Ян-Ча (йє-ча) (岩茶-yan — це правильне написання на ханю-піньїнь, але відтворюється трохи ближче до «йєнє»). Означає «стрімчаковий чай», і його так називають через скелястий грунт стрімчаків, місць, де він історично росте. Мы говоримо про район Wuyishan (Уі-Шань) («шань» —значить гора) провинція Фуцзянь в Китаї.
В районі Уі-Шань існує тонна різноманітних суб-сортів, тому є буквально сотня різноманітних типів Ян-Ча, котрі можна обробляти по-різному. Проте, багато з тих, котрі доступні як в Китаї, так і за кордоном пішли насправді не з цієї живописної місцевості. В більшості випадків постачальники (навмисне, чи ні) спотворюють інформацію про фактичне походження чаю, який продають. Та тільки не ми. :)
Чай варто заварювати майже киплячою водою (85-90 градусів). Кладіть побільше листків, особливо, якщо вони дуже довгі. Швидко проливайте. Гучно прицмокуйте, коли п'єте — чай має потрапляти на язик.
4 найбільш відомих типи(四大 名 丛, чи si da ming cong):
- Da Hong Pao (Великий Червоний Халат).
- Bai Ji Guan (Білий Півнячий Гребінь).
- Tie Luo Han (Залізний Архат).
- Shui Jin Gui (Золота Водяна Черепаха).
Rou Gui (Cassia, який найчастіше продається як Кориця з гір Уі) також дуже популярний, як і Shui Xian (Шуй Сянь) (приблизний переклад «водяний дух» чи «нарцисс»).
Та вони, звісно, дешевші.