image-nature
image-nature

Ройбуш дивовижного червоно-шафранового кольору – це визнаний красень чайного світу. Чай із медовим смаком здатний поділитися красою з тими, хто його п'є: голлівудська діва Шарон Стоун каже, що напій ройбуш, яким вона балує себе щодня, допомагає зберегти молодість. Бажаєте переконатись у цьому самі, можете купити чай ройбуш в інтернет-магазині New Tea.

Що це таке: чай чи ні?

Ройбуш – це по суті не чай, адже в його складі немає чайного листя. Основу цього напою становлять листя і бруньки іншого куща – аспалатуса лінійного, що росте в Африці. Тому правильніше вважати ройбуш фіточаєм. Жителі ПАР називають цей чай «ройбос», що на африкаансі означає «червоний кущ». У Південній Африці це етнічний чай: ройбуш пили задовго до XVIII століття, коли про нього дізналися голландські переселенці. В Кейптауні ройбос – як мате у Парагваї чи узвар в Україні – національний напій.

image-old-man
Ройбос можна купити по всьому світу, але виростити – лише на африканському континенті. Ніде, крім Південної Африки, кущі аспалатуса лінійного не ростуть: були спроби культивувати їх в Австралії та Латинській Америці, але невдалі. Ось така патріотична рослина.

Чай ройбуш листя

Як роблять ройбуш

До Києва ми привозимо чай ройбуш із ПАР, там у долині Содерберг знаходяться плантації чагарників аспалатуса, тому напій виробляється у промислових масштабах. Технологія нагадує виготовлення традиційного чаю:

  • з кущів збирають тонкі гілочки та листочки, що більше нагадують голки;
  • урожай подрібнюють, виходить тонесенька соломка;
  • ройбуш-чай ферментують: розкладають тонким шаром, збризкують водою і залишають на відкритому повітрі на кілька годин;
  • далі листя сушать, сортують і фасують.

Пакують чай з ройбуша як і звичайний: фасують розсипом або в одноразові пакетики. Найкращим вважається розсипний ройбуш, ціна його вища, ніж пакетованого продукту.

image-old-man
Якщо англійці не можуть жити без чаю «Ерл Грей», то німці – без ройбуша. За рік в Африці виробляється 12 тисяч тонн напою, 6000 тонн іде на експорт, з яких половина – до Німеччини.

Види ройбуша

Трав'яний чай ройбуш ферментують як традиційний листовий чай. Залежно від ступеня окислення розрізняють два види ройбоса: червоний і зелений. Ройбуш класичний – ферментований, після окислення і підв'ялювання чаїнки темніють, а настій набуває насиченого шафранового відтінку. Саме цей вид люблять африканці: червоний ройбос міцний і бадьорить, наче кава.

Зелений чай з ройбушем менш популярний, проте також заслуговує на увагу. При виготовленні листя подрібнюють, мнуть і пропарюють, але не ферментують. Цей процес і трав'яний аромат ріднять ройбуш-напій із зеленим чаєм.

У магазині New Tea можна купити чай ройбуш із добавками. Шматочки карамелі, полуниці, малини, марокканських апельсинів та лісової вишні в поєднанні з ароматним медовим чаєм – це неймовірно смачно, спробуйте обов'язково! До речі, ціна на класичний ройбуш і чай з добавками практично не відрізняється.

Приготування робуша – «нечайна» церемонія

Ми ж пам'ятаємо, що чайний напій ройбос не зовсім чай, тому в його приготуванні є нюанси порівняно із заварюванням звичного листового чаю. Головне – це температура води: 95–100°С. Окріп категорично протипоказаний при заварюванні чайного листя, а африканський ройбуш-напій, навпаки, любить воду якомога гарячішу. Під впливом високої температури він максимально розкриває свої смакоароматичні властивості.

Більше того, чай із ройбуша можна навіть кип'ятити. Для любителів міцних напоїв рекомендуємо проварити чай 3–5 хвилин: настій вийде більш насиченим за смаком і стане шафраново-червоним.

Африканський чайний напій ройбос можна заварювати по-китайськи – методом проливу. Для цього 5–7 г заварки потрібно залити водою, почекати 1–2 хвилини та насолоджуватися напоєм. У заварку воду доливають 1–3 рази.

Чай з ройбушем

Як купити африканський ройбуш в Україні

Справжній африканський чай ройбуш можна купити в Києві. В нашому магазині представлено класичні та ароматизовані сорти з ПАР. Є навіть «інтернаціональний» чайний напій ройбуш із Китаю та Африки. «Джерело сили» – це просто вітамінне асорті, в якому чого тільки немає: ройбуш і лемонграс, кориця та перець, шматочки яблука та женьшень.

Вибрати ройбуш-чай і купити дуже просто: вгорі цієї сторінки визначаєтеся з видом напою, переходите на його сторінку і замовляєте потрібну кількість. Якщо вперше куштуєте чай ройбуш, рекомендуємо взяти порцію в 7 г: якраз для дегустації й ціна виходить невелика.

Дегустацію також можна влаштувати в нашій чаївні на Оболонському проспекті в Києві, а заразом – спробувати чудові десерти. Якщо такий варіант не підходить, оформлюйте замовлення на сайті, а ми надішлемо вам ароматну посилочку по Україні службою доставки. Ви зрозумієте, що перед вами оригінальний чай ройбуш, щойно відкриєте упаковку, – за чарівним ароматом, у який закохуєшся, як у «Шанель № 5». Спробуйте обов'язково!