Знайомтеся, це національний єгипетський напій. І в нього є багато інших цікавих назв: «напій фараонів», «кандагар», «мальва Венеції», «червоний щавель». В арабських країнах він вважається «ліками від усіх хвороб».
Зазвичай каркаде називають чаєм. Але роблять його не з чайного листя, а з квітів гібіскуса (суданської троянди). Ви напевно куштували цей солодкувато-кислий напій кольору бордо у своєї бабусі. А може, і не у бабусі.

Усе, що потрібно знати про чай каркаде

Каркаде - це кущова рослина сімейства Мальвові, родом з Індії. Зараз її вирощують у промислових масштабах у всіх тропічних країнах: Єгипет, Судан, Таїланд, Китай, Індія, Шрі-Ланка, Мексика, острів Ява.

Заварений каркаде
Заварений чай каркаде

Для чайного напою підходять тільки темно-червоні пелюстки троянди, чашечки і підчаші (розанчики). Але в харчовій промисловості використовують і інші частини рослини.

Після того, як квітка в'яне, чашечки розростаються і збільшуються в кілька разів. Стають яскраво червоними, насиченими та м'ясистими. Їх збирають теж. Це чудова сировина для соусів, желе, компотів, харчових барвників. Їх навіть маринують.

image-old-man
Насправді, майже вся рослина Суданської троянди їстівна. Аборигени використовують у їжу все, крім кореня.
Як виглядає кущ каркаде
Каркаде запросто можна вирощувати вдома в горщику, ближче до батарей. А насіння можна знайти в чаї.
image-decor-triangle
image-decor-circle
Це цікаво
5 пелюсток квітки Гібіскуса символізують 5 заповідей Ісламу. А сама квітка вважається національним символом Малайзії.

Чому в арабських країнах каркаде - панацея

Річ не тільки у вітаміні С, якого дуже багато в каркаде. Величезна користь криється в антоціанах, джерело червоного кольору. Вони зміцнюють стінки судин, знижують кров'яний тиск і зменшують кількість холестерину.

Заварений червоний чай каркаде збагачений антиоксидантами з жарознижувальними, сечогінними, спазмолітичними властивостями. Чудово втамовує спрагу і покращує травлення. Може тому в Єгипті без нього нікуди.

Квітка суданської троянди
Квітка суданської троянди

Кому не можна пити каркаде?

  • Тим, у кого гастрит або виразкова хвороба - підвищує кислотність шлунку.
  • Гіпертонікам і алергікам - пийте напій у малих дозах.

Як правильно заварювати?

Каркаде заварюють як будь-який китайський чай - не окропом, а гарячою водою (75-90 градусів). І краще все-таки не настоювати чай довше 5-ти хвилин. При тривалому нагріванні фарбувальні речовини розкладаються, і чай стає брудно-сірим. Не робіть так.

Існує декілька способів приготування каркаде.

1. Заварювання у чашці

Чайну ложку квіток залити склянкою гарячої води. І залишити на 2-3 хвилини. Потім виловити пелюстки або злити напій в іншу чашку (це обов'язково!).

2. Пролив в ізіпоті

В ізіпоті Sama Doyo заварити каркаде можна методом проливу. 1 ч. л. квіток залити гарячою водою, почекати 2-3 хвилини і злити в чайник, щоб не настоювалися. І так кілька разів, поки напій не втратить свій колір і смак.

3. Суданський спосіб

Узяти жменю сухих квіток гібіскуса і замочити їх у холодній воді на два дні. Не кип'ятити. Процідити і пити настій охолодженим, ідеально з льодом.

За смаком каркаде нагадує морс, якщо додати в нього цукор.

Китайський чай каркаде

image-decor-triangle
image-decor-circle
Це цікаво
Розм'яклі пелюстки каркаде можна їсти або вживати в їжу. Вони містять вітамін С, 10% білка, амінокислоти та пектин.

У нашому інтернет-магазині ви можете купити каркаде, зібраний у Китаї. Це справжня знахідка в літню пору. Зробили глечик каркаде - і на весь день вистачає. А смачно-то як! Спробуйте.