Китай – батьківщина листового чаю, у Піднебесній цей напій відомий уже 4000 років. Однак необов'язково бути «сивочолим старцем» серед чаїв, щоб стати знаменитим. Приклад тому – чай Золоті брови. Цей сорт створений китайськими чайними технологами всього 15 років тому. Минуло зовсім небагато часу, а сорт став відомий далеко за межами Китаю.

Цзінь Цзюнь Мей: у чому краса «Золотих брів»

Для китайських чаїв характерними є чудернацькі назви: «Срібні голки», «Смарагдові спіралі весни», «Снігова мавпа». Цей сорт – не виняток. У перекладі з китайського Цзінь Цзюнь Мей – «Золоті брови». Сухі довгі чайні листочки дійсно нагадують тонкі вигнуті брови східних красунь. Колір заварки – золотистий з відтінком червоного дерева.

Проте більше, ніж оригінальний вид чайного листя, приваблює смак напою, точніше – різноманітність післясмаку. Основний смак – насичений і щільний, як у інших червоних чаїв. А ось смакові відтінки, як грані діаманта, дозволяють поглянути на чай по-новому. У післясмаку Цзінь Цзюнь Мей відчуваються медова солодкість і ноти соковитих ягід, ніжні горіхові відтінки та яскравість цитрусів. І аромат під стать смаку: заварений чай пахне стиглими ягодами і квітами. Не чаювання, а вишукане гастрономічне задоволення.

чай золоті брови
чай цзинь цзюнь мей

Чим корисний чай Золоті брови

Чай дарує насолоду смаком, ви в цьому переконаєтесь, якщо спробуєте оригінальний сорт Золоті брови. А ще цей сорт благотворно впливає на самопочуття, адже на 100% складається з чайного листя, без синтетичних ароматизаторів і добавок.

Чим корисний чай Цзінь Цзюнь Мей:

  • прояснює свідомість;
  • допомагає зосередитися;
  • бадьорить, додає сил;
  • зміцнює кровоносні судини;
  • знижує рівень шкідливого холестерину;
  • виводить шлаки з організму.

Як створюється сорт «Золоті брови»

Золотий – не просто колір чаїнок, цей епітет указує, що сорт дорогий і рідкісний, а ще означає вищий ступінь якості. Виготовлення Цзінь Цзюнь Мей у Китаї не поставлене на потік, це елітний сорт, який отримують лише в одній провінції – Фуцзянь. Це чайна столиця, місцевість, де століттями вирощують найвідоміші чайні сорти.

image-old-man
Чайні кущі ростуть на схилах гір, молоді бруньки – тіпси – і листочки збирають вручну тільки на початку весни. Робота нелегка: щоб отримати кілограм чаю, потрібно зірвати 100 тисяч листків і бруньок.

Зібраний урожай сушать, потім листочки скручують і залишають на 10–12 годин ферментуватися. Завершальний етап – обсмажування листя. Китайський чай «Золоті брови» належить до червоних сортів, які в нас називають чорними. Ручна робота, обмежений час на збір урожаю, багатоетапна технологія обробки листя – причини, які пояснюють, чому Золоті брови – чай елітний і дорогий.

Готуємо чай правильно

Китайські майстри постаралися, щоб зробити чайний діамант – сорт Цзінь Цзюнь Мей. Ми вирушили до Піднебесної та привезли оригінальний напій до Києва. Вам залишилася дрібничка: купити і правильно заварити цей чай. Адже, не знаючи тонкощів заварювання, можна зіпсувати смак і не розкрити аромат чаю.

Розповімо, як приготувати Цзінь Цзюнь Мей:

  1. Взяти фарфоровий, скляний або глиняний чайник.
  2. Насипати заварку: порція – 4–6 листочків на склянку води.
  3. Залити чай водою, нагрітою до 85–90°С.
  4. Почекати 5–6 секунд і злити воду. Це не ритуал, так ви «пробуджуєте» сухий чай, даєте йому «подихати» і змиваєте пил з чаїнок.
  5. Удруге залити воду в чайник. Потримати 10 секунд і розлити чай по чашках.

Як і інші червоні чаї, «Золоті брови» заварюються 9-10 разів, і з кожним разом відкриваються нові відтінки смаку, змінюється аромат. Тільки враховуйте те, що кожний новий пролив настоюється довше на 5–10 секунд. Цзінь Цзюнь Мей – чай, який варто скуштувати, як мінімум щоб відчути його приголомшливий смак.