Напій фараонів, кандагар, червоний чай: як тільки не називають відвар з пелюсток суданської троянди, але найпопулярніша назва – каркаде. Рубіново-червоний напій був відомий ще в Давньому Єгипті, а сьогодні чай каркаде популярний у всьому світі. Червоний чай хороший в гарячому вигляді і чудовий з льодом: не тільки втамовує спрагу, а й радує яскравим смаком з кислинкою.
Один напій – три результати
Фруктовий чай з квіток гібіскуса в арабському світі цінується не тільки за яскравий смак і колір, на Сході цей чай вважають засобом від усіх хвороб. Відвар гібіскуса знімає спазми, має сечогінний і жарознижуючий ефект. А ще впливає на артеріальний тиск.
Якщо пити гарячий каркаде у великій кількості, поєднувати напій з достатньою кількістю їжі, то відвар гібіскуса підвищує тиск.
Люди, у яких тиск в нормі, при помірному вживанні (1-2 чашки), не відчують змін показників.
Червоний чай більше показаний гіпертонікам: якщо напій правильно заварювати і систематично вживати, то каркаде надає гіпотензивний ефект, тиск приходить в норму, самопочуття поліпшується.
Чому червоний чай знижує тиск
Гіпотензивну дію на організм каркаде надає завдяки особливим компонентам, які містяться в чаї:
- вітамін С і антоціани: зміцнюють стінки судин, тому організм стає стійким до підвищення тиску, знижується ризик ускладнень за гіпертонічного кризу;
- калій: запобігає серцевій аритмії;
- речовини-спазмолітики: знижують тонус кровоносної системи, судини розширюються, артеріальний тиск приходить в норму;
- фруктові кислоти: дають сечогінний ефект, тим самим знижують тиск;
- флавоноїди: антиоксиданти чистять організм, нормалізують травлення, сприяють зниженню ваги; коли втрачаєш зайві кілограми, знімається навантаження на серце, що важливо для гіпертоніків.
І ще один момент: каркаде по суті – не чай, а відвар з квіток гібіскуса, тому не містить таніну – алкалоїду чайного листя. Тому напій, особливо в охолодженому вигляді, не порушує і не збільшує серцебиття, а розслабляє і заспокоює.
Чай для гіпертоніків: як правильно приготувати і пити каркаде
Тим, хто хоче пити червоний чай, щоб знизити тиск, потрібно заварювати гібіскус за правилами:
- Використовувати техніку «холодного заварювання»: заливати пелюстки каркаде не окропом, а кип'яченою гарячою водою, що остигнула до 60°C. Настоювати на паровій бані 30 хвилин. Так зберігається максимум корисних речовин.
- Пити відвар через 2 години після їжі. Можна і до прийому їжі, але тільки не людям з проблемами кишечника і шлунка, адже каркаде підвищує кислотність.
- Гіпертонікам рекомендується вживати червоний чай теплим або охолодженим.
- Заварені квітки можна з'їсти: в пелюстках гібіскусу міститься пектин, який знижує рівень холестерину, виводить токсини.
- Вживати каркаде для отримання гіпотензивного ефекту слід мінімум два тижні по 1-2 чашки в день.
Якщо організм позитивно реагує, заварювати каркаде можна кожного дня.