Деяким новачкам заварювати чай складніше, ніж гуманітаріям учити інтеграли. Ми вас запевняємо – складно, але можна. Особливо якщо під рукою буде наша покрокова інструкція. Ну що, поїхали!
Крок 1-й – вибір чаю
Чай – наше все, особливо зелений. Це як непорушна база, якої завжди мало: у житті, в гардеробі, на чайній полиці. В останньому можемо допомогти.
Базові зелені чаї з нашого каталогу міцно тримають оборону в боротьбі за смак і користь. Вони вас обов'язково порадують. Тільки є одне «але» – кожний чай заварюється по-своєму, відрізняється температурою води, часом настоювання і кількістю проток. Щоб спростити вам життя, ми вказали коректну інформацію щодо заварювання: і в описі кожного чаю, і на упаковці. Це зручно.
Зелений чай потрібно зберігати в морозильній камері при температурі -18°C.
Крок 2 – вибір посуду
З чаєм все зрозуміло. Що з посудом?
Кружка – скоріше ні, ніж так
У кружці можна заварювати зелений чай, але це незручно і марнотратно. По-перше, листки повинні вільно плавати у воді не довше 30 сек. По-друге, зелений чай можна заварювати 6-7 разів, а в кружці у вас вийде всього одна заварка, від міцності якої зведе зуби.
Ізіпот – так!
Ідеальний варіант – заварювати чай в ізіпоті Sama Doyo. Це спеціальний чайник для швидкого і правильного приготування чаю – як у традиційній чайній церемонії, тільки в 10 разів швидше.
У ньому дуже легко робити будь-який китайський чай. Досить відкрити кришку, засипати в колбу порцію чаю і залити гарячою водою. Через деякий час потрібно натиснути кнопку на кришці. Настій виллється в заварник, а чаїнки залишаться всередині, не потрапляючи у вашу чашку. Фотоінструкцію дивіться тут.
А якщо у вас є час на справжню чайну церемонію, то чому б і ні? Пробуйте, експериментуйте, насолоджуйтеся новими смаками.
Крок 3-й – вибір температури води
З посудом визначились. Яка температура води має бути?
Усе залежить від сорту чаю. «Снігову мавпу», наприклад, можна заварити теплою водою (від 60°C), а «Лунцзин» – майже окропом (90°C).
Щоб отримати потрібну температуру води, не обов'язково мати термометр під рукою. Ви можете почекати, поки окріп охолоне. Через 5 хв. його температура дорівнюватиме 90°C, через 10 хв. – 80°C, через 15 хв. – 60–70°C.
Чому один і той самий чай може мати різний смак?
Як корабель назвеш, так він і попливе. Як чай приготуєш, таким він і буде на смак. Саме від способу заварювання залежать смак чаю та його вплив на організм. Якщо перетримати заварку – чай почне гірчити. Якщо недотримати – буде як вода. Саме тому читайте наші описи, дивіться цифри на упаковці, й буде вам смачний чай (та +1000 до карми).
А взагалі, у цій справі важлива систематичність. Якщо кожний день слідуватимете нашій інструкції, то незабаром у вас виробиться м'язова пам'ять, і ви навіть із закритими очима, без секундоміра і термометра, зможете заварити чай, як у найкращих чайних Піднебесної.
Свіжий зелений чай купити можете в нашій чайній на Мінській або на сайті (доставка – в будь-який куточок України).
Усім добра!