Що таке Ян-Ча?

11.06.18
439
Категорії
Улун
Мітки
#Як заварювати
#Як це зроблено
Стрімчакові чаї Китаю

Ян-Ча (йє-ча) (岩茶-yan — це правильне написання на ханю-піньїнь, але відтворюється трохи ближче до «йєнє»). Означає «стрімчаковий чай», і його так називають через скелястий грунт стрімчаків, місць, де він історично росте. Мы говоримо про район Wuyishan (Уі-Шань) («шань» —значить гора) провинція Фуцзянь в Китаї.

Казкові гори Уішань
Тут ростуть стрімчакові улуни

 

В районі Уі-Шань існує тонна різноманітних суб-сортів, тому є буквально сотня різноманітних типів Ян-Ча, котрі можна обробляти по-різному. Проте, багато з тих, котрі доступні як в Китаї, так і за кордоном пішли насправді не з цієї живописної місцевості. В більшості випадків постачальники (навмисне, чи ні) спотворюють інформацію про фактичне походження чаю, який продають. Та тільки не ми. :)

image-decor-triangle
image-decor-circle
Цікаво знати
Це темний улун, хоч деякі чаєлюби відносять його до окремої категорії. Історично склалось так, що цей чай сильно обсмажують на дерев'яному вугіллі, надаючи йому насиченого аромату. Як правило, необхідно зачекати певний час після обсмажування, чи повторного обсмажування, щоб чай «заспокоївся».

Чай варто заварювати майже киплячою водою (85-90 градусів). Кладіть побільше листків, особливо, якщо вони дуже довгі. Швидко проливайте. Гучно прицмокуйте, коли п'єте — чай ​​має потрапляти на язик.

Ян-Ча відомий своїм незвичайним смаком та багаторазовими заварюваннями. Це непростий чай. Треба погратись з проливами

4 найбільш відомих типи(四大 , чи si da ming cong):

  1. Da Hong Pao (Великий Червоний Халат).
  2. Bai Ji Guan (Білий Півнячий Гребінь).
  3. Tie Luo Han (Залізний Архат).
  4. Shui Jin Gui (Золота Водяна Черепаха).

Rou Gui (Cassia, який найчастіше продається як Кориця з гір Уі) також дуже популярний, як і Shui Xian (Шуй Сянь) (приблизний переклад «водяний дух» чи «нарцисс»).

Та вони, звісно, дешевші.

Ще по темі
Чорний плюс зелений – невдалий експеримент чи новий смак чаю
Якщо приїлися звичні смаки, то можна влаштувати гастроексперимент – зробити чайний купаж. Ось тільки чи можна змішувати зелений і чорний чай при заварюванні?
Чорний плюс зелений – невдалий експеримент чи новий смак чаю
Що таке боросилікатне скло? Просто про складне
У нас часто запитують: а чим це ваше модне боросилікатне скло, з якого зроблено весь посуд Sama Doyo, відрізняється від звичайного скла? Настав час розібратися. Розповімо так, щоб було зрозуміло дитині, гуманітарію і бабусі під під'їздом.
Що таке боросилікатне скло? Просто про складне
Жовтий єгипетський чай: як заварювати
Єгипет країна кольору сонця: спекотні пляжі, піщані піраміди, жовтий чай хельба. Цей напій такий же традиційний для єгиптян, як улун для китайців або мате для аргентинців. По суті, це і не чай зовсім, адже в ньому немає листя чайного куща, а тільки насіння пажитника або хельби.
єгипетський чай: як заварювати
Як заварювати пресований пуер
Пуери – знамениті китайські чаї. Цьому напою вже понад 3000 років. Чай-мандрівник, що долав тисячі кілометрів шляху на спинах коней у купецьких караванах.
Пуер заварювання
Чай з рисом – традиції японської кухні
Те, що на Сході рис у пошані, – не новина: китайцям та японцям цей продукт замінює хліб. Проте класти рис у чай – це занадто для людини, далекої від азійської культури. А ось у Японії такий гастрономічний тандем – звичайна справа: у Країні сонця, що сходить, навіть окремий чайний сорт існує, називається «Генмайтя».
Чай з рисом
Чай кудін: корисні властивості та заварювання
Зелені та червоні чаї, пуери та улуни сьогодні популярні не лише в Китаї, але й серед поціновувачів цього напою в усьому світі. А ось інший китайський різновид чаю – кудін – відомий значно менше. Тим часом про цілющі властивості «гіркої сльози» у Піднебесній знали ще два тисячоліття тому.
Чай кудін
Каркаде: властивості і рецепти приготування
Мальва Венеції, суданська троянда, напій фараонів і, звичайно, каркаде — так називають знаменитий кислуватий напій рубінового кольору. Назв багато, а продукт один: настій роблять із сушених пелюсток гібіскусу, або розели.
Чай із суданської троянди
Як заварюють чай у Китаї
Чай – улюблений напій мільярдів людей. У кожній країні – свої правила чаювання: тайці додають у настій молоко, вершки або аніс, американці вважають за краще охолоджений чай з льодом, французи доливають апельсиновий сік і коньяк.
Традиційне китайське чаювання