Тай Пін Хоу Куй

Сортировать
Сортировать
Блог досвідченого чаювальника

Найкрасивіший чай Китаю – це по праву Тай Пін Хоу Куй: у нього «два листки обіймають бруньку», а орхідейний аромат вражає уяву досвідчених чаєманів. Чому його називають «ватажком мавп», як відрізнити оригінальний і де купити в Україні?

Провінція Аньхой у районі Хуаньшаня здавна оспівувалася китайськими художниками та поетами. Тут гранітні скелі, вкриті соснами, спрямовуються у туманне небо гострими кілками. Тут же виробляється настільки ж гостроконечний чай Тай Пін Хоу Куй із винятковими властивостями та смаком.

Колись для його виготовлення використовувалися зрілі листки, але все змінив фермер Вонг Куй-Ченг. Він вирішив виробляти зелений чай із бруньки та пари молодих листків. Така сировина використовується для 太平猴魁 і сьогодні, і це справді добірний чай, що отримав цілющі властивості з плодоносних глинистих ґрунтів, енергію сонця на великій висоті над рівнем моря, і зберіг усе найкраще завдяки заспокійливій нічній прохолоді.

Тай Пін Хоу Куй: легенда

Чому Тай Пін іноді називають «ватажком мавп із Тай Піна»? Добра легенда свідчить, що в повіті Тай Пін жили-були мавпи. Якось найстаріша з мавп вирушила шукати їжу для своїх дітей, але була вже настільки старою, що не втрималася на крутій горі та розбилась. Її тіло знайшов простий збирач чаю. Йому стало шкода тварини, тож чоловік поховав її біля підніжжя тієї самої скелі. І вві сні тієї самої ночі фермеру з'явився дух похованої мавпи, який подякував йому і сказав, що в нагороду залишає особливий чай Тайпін. Уранці на місці могили збирач чаю виявив кущі з довгим листям. А на галявині буяли орхідеї, які й віддали чаю Тайпін Хоу Куй нотки свого величного аромату.

Тай Пін Хоу Куй купити

Тайпін Хоукуй: смак та аромат

М'який і водночас глибокий смак чаю Тай Пін Хоу Куй настільки ж красивий, наскільки естетична зовнішність Tai Ping Hou Kui. Прохолодні ночі в горах дарують чаю Тай Пін Хоу Куй надзвичайну горіхову, абрикосову солодкість із нотками сухофруктів і не менш горіховим післясмаком. Солодкий аромат орхідей і ніжних лісових квітів вражає вишуканістю і заворожує навіть тих, хто, здавалося, пізнав про чай усе.

Велике і тонке листя Тай Пін Хоу Куй створює майже прозорий, нефритовий настій із напрочуд м'яким смаком і тривалим, по-справжньому солодким післясмаком. Заварювання відбувається вертикально, у прозорому посуді, водою, нагрітою до 80–85 градусів.

Чай Тайпін Хоукуй: користь

Високий вміст амінокислот, середня танінність і унікальний набір антиоксидантів та вітамінів роблять цей чай не тільки найкрасивішим і найприємнішим напоєм, але й цілющим зіллям, що допомагає нервовій і серцево-судинній системам, шлунково-кишковому тракту. Із ним старість – далеко-далеко за високими аньхойськими скелями, а досягнення, можливість зосередитися на головному та йти до мети і мрії у спокої та умиротворенні – просто у вашій долоні.

Тай Пін Хоу Куй як пити
Де в Україні купити Тайпін Хоукуй

Тай Пін Хоу Куй: час збирання

Збирають Тай Пін під кінець березня і на початку квітня. На чайну порцію йде одна брунька з двома 5-сантиметровими листками. Нижчі сорти мають довше листя, від цього залежить ціна чаю. Чай Тай Пін виготовляють лише за один день, у сонячну погоду, щоб листя не втратило своєї живої енергії за час збирання, змогли йому надати форму та вчасно висушити. На кожному висушеному чайному листку Тайпін Хоукуй помітне рифлення: це сітка залишає відбиток на сировині при просушуванні. І якщо ви бачите такий відбиток, отже – це чай найвищої якості, його можна купити як представника справжнього Тайпін-чаю.

Де в Україні купити Тайпін Хоукуй?

Купити оригінальний Тай Пін Хоу Куй у Києві можна в інтернет-магазині New Tea, з доставкою по всій Україні. Запрошуємо також продегустувати Тайпін Хоукуй у нашій чаївні та переконатися, що це чай справжніх естетів і мудреців, філософів та поетів.

Який Тай Пін Хоу Куй частіше купують за червень 2023:
Скільки коштує Тай Пін Хоу Куй на сайті NewTea?
Вартість на Тай Пін Хоу Куй від 745 до 1015грн.
Забудьте все, що знали про китайский чай
Насправді ви ніколи не були з ним знайомі по-справжньому
Ми навчимо вас правильно зберігати, заварювати і пити найкращі чаї у світі.

Так, як це відбувається під час традиційної чайної церемонії, тільки…

у 10 разів зручніше та у 20 разів швидше

Що ми робимо не так як інші
 •  
  Особисто обираємо чай у Китаї
 •  
  Заварюємо по технології чайної церемонії
 •  
  Зберігаємо чай як потрібно, зелений – заморожуємо
 •  
  Пригощаємо феєричними десертами
 •  
  Доставляємо по Києву електровелосипедом
 •  
  Запрошуємо спробувати все в чайній на Мінській