Зелений чай – пігулка від тиску

30.08.17
15645
Категорії
Зелений чай
Мітки
#Корисно!
Зелений чай – пігулка від тиску

За популярністю зелений чай поступається хіба що чорним сортам. Із шанувальників цього напою можна було б організувати всесвітній багатомільйонний фанклуб. Їхні ніжні почуття до зеленого чаю зрозумілі, адже цей напій дає можливість насолодитися смачним чаюванням і при цьому покращити здоров’я. Недарма в Китаї – на батьківщині зеленого чаю – його порівнюють із ліками.

Напій парадоксальної дії

В описі властивостей зеленого чаю можна зустріти інформацію, що його настій допомагає при порушеннях артеріального тиску, а ця проблема зустрічається у 60% населення. Ось тільки виходить нестиковка: в одних джерелах ідеться про те, що слабоферментований чай допомагає знизити артеріальний тиск, розслабитись. Інші стверджують, що зелений чай тонізує, збуджує та підвищує тиск. Виходить, що напій бадьорить і заспокоює водночас?

Як чайні експерти заявляємо: немає ніякої помилки.

Зелений чай – дивовижний напій, який залежно від нюансів приготування й індивідуальних особливостей організму підвищує чи знижує тиск. У чайному листі міститься три сотні елементів, здатних вплинути на стан організму.

Коли чай підвищує артеріальний тиск

Кофеїн, незважаючи на назву, міститься не тільки в каві. Зелений чай за кількістю теїну (чайного кофеїну) випереджає чорні сорти. Цей алкалоїд збуджує нервову систему, тонізує, дає відчуття бадьорості й піднімає тиск. Особливо чутливі до змін АТ в бік підвищення гіпертоніки та люди з вегетативними розладами.

Гра вдовгу на зниження

Зелений чай знижує тиск – доведено японськими вченими. Вони провели експеримент. Для участі у дослідженні залучили пацієнтів із гіпертонією. Все, що потрібно було від учасників експерименту, – упродовж кількох місяців щодня випивати 1-2 чашки неміцного зеленого чаю.

Відразу скажемо, що миттєвого ефекту не було. Однак на фінальній стадії експерименту вчені помітили, що артеріальний тиск все-таки знизився на 10% і тримався в нормі впродовж решти днів дослідження.

У чому секрет: як регулювати тиск зеленим чаєм

От як так виходить: у зеленому чаї – підвищений вміст алкалоїдів, а напій діє як природний гіпотонічний засіб? Секрет полягає в температурі настою: гарячий чай знижує тиск.

Ще один нюанс – час заварювання. Кофеїну багато в міцно завареному чаї, який настоювався хвилин 5–8. У слабкій заварці його майже немає.

І ще, не чекайте від зеленого чаю моментальної гіпотонічної дії: ефект накопичувальний, відчувається через пару місяців після регулярного вживання напою. А ось підвищити тиск можна швидко, достатньо заварити чай міцніше.

Якщо бажаєте не просто насолодитися чаюванням, а й отримати бажаний ефект із користю для здоров’я, запам'ятайте «Правило трьох цифр»: 2, 5, 6. Щоб отримати розслаблювальний ефект, настоювати напій потрібно дві хвилини, щоб зелений чай бадьорив – п'ять хвилин. Після шести хвилин заварювання чай перетворюється на звичайний напій зі слабким ароматом.

Зеленый чай і тиск

Не тільки контроль тиску: корисні «побічні ефекти» зеленого чаю

У плані корисності зелені сорти випереджають чорний чай завдяки мінімальній обробці, якій піддається чайне листя: ферментація становить 5–12%, а не 60–80%, як у сильноферментованих чаях. Тому в настої зберігається максимум цінних компонентів.

Зелений чай лікарі радять вживати і з профілактичною метою: ризик розвитку інфаркту знижується на 40%, артеріальної гіпертензії – на 60%.

Чайні кофеїни – танін, теїн, теобромін, ксантин – діють лагідніше, ніж кавові, а ефект триває довше. Вони нормалізують роботу серцевого м'яза і розширюють судини, тому зміни на тонометрі мінімальні. Якщо тиск і зростає, то зовсім трохи та ненадовго.

Зелений чай більш сильний антиоксидант, ніж чорний, завдяки підвищеному вмісту флавоноїдів та амінокислот. Тому, якщо хочете покращувати обмін речовин, ефективно знижувати зайву вагу, покращувати стан шкіри – візьміть за правило чаювати зеленим чаєм.

Якщо ж кофеїн вам протипоказаний за станом здоров’я, можете сміливо пити трав'яні чаї. В цих напоях кофеїн відсутній.

