке входить до набору для китайської чайної церемонії, і зрозуміти, коли і як ними правильно користуватися:

  • Чабань – чайна дошка, основа всього чаювання, без якої не обійдеться жодний набір для китайського чаювання. Вона може бути різною за формою та розмірами, але завжди має піддон, куди зливається вода. Традиційно вважається, що чим більше води проллється під час чайної церемонії – тим краще. Тим більше що набори для чаювання необхідно спочатку обмити від порошин і те саме зробити з чайним листям: перший пролив обов'язково зливається на чабань.
  • Чагуань – ємність, у якій зберігається чай, і без неї також неможливо купити набір для китайської чайної церемонії. Вона завжди щільно закривається, щоб не пропускати світло та сторонні запахи, а також щоб зберегти всю красу чайного листа. Найчастіше цей предмет виконується з фарфору.
  • Чахе – чаша, у яку пересипають чайне листя, відібране для чайної церемонії. Це обов'язковий атрибут, який має вміщувати справжній чайний набір із Китаю. З чахе учасники дійства знайомляться з ароматом майбутнього напою. Саме тому чаша не ставиться на чабань: чахе має бути сухою, щоб аромат чаю був недоторканим.
  • Гайвань – традиційна чаша з кришкою, у якій зручно заварювати чай. Чайні набори посуду, призначені для дегустації та чайних клубів, завжди містять цей предмет. Гайвань виготовляють із глазурованої глини, фаянсу чи порцеляни, завдяки чому вона не вбирає запахи і може приймати будь-який чай. Для новачка в чайному світі та любителя експериментів китайський набір для чаювання, що містить гайвань, – справжній маст-хев.
  • Чахай – чаша, до якої чай переливається безпосередньо перед частуванням учасників церемонії. У цій чаші настій перемішується, щоб усі гості отримали чай однакової міцності. Ось чому такий елемент набору для китайського чаю називається чашею справедливості.
  • Чабей – піали, які можуть складати чайний набір для китайської церемонії, завжди мініатюрні: найчастіше їх об’єм варіюється від 30 до 100 мл. Можна відшукати більші чаші, але, щоб відчути всю красу зілля, важливо пити його неспішно й маленькими ковтками, цінуючи кожну мить із піалою в руці.

Тепер ітиметься про посудини для води та заварювання:

  • Ча ху – традиційний чайник для заварювання, найчастіше – з глини (всесвітньо відомий хіт – ісинські чайники). Перш ніж купити чайний набір в Україні, важливо визначитись, який чай ви заварюватимете в чаху. Глина поглинає запахи та відтінки, тому рекомендується використовувати заварник лише для одного конкретного виду чаю. Також їх не рекомендується мити хлорованою водою: можна обполіскувати кип'яченою водою, а потім слід витирати насухо. Чайні набори в Києві рясніють різноманітними заварниками, і все ж, саме чайники з ісинської глини, як і раніше, шануються справжніми поціновувачами. Кожен поважаючий себе чаєман мріє купити чайний набір у Києві саме з таким традиційним чайником, та ще й від відомого китайського майстра.
  • Шуй ху – це чайник і для нагрівання води, і для заварювання чаю. Можна вибрати сучасний варіант із прозорого загартованого скла, щоб спостерігати за процесами всередині та з легкістю мити його після чайної церемонії. Крім того, ціна чайного набору з шуй ху завжди трохи демократичніша.
  • Ча юй перекладається як «ставок чаю». В Києві та й по всій Україні досить важко знайти цей рідкісний предмет. Він являє собою посудину для зливання води й викидання старого чайного листя.

Також до китайських чайних наборів входять спеціальні інструменти:

  • Ча сянь ло – це чайна лійка. Вона потрібна, якщо використовується глиняний чайник, не дозволяє просипати чайне листя повз. Сучасний тіпод робить лійку не надто актуальною, та все ж, багато наборів для чаю містять такий інструмент.
  • Чачі – ложечка-лопатка, за допомогою якої заварку перекладають із контейнера чегуані в чашу для знайомства з чаєм – чахе. Всі красиві чайні набори містять таку ложечку.
  • Чацзань, або чайна голка, – також традиційний елемент, що дозволяє прочистити носик чайника, у якого немає ситечка. Якщо у вас сучасний тіпод, можна вибрати китайський набір для чаю без цього інструменту.
  • Цзяцзи – це щипчики, якими зручно брати та переставляти гарячий посуд. Ви можете купити набір чайного посуду, у якому не буде щипців, але тільки за умови, що ваш посуд не надто нагрівається (наприклад, якщо це двостінні чаші для чаю).
  • Янхубі – пензлик, яким так приємно змахувати порошинки та крапельки з глиняного чайника. Іноді повноцінний чайний набір для китайського чаю хочеться купити виключно заради нього.
  • Ча цзинь і ча бу – рушник і ганчірка: кришка гайвані та чахай загортаються в рушник, а протирають пролитий чай та дно піали ганчіркою.
image-old-man
Важливо також сказати про чайні божества – фігурки, які розставляються на чабані та символізують здоров'я, добробут і багатство. Їх щедро пригощають чаєм, поливаючи з чаші.

Як вибрати китайський чайний набір

Як вибрати китайський чайний набір

Окрім ціни набору, важливо орієнтуватися на такі критерії:

  • Об’єм і кількість чаш вибирайте, виходячи з розміру колективу, який присутній на чайній церемонії: це можуть бути велика дружня компанія чи сім'я, пара чи навіть цілий офіс. Об'єм піал підбирається за об’ємом чайника.
  • Матеріал посуду: це може бути найтонша порцеляна, естетична кераміка чи сучасне прозоре скло.
  • Візерунок на чашах має бути мінімалістичним чи взагалі бути відсутнім, щоб ви не відволікалися від знайомства з чаєм і дійства церемонії.

Де можна купити чайний набір

Важливо, щоб чайне приладдя було настільки ж автентичним, як і чай, відповідало його вишуканості та походженню. Саме такі набори можна віднайти у спеціалізованому чайному магазині New Tea в Києві. Вибирайте онлайн і приходьте до чаївні, щоб насолодитись їх виглядом наживо!