В улунах міститься більше 400 видів корисних для організму людини хімічних сполук. Щоб ці елементи краще засвоювалися, готувати чай потрібно правильно.
Температура води
І темні, і світлі улуни заварюються водою, температура якої становить 85°C.Проте сучасні китайці нещадно заливають «Те Гуань Інь» та «Да Хун Пао» окропом.
Час готування улуну – 3–5 хвилин. Заварювати можна 8-9 разів.
Щоб отримати температуру 85°C без термометра або спеціального термопоту, залиште чайник, щоб він охолонув протягом 5 хв.
Слабоферментовані улуни дають жовтий колір заварки із зеленим відтінком. А за смаком вони нагадують трав'яний чай з нотками меду і польових квітів.
Сильноферментовані (темні) улуни на фінальному етапі виробництва проходять повільне копчення в чавунному воці на деревному вугіллі. Саме тому чаїнки стають темними, настій набуває бурштинового кольору, а в ароматі відчуваються характерні пряні нотки.
Темний чи світлий — у кожного улуна свій неповторний характер.
Як заварювати молочний улун?
Молочний улун – спокуслива альтернатива класичним улунам. При правильному заварюванні чай заповнить своїм молочним ароматом усю кімнату. Але його треба вміти приготувати. По-перше, заварити чай правильною водою, по-друге, у правильному посуді. Ну, і, звичайно ж, потрібно вміти обрати хороший улун.
Як зрозуміти, чи хороший улун
- Чаїнки щільно скручені та однорідного кольору.
- У чаї немає лому і гілочок.
- Світлий і молочний улуни зберігаються в морозильній камері за температури -18°C, інакше вони втратять свою свіжість і смак.
- Світлий і молочний улуни продаються у вакуумній упаковці для безпечного транспортування.
Тепер ви знаєте, як правильно вибрати молочний улун. Як заварювати цей улун, зараз розповімо.
Від води залежить багато
Ще в давні часи китайці, які зналися на чаї, величезне значення надавали воді. Найціннішою вважалася вода з гірських джерел. Справа в тому, що гірські породи і пісок вимивають з води мінеральні речовини й оксиди, роблячи її м'якою. Чай з такою водою неймовірно смачний і ароматний.
Якою водою заварювати улун?
- Бутильованою (але не мінеральною).
- Водою з крану, яку відфільтрували.
- Гірською водою.
Базовий посуд
Для заварювання чаю вам знадобляться, як мінімум, чайник і чашка. Маючи правильний посуд, ви відразу зрозумієте, як правильно заварювати молочний улун і будь-який інший улун.
ІзіпотВ ізіпоті заварювати улун – одне задоволлення. Завдяки технології протоки чаїнки плавають вільно, повністю розкриваючи свої смак і аромат. Використовуючи ізіпот, ви зможете заварити улун, як у справжній чайній церемонії, але без зайвих переливань і в 10 разів швидше. Це правильний заварник для правильного приготування чаю. | |
---|---|
| ЧашкаУлун краще пити з прозорої чашки, виконаної з боросилікатного скла. Так ви зможете оцінити колір настою. Скло витримує температуру 180°C і не виділяє ніяких токсичних речовин під впливом високих температур. Не впливає на смак чаю. Для чаювання краще використовувати невеликі чашки або піали. Це підкреслить цінність чаю і дозволить відрізняти смаки різних заварок. |
Як заварювати улун: поетапна інструкція
- Закип'ятіть воду. Дайте окропу охолонути 5 хв.
- Обдайте чайник і чашку гарячою водою, щоб нагріти і промити посуд.
- У колбу засипте 7–10 г улуну (1 ч. л.). Скручені кульки розкриваються і перетворюються на повнотілі листки, тому не переборщіть із кількістю чаю.
- Залийте улун невеликою кількістю води.
- Нехай він настоїться 10 сек., а потім злийте воду в раковину. Це потрібно для того, щоб чайні листки розкрили смак і аромат. А також з метою гігієни (промивка листя).
- Залийте чай заново. Тепер уже доверху. Нехай заварка постоїть 30 сек.
- Натисніть кнопку на кришці (вона відкриє клапан, і настій зіллється у внутрішню посудину). Тепер можете розливати улун по чашках і насолоджуватися його божественним смаком.
Тепер ви знаєте, як заварювати улун, які воду і посуд для цього найкраще використовувати. Ви справжній чайний гурман.
І наостанок, розкриємо вам кілька чайних табу. Для підстрахування.
Чого робити не варто
- Не можна залишати воду в чайнику, якщо збираєтеся заварити улун повторно.
- Будь-яку заварку зливайте відразу ж і повністю.
- Пийте улун без цукру і лимону. Це самодостатній чай.
- Додавайте воду в чайник доти, доки листки залишаються теплими. Якщо дати їм охолонути, чай не зіпсується, але різко втратить в якості.
- Не пийте вчорашній чай.
- Не пийте чай на голодний шлунок.
Приємного вам чаювання і чудового настрою!