На українському ринку заварник з кнопкою – рідкість. Тому ми зробили невелику фотоінструкцію, яка допоможе новачкам розібратися з цим нехитрим гаджетом.
Розпакування чайника
Ми вибрали найбільший ізіпот об'ємом 900 мл – Sama Doyo А-15. Цього обсягу якраз вистачає, щоб напоїти смачним китайським чаєм весь офіс або велику сім'ю.
Почали розпаковувати коробку з чайником. Картонка щільна, якісна, захищає при транспортуванні. Ізіпот загорнутий у добротну бульбашкову плівку-мішечок з логотипами Sama Doyo. Загалом упаковка на п'ятірочку. Зараз подивимося, що всередині.
Усередині чайника лежить інструкція, в якій описано технологію виробництва виробу і поетапний процес заварювання чаю. Щоб вийняти папірці, ми відкрили кришку і зняли заварювальну склянку, повернувши її праворуч. А потім обдали склянку і чайник окропом.
Який чайник для заварювання найкращий
Якщо чесно, ми однолюби. Крім Sama Doyo нічого не пробували.
Вирішальним фактором при виборі чайника з кнопкою став один кумедний випадок на виставці в Китаї. Ми побачили, що відомий у рунеті бренд заварників Kamjove повністю скопіював дизайн стенду Sama Doyo.
Ми запитали у представників Sama Doyo: «І що ж це таке?» Вони ввічливо відповіли, що це дрібниця, адже армія їх прихильників ні за що не проміняє ідеальний дизайнерський ізіпот топової якості на посередні копії. Нехай навіть ті коштуватимуть у два рази дешевше.
Тоді ми стовідсотково визначилися з вибором. І жодного разу не пошкодували.
Перше заварювання
Для тестування ізіпоту ми обрали Тайванський улун, його часто використовують у китайській чайній церемонії.
За правилами світлі улуни потрібно зберігати в морозильній камері при температурі -18°С. Ми так і робили. Як тільки відкрили коробочку, запашний аромат заповнив увесь офіс.
У чайному боксі залишилося трохи улуну, десь 10 г. Ми висипали залишки в заварювальну склянку.
Потім залили чай гарячою водою по вінця. Закрили кришку і натиснули на кнопку. Кнопка відкриває клапан у нижній частині заварювальної склянки, тому її потрібно утримувати, поки весь настій не зіллється в чайник.
Першу заварку ми злили в раковину (нею ми промили чаїнки), а з другої почали дегустацію.
Друге заварювання
Улуни потрібно заварювати не окропом, а гарячою водою з температурою 85°С. У нас в офісі є термопот, який дозволяє вибрати будь-який температурний режим.
В ізіпоті улун можна заварювати до 10 разів. Потрібно налити в стакан воду, почекати 10–15 сек. і натиснути на кнопку. І так 10 разів. Поки чай не буде допито.
Однієї порції нам вистачило на 10 проток. І всі протоки були насиченими, міцними, смачними.
Правильно пити чай із прозорих чашок, щоб бачити колір настою. Але в білих чашках теж усе видно і зрозуміло.
Пийте чай по-новому і будьте здорові!