Кава з Перу
Кава з Перу – чарівність м’якості та аромату
Перуанська кава не така популярна у світі, як, наприклад, бразильська чи колумбійська. Однак напій заслуговує на те, щоб везти його 11 тис. км до України, де клієнти магазину New Tea можуть оцінити переваги кави з Перу.
Чим гарна перуанська кава: якість, смак, аромат
Плантатори Перу спеціалізуються на вирощуванні арабіки: клімат країни підходить для цього якнайкраще. Завдяки тому, що дерева та зерна не обробляють хімікатами, перуанська кава є органічним продуктом, тому упаковки маркуються позначкою Bio.
Кава з Перу напевно припаде до смаку тим, хто не любить міцний напій, а цінує бархатисту м’якість і чудовий аромат арабіки. Ця кава особливо хороша при середньому обсмажуванні, зерна рекомендується молоти безпосередньо перед заварюванням. Бленди використовуються для приготування еспресо, вартість їх нижча, ніж арабіки.
Як з’явилася кава в Перу
Кавові дерева потрапили до Перу з Еквадору ще три століття тому, проте про вирощування кави для виробництва напою тоді не йшлося: десятиліттями зерна використовувались у народній медицині. Лише наприкінці ХІХ століття з’явилися документальні відомості про постачання кави в зернах із Перу до Німеччини та Великої Британії. Ще через 100 років уряд країни змушений був віддати близько 2 млн га земель у розпорядження Великої Британії для погашення державного боргу. Проте це пішло на користь: британці модернізували ферми, способи обробки зерен, і кавова індустрія піднялася на новий рівень. Сьогодні Перу – найбільший у світі постачальник органічної кави, вирощеної без обробки фунгіцидами. За експортом арабіки Перу посідає п'яте місце у світі. 90% виробленої в країні кави поставляється до США та Європи.
Особливості вирощування кави в Перу: теруар, регіони, обробка
Ландшафт країни оптимально підходить для арабіки: кавові дерева ростуть на висоті 900–1800 м. Плантації розташовані в різних регіонах країни з півночі на південь: у 47 провінціях. Залежно від місцевості кава має певні особливості, у зв'язку з чим Перу називають країною 1000 кавових смаків.
Вулканічні ґрунти, гориста місцевість, вкрита густими лісами, помірна вологість: клімат і теруар оптимально підходять для культивування кави арабіка в Перу. Однак не все так ідеально: кілька років тому через посуху, а потім сильні дощі та повені не вдалося зібрати хороший урожай, якість зерен, а отже, і вартість кави знизилися. На щастя, галузь пережила ці складні часи, і обсяги виробництва кави в Перу відновилися.
Більшість продукції виробляється невеликими фермерськими господарствами, де вирощують, доглядають і збирають урожай кави вручну. Зібрані зерна обробляють мокрим і рідше сухим способами.
Кава з Перу: популярні та самобутні сорти
Уся кава в Перу – арабіка, яка представлена безліччю сортів. Імовірність купити типіку, яка становить 70% загального обсягу кави, найвища. Саме з дерев типіки колись вивели арабіку в Бразилії. Другий за популярністю вид кави – це катура, класична арабіка з вираженою кислотністю. Ще 10% кави – це бурбон, катімо і суто перуанські сорти, про які варто розповісти докладніше.
Ексклюзивна арабіка Перу – в описі сортів:
- Куско: сорт названий на честь регіону, де він вирощується. Кава з чудовим ароматом і багатогранним смаком, у якому вловлюються відтінки яблук і лаврового листя. Куско не тільки смачна, а й корисна.
- Мадео: м’яка, делікатна кава із солодкуватим післясмаком. На контрасті з ніжним смаком дивує насиченим пряним ароматом.
- Пуно: м’який напій із цитрусовими дескрипторами.
- Караколільо: коли пробуєш цей сорт арабіки, з'являється відчуття, ніби їси шоколадку – це основна нотка кави.
- Чанчамайо: переможець ярмарку кави в категорії speciality, який проводився у 2011 році. Вирощується в долині Чанчамайо і має вишуканий смак, інтенсивний, але дуже приємний аромат.
Готуємо каву по-перуанськи
Сьогодні, щоб змолоти каву в Києві, ми використовуємо кавомолку: зерна подрібнюються на порошок за кілька секунд. Перуанці ж розтирають кавові зерна товкачем у кам’яній ступці: це потребує більших зусиль, натомість напій виходить дуже ароматним і максимально насиченим за смаком.
Традиційний спосіб приготування кави по-перуанськи:
- Змолоти зерна. Можна заощадити час і купити мелену каву.
- У джезву насипати 2 чайні ложки кави й залити 50 мл води.
- Перемішати і довести до кипіння. Має вийти густий кавовий концентрат. Не бійтеся переборщити, адже м’яка перуанська кава не буде гіркою, як африканська робуста.
- У чашку до половини налити окріп і додати зварену каву.
- Перемішати, дати осісти осаду, тепер можна насолоджуватися.
У Перу до кави додають вершки. Делікатна арабіка чудово проявляється в блендах, надаючи простуватій за смаком робусті особливої вишуканості. Купажі використовують для приготування еспресо та кавових напоїв із молоком: капучино, лате тощо.
Перуанська кава на українській землі
Якщо хочете спробувати справжню каву з Перу, купити її можна в інтернет-магазині New Tea. На сайті представлено сорти органічної арабіки, у тому числі з категорії specialty..
При виборі кави слід звертати увагу на:
- помел: зернова чи мелена кава. Помел можна вибрати для фільтр-кави чи еспресо, ціна не відрізняється;
- кислотність: виражена, середня та низька;
- вид кави: спешелті, арабіка, бленд.
Купуючи каву з Перу в нашому магазині, ви гарантовано отримуєте оригінальний продукт високої якості, причому за найпривабливішою ціною. Спробуйте цей напій і зрозумієте, чому варто так здалеку везти каву до Києва.