DDos fuck off

Найбільш крутими у світі пуерів вважаються чаї від 15 років і старші. Однак серед любителів чаю є чимало тих, хто вважає, що значення витримки пуеру сильно перебільшене. Ви теж із цієї «тусовки»? Отже, ви зайшли на правильну сторінку: у розділі із 3-річними пуерами приготовлено для вас багато цікавого.

Пуер 3 роки – молодий, але правильний

Пуер 3 роки – незвичайний чай. Так, він так само, як інші листові сорти з Китаю, вирощується на плантаціях. Його, як зелений і білий чай, фермери збирають вручну і піддають мінімальній ферментації. Потім пропарюють і сушать. Але у випадку з пуером найцікавіше починається після того, як висушене листя спресовують у форми.

На полицях чайних мануфактур млинці та цеглинки дозрівають, відбувається постферментація листя. За класичною технологією витримується пуер 3 роки. За цей час смак втрачає гіркоту і занадто яскраві нотки «чайної купи», стає збалансованим, більш м'яким. Аромат – чистішим і глибоким.

Чай пуер – до 3 років
Чай пуер – до 3 років

Шу Пуер – чай для тих, хто не хоче чекати

image-old-man
Щоб скуштувати справжній пуер, не обов'язково нудитися в очікуванні десятиліттями. Все, що потрібно, уже присутнє в чаї пуер 3 роки, ціна його при цьому на порядок нижча, ніж колекційних млинців.

Більше того, можна обійтись і без трьох років дозрівання продукту, якщо скористатися технологією прискореної ферментації. Так роблять Шу Пуери. До традиційного процесу додають ще один етап – «вотуй», або скиртування. Врожай збирають у величезні купи вагою до 4 тонн і заввишки 1,5–2 м. Скирти вкривають тканиною і рясно поливають водою, періодично робітники ворушать чайне листя. Процес ферментації триває від 1,5 місяця до року. Після цього чай просушують і пресують у форми. Шу Пуер виходить дуже темним, як червоний китайський чай. І на смак відрізняється від зеленого Шен Пуеру: смак більш «зухвалий», інтенсивний, із шоколадними нотками. Аромат – із характерним димком. Цікаво, що з віком Шу і Шен Пуери стають більш схожі один на одного, як чоловік і жінка, які разом відзначили золоте весілля: зелений Шен темніє, а ферментований Шу, навпаки, стає світлішим.

Ах, молодість, молодість

Хочете познайомитися з пуерами – почніть із молодих чаїв. Ми відбираємо і привозимо до України тільки ті сорти, у якості яких упевнені. Кожний із чаїв – як племінне щеня: за мірками пуерів ще малюк, але породу вже видно. Подобається чай «хуліганський» і яскравий – рекомендуємо пуер 3 роки, купити можна і Шен, і Шу.

Чаї представлено у традиційних точах (коржах) вагою 100, 200 і 357 г. Хочете спробувати різні сорти або зробити оригінальний подарунок – візьміть мініточі. Одна кулька розрахована якраз на одне чаювання, і ціна дуже приваблива.

Чай пуэр до 3 років

Як правильно приготувати молодий пуер

image-old-man
Визрівав пуер 3 роки чи 15 років – різниці в заварюванні немає. 7–10 г відламують від млинця заварки і заливають водою, нагрітою до 95°С – це максимальна температура для листового чаю. Перший пролив зливають, знову додають воду і настоюють 10–30 секунд. Трішки почекайте і можна чаювати. Оригінальний Шен Пуер, а тільки такий ми привозимо до Києва, можна заварювати 8–10 разів, сорти Шу – до 15 разів.