Жовтий єгипетський чай: як заварювати

13.03.19
1584
Категорії
Чорний чай
Мітки
#Як заварювати
єгипетський чай: як заварювати

Єгипет країна кольору сонця: спекотні пляжі, піщані піраміди, жовтий чай хельба. Цей напій такий же традиційний для єгиптян, як улун для китайців або мате для аргентинців. По суті, це і не чай зовсім, адже в ньому немає листя чайного куща, а тільки насіння пажитника або хельби.

Хельба – однорічна рослина сімейства бобових родом з Тибету. Не випадково ж є інша назва – шамбала, чи «джерело радості». Жовтий чай цінують в Єгипті не тільки за оригінальний смак, але і за корисні для організму властивості.

За що жовтий чай в пошані у єгиптян

image-old-man
Хельба відноситься до природних чаїв, в цьому напої немає ароматизаторів і штучних добавок. Джерело приємного карамельного післясмаку – насіння пажитника, також воно багате мінералами, вітамінами та іншими цінними елементами.

Речовини, які входять до складу жовтого єгипетського чаю:

  • амінокислоти;
  • вітаміни групи В, С, РР, А, D;
  • полісахариди;
  • дубильні речовини;
  • макро- і мікроелементи: залізо, фосфор, цинк, калій і інші.

В одній чашці напою – 24 калорії, тому хельбу можна пити, навіть сидячи на дієті.

Звичайно, про хімічний склад жовтого чаю стародавні єгиптяни не знали, зате зрозуміли, що хельба допомагає справлятися з недугами. Єгипетський чай ефективний при застуді, зміцнює імунітет, поліпшує обмін речовин, виводить токсини з організму.

фенугрек зерна
Кожне зернятко – джерело здоров'я.
пажитник вирощувати дома
Кожен листочок – заряд енергії.

Єгипетський чай популярний сьогодні і серед українців. Однак не всім цей напій піде на користь. Протипоказання до вживання хельби:

  • цукровий діабет I ступеня;
  • вагітність;
  • анемія, викликана дефіцитом заліза.
Жовтий чай
Жовті бруньки з гори Хоу Шань
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
450 ₴
Цзюнь Шань
Жовтий чай
Імператорський
Імператорський
Цзюнь Шань
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
1535 ₴

Правила приготування чаю хельба

Специфіка заварювання єгипетського чаю пояснюється структурою насіння: на відміну від висушеного чайного листя насіння покрите жорсткою оболонкою і під дією гарячої води не розкриває свого аромату і смаку.

Тому приготування чаю хельба більше нагадує варіння супу, ніж заварювання чаю. Процес більш тривалий і складний, зате результат того вартий.

Отже, як приготувати єгипетський жовтий чай:

  1. Відсипати з упаковки насіння: порція – 2 чайні ложки на склянку води.
  2. Замочити на годину в холодній воді, після викласти насіння на паперовий рушник і просушити протягом 48 годин. До речі, вже в такому вигляді насіння можна додавати в страви: подрібнена хельба входить до складу традиційної грузинської спеції хмелі-сунелі.
  3. Висушені насінини висипати в ємність з водою і поставити на вогонь.
  4. Довести суміш до кипіння і варити ще 5-8 хвилин.
  5. Відвар зняти з плити, злегка остудити і можна пити.
image-old-man
У правильно приготовленого чаю – сонячно-жовтий колір настою, а смак приємно дивує горіховими, карамелевими і ванільними нотками, хоча в цьому напої немає ні горіхів, ні ванілі, ні карамелі.
фенугрек
Приготування чаю з фенугрека процес нешвидкий.
як готувати чай з хельби
Зате його смак – неймовірний.

Смак хельби гармонійно поєднується з імбиром, лимоном і медом. Любителі чаю по-англійськи можуть додати в чай ​​молоко.

Хельба – гідна альтернатива, якщо звичні сорти чаю набридли і хочеться спробувати новий смачний напій.

Ще по темі
Чорний плюс зелений – невдалий експеримент чи новий смак чаю
Якщо приїлися звичні смаки, то можна влаштувати гастроексперимент – зробити чайний купаж. Ось тільки чи можна змішувати зелений і чорний чай при заварюванні?
Чорний плюс зелений – невдалий експеримент чи новий смак чаю
Як заварювати пресований пуер
Пуери – знамениті китайські чаї. Цьому напою вже понад 3000 років. Чай-мандрівник, що долав тисячі кілометрів шляху на спинах коней у купецьких караванах.
Пуер заварювання
Чай кудін: корисні властивості та заварювання
Зелені та червоні чаї, пуери та улуни сьогодні популярні не лише в Китаї, але й серед поціновувачів цього напою в усьому світі. А ось інший китайський різновид чаю – кудін – відомий значно менше. Тим часом про цілющі властивості «гіркої сльози» у Піднебесній знали ще два тисячоліття тому.
Чай кудін
Що таке Ян-Ча?
Ян-Ча (йє-ча) (岩茶-yan — це правильне написання на ханю-піньїнь, але відтворюється трохи ближче до «йєнє»). Означає «стрімчаковий чай», і його так називають через скелястий грунт стрімчаків, місць, де він історично росте. Мы говоримо про район Wuyishan (Уі-Шань) («шань» —значить гора) провинція Фуцзянь в Китаї.
Стрімчакові чаї Китаю
Каркаде: властивості і рецепти приготування
Мальва Венеції, суданська троянда, напій фараонів і, звичайно, каркаде — так називають знаменитий кислуватий напій рубінового кольору. Назв багато, а продукт один: настій роблять із сушених пелюсток гібіскусу, або розели.
Чай із суданської троянди
Як заварюють чай у Китаї
Чай – улюблений напій мільярдів людей. У кожній країні – свої правила чаювання: тайці додають у настій молоко, вершки або аніс, американці вважають за краще охолоджений чай з льодом, французи доливають апельсиновий сік і коньяк.
Традиційне китайське чаювання
Як правильно пити зелений чай
Складно в це повірити, але є люди, які не вміють правильно пити китайський зелений чай. Тому ми підготували невеличкий лікнеп, який допоможе початківцям уникнути типових помилок.
Як правильно пити зелений чай
Як заварювати чорний улун Да Хун Пао
«Да Хун Пао», чи «Великий червоний халат», – найпопулярніший темний улун. Входить до десятки знаменитих чаїв Китаю. Його обожнюють хіпстери, репери та інша прогресивна молодь.
Темний улун Да Хун Пао