Мальва Венеції – так називають гібіскус. Величезні яскраво-червоні квітки дійсно схожі на рідні українському серцю мальви, от тільки походження розелли більш екзотичне. Тисячоліття тому ця рослина була дуже популярною в Давньому Єгипті.
Проте й сьогодні каркаде не забуто: мільйони людей полюбляють напій з квітів гібіскусу за приємний смак з кислинкою й цінують за користь для організму. Сушені пелюстки розелли заварюють окремо або додають до квіткових чи фруктових купажів.
Наскільки сумісними є «цікавий стан» і чай з гібіскусу
Вагітність – дивовижний період у житті жінки, але разом з новиною про швидку появу малюка додаються безліч обмежень, пов’язаних із харчуванням. Мета харчових заборон – не нашкодити нормальному розвитку плода.
Для майбутніх мам, які звикли балувати себе чашечкою рубінового чаю, актуальним постає запитання: чи можна пити улюблений каркаде?
Нюанси, які треба знати
На дев’ять місяців вагітності організм жінки переходить в особливий режим роботи: змінюються гормональний баланс, обмін речовин і, як наслідок, самопочуття – навіть смакові та нюхові відчуття. Спрогнозувати, чого забажає організм – солоних огірочків, крейди чи сирого м’яса, – неможливо.
Тому, навіть якщо шалено забажалося чаю каркаде, врахуйте:
- пелюстки гібіскусу містять ударну дозу вітаміну С: цей елемент корисний для здоров’я, але на ранніх строках вагітності може спровокувати викидень;
- під час виношування плода нирки матері працюють у посиленому режимі, тому часте сечовипускання – норма для вагітної жінки; каркаде має сечогінний ефект, що може спричинити незручності, якщо майбутня мати вирішила випити чаю на вулиці або в дорозі.
Як правильно пити каркаде: важливі моменти для вагітних
Три головних моменти, які слід враховувати: склад чаю, приготування та доза.
Щоб напій пішов на користь, споживати треба тільки натуральний чай, без штучних ароматизаторів. До речі, це правило є універсальним і стосується не тільки вагітних.
Добова норма каркаде під час вагітності – 1-2 чашки, причому заварювати потрібно менш міцний напій, ніж зазвичай.
Чай з пелюстків гібіскусу смакує гарячим і холодним. Приготування: порція – 1 чайна ложка сушених квітів на 400–500 мл води. Заварювати необхідно водою, підігрітою до 85–90°С. Гарячий чай через 2–5 хвилин готовий до вживання. Можна пити й через 1–2 години, коли напій охолоне.
Якщо дотримуватися цих правил, то вживання червоного чаю буде лише на користь:
- допоможе подолати токсикоз;
- зміцнить імунітет;
- нормалізує роботу кишечника, звільнить від закрепів на пізніх строках вагітності;
- поповнить дефіцит вітамінів і мінеральних речовин в організмі;
- подарує задоволення від улюбленого напою та зарядить позитивом.
У період вагітності найкращий вибір - це натуральні трав'яні чаї. У них відсоток кофеїну дорівнює нулю:
Однак, щоб отримати від чаювання лише задоволення, радимо спочатку проконсультуватися з лікарем!