На три речі можна дивитися вічно: як горить вогонь, тече вода і заварюється зв'язаний чай. Це справжня насолода для ваших очей. Викликає стільки ж емоцій і почуттів, як «Зоряна ніч» Ван Гога в Нью-Йоркському музеї сучасного мистецтва.
Але щоб домогтися такого захвату, потрібно все робити правильно. Використовувати правильний посуд, правильну воду, правильний чай. І лише тоді відбудеться магічне перетворення кульки на квітку.
Але давайте про все по порядку.
Вибір посуду
Зв'язаний чай любить скляний посуд. І неважливо, якого він розміру та форми. Головне, щоб стінки були прозорими.
Ми вважаємо за краще заварювати кульки у великому келиху, це нереально красиво. Але підійдуть також скляний чайник, глечик, ваза, френч-прес або чашка. Все, що завгодно, лише б воно було прозорим.
У вас, напевно, є щось подібне на кухні. А якщо немає, можете вибрати в нашому магазині чашку-заварник чи ізіпот Sama Doyo.
Вибір чаю
Абсолютно весь зв'язаний чай виготовляється вручну з верхніх бруньок зелених і білих чаїв. Найчастіше в основу йдуть «Срібні голки».
Чайні майстри беруть засушену квітку, чайні бруньки і скручують з них кульки, надійно фіксуючи шовковою ниткою. Вони знають, як саме зв'язати чай, щоб квітка сховалась усередині, а при заварюванні розпустилася.
Квітка обов'язково є у складі зв'язаного чаю. Це може бути хризантема, жасмин, троянда, гомфрена, водяна лілія, османтус, гібіскус, камелія, лаванда або лічі.
Незалежно від того, яку квітку заховано в кульці, напій виходить фантастично смачним. Ваші рецептори танцюватимуть від задоволення, обіцяємо.
Зв'язаний чай відрізняється не тільки складом, але й формою. Бувають композиції у вигляді пагоди, кільця, серця, кошика, гриба, зірочки, китайського ліхтарика, зайця. Обирати вам. Але якщо буде можливість, спробуйте всі види. Адже цей чай не набридає.
Мистецтво заварювання чайних кульок
Крок 1-й: Правильний настрій
Розслабтесь і забудьте про все на світі, адже вас чекає споглядання прекрасного. Не можна заварювати цей чай у поспіху, інакше вся магія зникне.
Якщо ви просто хочете чаю, випийте будь-який інший з китайських. А якщо хочете насолодитися чаюванням і не дивитися на годинник, тоді заваріть кульку зв'язаного.
Крок 2-й: Приготування
Краще заварювати чай у широкому і високому бокалі. Але скляний чайник, глечик, стакан або простора кружка теж підійдуть.
Крок 3-й: Споглядання краси
Поставте чайник або келих навпроти себе і чекайте. Це найяскравіший момент у чаюванні.
Маленька щільна кулька починає розпускатися. Чаїнки набухають і розправляються на ваших очах – одна за одною, – поступово заповнюючи обсяг посуду.
І тут з нізвідки з'являється головна зірка шоу – яскрава квітка. Від цього серце б'ється частіше і мурашки біжать по шкірі.
Крок 4-й: Свято смаку
Після того, як кулька повністю розкрилась у воді та трохи настоялась, чай можна пити. Приємне доповнення – фантастичний аромат і задоволення смакових рецепторів.
Приємного вам чаювання!