Кава з Колумбії – гастрономічний скарб смарагдової країни

Країна смарагдів, кондорів і водоспадів – це яскрава Колумбія. А в любителів кави Колумбія асоціюється насамперед із цим напоєм. За виробництвом кави країна посідає друге місце в світі, поступаючись лише Бразилії. При цьому Колумбія менша за Бразилію в 7,5 разу, це означає, що кавові плантації займають більшу частину території країни. Самобутня і дуже гарна Колумбія була б раєм для туристів, якби не сотні озброєних угруповань, які безчинствують по всій країні. Однак, щоб скуштувати головний напій цієї країни, необов’язково вирушати в небезпечну подорож: купити колумбійську каву можна в Україні на сайті магазину New Tea.

Історія кави в Колумбії: від перших дерев до гіганта кавової індустрії

Історія кави в Колумбії: від перших дерев до гіганта кавової індустрії

Каву до Колумбії завезли у 20-х роках XVIII століття, а вже за два століття країна перетворилася на великого постачальника цього напою: його частка на світовому ринку становить 15%. Купити каву з Колумбії стало можливим із 1835 року, тоді почались експортні постачання. Справжній розквіт кавової індустрії припав на 50-ті роки XVIII століття, коли через хвороби рослин скоротилося виробництво кави на Кубі та в інших екваторіальних латиноамериканських країнах.

image-old-man
Сьогодні вирощуванням і виробництвом колумбійської кави займаються понад два мільйони людей – це третина сільських мешканців, які живуть завдяки роботі на плантаціях та кавових фабриках. 92% кави з Колумбії вирушає на продаж до інших країн, включаючи Україну.

Особливості вирощування кави

Урожай колумбійської кави в зернах за 2021 рік становив 888 тис. т. Вражаюча врожайність, у середньому 900 кг з гектара, можлива завдяки унікальному теруару. Найкраще для вирощування кавових дерев підходить екваторіальний пояс, а Колумбія розташована на екваторі, що дозволяє збирати врожай кілька разів на рік.

Ще одна особливість теруару – гориста місцевість, укрита тропічними лісами, яка оптимально підходить для вирощування кави арабіка в Колумбії. Плантації розташовані на висоті 1200–2200 м. Щоправда, через те, що дерева ростуть на крутих схилах, каву збирати доводиться вручну і звозити вниз у мішках на конях та віслюках. Це підвищує вартість кави з Колумбії, проте дозволяє відбирати зерна найкращої якості ще на етапі збирання врожаю.

Обробка зерен

Після збирання зерна піддають обробці переважно мокрим способом. Для цього каву очищують від верхнього шару та замочують у чанах із водою до 36 годин. Після цього зерна сушать спочатку на свіжому повітрі під навісом, зменшуючи вміст води до 25%. Потім каву досушують у печах при температурі до 40°С, щоб знизити вміст вологи до 12% та отримати готовий продукт у пачменті. Через вологий клімат є висока ймовірність, що зерна в дорозі запліснявіють, тому доводиться обробляти сировину прямо на плантаціях. Отримана в результаті мокрої обробки колумбійська кава зберігає яскравий багатогранний смак та особливий аромат.

Колумбійська кава – приголомшлива арабіка

Арабіка з Колумбії вважається однією з найкращих у світі. Унікальні природні умови дозволяють виготовляти каву преміальної якості. Не випадково кавові плантації Колумбії були оголошені ЮНЕСКО об’єктом світової спадщини. Щоб зберегти чистоту породи арабіки, до Колумбії заборонено ввозити дерева та зерна робусти з інших країн. Колумбійська кава – національний бренд, який на законодавчому рівні заборонено використовувати для продукції, яка виготовляється за межами країни.

У вирощеної в Колумбії кави смак відрізняється особливою м’якістю: навіть при сильному обсмажуванні напій не гірчить, зберігає оксамитові нотки. Колумбійська кава мелена ідеально підходить для приготування еспресо та коктейлів.

Різновиди кави з Колумбії за розміром зерен

Уся колумбійська кава, незалежно від бренду, поділяється на три категорії:

  • Supremo – преміальний вид колумбійської кави в зернах, купити його ви можете в нашому магазині. До цієї категорії потрапляють лише найбільші зерна.
  • Excelso – кавові зерна середнього розміру.
  • Usually good quality – теж гарна кава з Колумбії в зернах, але дрібних – до 5,5 мм. Розмір зерен невеликий, зате й вартість нижча.