Зелений чай
Сиху Лунцзин
Криниця дракона
Базовий
Сиху Лунцзин
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
245 ₴
Молі Лун Чжу
Жасминові перлини
Молі Лун Чжу
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
255 ₴
Сенча
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
100 ₴
Нефритовий ставок із жасмином
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
385 ₴
Молі Бай Мао
Жасминовий білий ворс
Молі Бай Мао
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
130 ₴
Цзюнь Шань
Жовтий чай
Імператорський
Цзюнь Шань
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
1535 ₴
Бі Ло Чунь
Смарагдові спіралі весни
Базовий
Бі Ло Чунь
50 г
  • 7 г
  • 25 г
  • 50 г
  • 100 г + 5 г
  • 200 г + 10 г
280 ₴

Правила чаювання

Щоб просте чаювання не зашкодило у вигляді різкого стрибка чи, навпаки, зниження тиску, потрібно заварювати зелений чай правильно. А ще цей чай, як й інші слабоферментовані сорти, легко зіпсувати, заливши занадто гарячою водою чи перетримавши настій. Щоб цього не сталося, скористайтеся рекомендаціями чайних гуру.

5 порад від експертів New Tea:

  1. Заварювати чай перевіреної якості: коли заварка не прострочена і не містить синтетичних домішок. Важливо зберігати зелений чай правильно – при температурі -18°C, інакше заварка швидко псується, і користь від такого напою сумнівна.
  2. Не заливати чай окропом, який «помножує на 0» смак, аромат і корисні властивості напою: температура води – максимум 85°C.
  3. Не перетримувати настій: китайці заварюють зелені сорти, починаючи з 15–20 секунд, збільшуючи час із кожним новим проливом. «Правило трьох цифр» ви вже знаєте.
  4. Пити свіжезаварений настій: максимум користі можна отримати з напою, який простояв не довше 15 хвилин. У Китаї вважають, що чай, який залишили на 4–5 годин, перетворюється на отруту.
  5. Чай – самостійне блюдо, а не додаток до основного прийому їжі. Рекомендується пити чай із відривом у 1,5–2 години від сніданку, обіду чи вечері. Не потрібно додавати цукор та інші підсолоджувачі.

Пийте правильно заварений зелений чай, і вже незабаром ваш артеріальний тиск прийде до норми. Проте пам'ятайте про те, що все добре в міру: добова норма чаю – 1–3 чашки.

image-decor-triangle
image-decor-circle
Підказка про те, як діє зелений чай
Міцний чай відразу ж підвищує тиск, проте ефект триває всього 3–5 годин. Слабо заварений настій, навпаки, тиск знижує, результат стане помітним лише через пару місяців, зате ефект триватиме довше.

Зелений чай – смачний цілющий напій, який допоможе відрегулювати тиск краще за будь-які пігулки!

Ще по темі
Чайний гороскоп 2020
Per aspera ad astra – «крізь терни до зірок» – так казали мудреці давнини про нашу долю і шлях до успіху. Ми ж скажемо по-новому – «крізь чаїнки до зірок» і наллємо піалу доброго золотого напою. І вже з першим ковтком вам відкриються таємниці майбутніх звершень та перемог, а дух заспокоїться. Бо знайшов свій ідеальний чай.
Чайний гороскоп 2020
Цікавий стан: який чай можна пити при вагітності
У вас буде дитина – ця новина разом з приголомшливими емоціями породжує і нові побоювання: як зміниться раціон харчування, які продукти - табу для майбутньої мами. Питання виникають навіть з приводу традиційного напою – чаю.
який чай пити при вагітності
Цілюща волога: чим втамувати спрагу в літню спеку
Літо – пора відпусток, а ще – час спекотних днів. Коли показання термометра за вікном перевищують 30 градусів, в організмі відбуваються зміни: пульс і дихання частішають, посилюється потовиділення, мозку не вистачає кисню. Організм стрімко втрачає вологу, тому перше, чого хочеться в спеку, – пити.
чим втамувати спрагу в літню спеку
Каркаде і підвищує, і знижує тиск
Напій фараонів, кандагар, червоний чай: як тільки не називають відвар з пелюсток суданської троянди, але найпопулярніша назва – каркаде. Рубіново-червоний напій був відомий ще в Давньому Єгипті, а сьогодні чай каркаде популярний у всьому світі.
Каркаде і підвищує, і знижує тиск
Каркаде під час вагітності: користь чи табу
Мальва Венеції – так називають гібіскус. Величезні яскраво-червоні квітки дійсно схожі на рідні українському серцю мальви, от тільки походження розелли більш екзотичне. Тисячоліття тому ця рослина була дуже популярною в Давньому Єгипті.
Каркаде під час вагітності
Зелений чай: користь для шкіри
Сьогодні розповімо про найбільший людський орган – шкіру. Точніше, про те, як зберегти шкірний покрив за допомогою популярного напою – зеленого чаю.
Користь зеленого чаю для шкіри
Скільки калорій у чорному чаї
Мало хто знає, що Елвіс Преслі був прихильником дієти Сплячої красуні. Назва інтригує, але суть проста: коли людина спить, вона не їсть.
Калорийность черного чая
Чай з ягодами годжі: чим корисний і як заварюється
Виявляється, вовча ягода не тільки їстівна, а ще й корисна для здоров'я. Можливо, для вас це новина, а ось в Китаї про цінні властивості цієї рослини знали ще 4-5 тисяч років тому. Китайці вважають, що червоні ягоди допомагають зберегти силу і молодість тіла. Тільки називається рослина інакше: «гоуці» або «годжі».
Чай з ягодами годжі