Made in Colombia: кавові сорти

Кава, вирощена в Колумбії, вражає своєю різноманітністю. Це пов’язане з тим, що смакоароматичні властивості напою різняться залежно від місцевості, де вирощено каву, а площа плантацій у Колумбії становить близько мільйона гектарів.

Популярні сорти колумбійської кави, купити які можна в Києві:

  • Катура: кава, виведена в Бразилії при схрещуванні рослин сортів муні та бурбон. На території Колумбії катура культивується в різних районах на висоті до 2000 м, дає гарний урожай. За смаком сорт самодостатній, солодкуватий, із фруктово-шоколадним післясмаком.
  • Типіка: прасорт, з якого розпочалася селекція арабіки в країні двісті років тому. Чудова колумбійська кава, і ціна її доступна. З мелених зерен із категорії usually good quality готують капучино та еспресо. Напій виходить солодкуватим, із ніжним квітковим ароматом.
  • МАМ: це не окремий сорт кави в Колумбії, а абревіатура з назв районів, де виробляється преміальний продукт, – Манісалес, Вірменія та Медельїн. Плантації розташовані в центральній частині Колумбії, кава відрізняється більш вираженою кислинкою, ніж із плантацій на сході країни.
  • Колумбія: цей сорт став уособленням цілої країни завдяки неймовірній популярності. Гібрид катури та арабіки сорту тимор. Колумбія – це зерна із класу excelso, напій із м’яким смаком, горіховими, шоколадними та фруктовими дескрипторами. Підходить для заварювання методом фільтр-кави.
  • Кастильйо: відносно молодий сорт, виведений у 80-х роках минулого століття. Колумбійську каву марки кастильйо селекціонери отримали шляхом схрещування тимору та катури. Завдяки високогірним плантаціям кавове листя не псує іржа, дерева дають прекрасний урожай. Напій приваблює поціновувачів щільним обволікаючим смаком із вираженою кислотністю і водночас солодкістю.
  • Марагоджип: ще одна кава колумбійська бразильського походження. Мелені зерна однаково добре підходять для еспресо та фільтр-кави. Однак головна перевага цієї кави з Колумбії – смак, який нагадує вишуканий десерт: у ньому відчуваються солодкуваті карамельні нотки, тропічні фрукти та аромат екзотичних квітів.
  • Табі: вивели двадцять років тому, але сорт встиг знайти своїх поціновувачів у всьому світі. Купити колумбійську каву табі рекомендуємо тим, хто любить солодкуватість із помірною кислинкою, шоколадно-фруктові відтінки.
  • Сенікафе 1: цифра один не випадково з'явилася в назві. Це найновіший сорт, виведенням якого колумбійські селекціонери займалися двадцять років, провели понад сто схрещувань різних сортів арабіки. В результаті вийшла кава з категорії спешелті. Сенікафе 1 – це, безперечно, преміальна кава з Колумбії, ціна якої відповідає якості.

Где купить настоящий кофе из Колумбии

Де придбати справжню каву з Колумбії

Вітаємо: пошуки гарної кави привели вас в інтернет-магазин New Tea. Тут ви знайдете оригінальну каву з Колумбії, купити її можна на цій сторінці. Всі лоти, які представлені на сайті, виготовлені методом мокрої обробки. Вибирайте, який вид кави вас цікавить: спешелті, арабіка чи бленд для еспресо. Вся представлена кава – у зернах: Колумбія знаходиться на відстані 10 тис. км від України, тому везти до Києва каву мелену з Колумбії немає сенсу, адже аромат швидко зникне і напій втратить свою чарівність.

Як п’ють каву в Колумбії

image-old-man
Розкажемо, як готують каву в Колумбії: розчинний продукт для цього не підходить, потрібний лише зерновий. Для заварювання візьміть порцію свіжомеленої кави: 10 г на 200 мл води, колумбійці п’ють неміцну каву, проте кілька разів на день. Злегка прогрійте джезву на вогні, насипте каву та залийте воду. Доведіть до кипіння й одразу відставте вбік. Щоб напій вийшов м’яким та солодкуватим, як полюбляють у Колумбії, його нагрівають лише раз. Каву потрібно відразу ж розлити по чашках і насолоджуватись яскравим ароматом та оксамитовим смаком напою.

Колумбійці п’ють каву з тостами, десертами, морквяними булочками, випічкою з додаванням кориці. Шоколад також вважають чудовим доповненням до кави. Звучить апетитно? Тоді пропонуємо не гаяти час, а скоріше спробувати каву з Колумбії: купити на сайті й уже через 1–3 дні приготувати смачнючий напій.