Бі Ло Чунь
- 50 г
- 7 г
- 25 г
- 50 г
- 100 г + 5 г
- 200 г + 10 г
280 ₴
Історія чаю
Які тільки міфи ми не чули від китайських гідів про «Бі Ло Чунь». Один переконував нас в тому, що через брак кошиків збиральництва кладуть чай собі за пазуху, чого листя набувають особливого аромату. Інший гід розповідав, що раніше цей чай дозволялося збирати тільки незайманим.
Але насправді це все маркетингові виверти, які нібито підвищують цінність чаю в очах туристів. Неймовірний аромат «Бі Ло Чунь» досягається завдяки сусіднім фруктовим садам. Чайне листя просто вбирає в себе всі ці фантастичні квітучі запахи, тому й стає ще смачнішим.
Все, що потрібно знати про «Бі Ло Чунь»
- Другий за популярністю зелений чай в Китаї (після «Лунцзину»).
- Збирається ранньою весною з 20 березня по 20 квітня.
- Повністю ручне виробництво: від збору до скручування в форму равлика.
- В основі чаю тільки молоді пагони (1-2 верхніх листочки + тіпса). В одному кілограмі «Бі Ло Чунь» близько 120-150-ти тисяч равликів, зібраних і скручених вручну.
- Входить в десятку знаменитих чаїв Китаю.
- Часто ароматизується жасмином.
- Чаїнки вкриті ніжним пушком.
- Для виробництва чаю збираються тільки молоді пагони, тому в них багато амінокислот і поліфенолів, які зміцнюють імунітет.
- Всього існує 7 сортів «Бі Ло Чунь».
При заварюванні «Смарагдові равлики» красиво розпускаються у воді, немов бутони квіток на світанку. Це справжня насолода для очей.
Смарагдові равлики весни: ароматна корисність
У двох словах про чай Дунтін Білочунь можна сказати, що це ніжна свіжість, яка проявляється в ароматі, смаку та кольорі настою. А ще цей сорт називають чаєм з квітковим запахом і плодовим смаком. Смарагдовий відтінок – «особлива прикмета» не тільки сухого листя: у чашці настій теж світло-зелений, прозорий, як смарагд у променях світла.
Природний лікар: цінні властивості Бі Ло Чунь
Чарівний аромат, яскравий смак і колір – те, чим приваблює зелений чай Бі Ло Чунь з першої чашки. Однак цим цінність даного сорту не обмежується: як і інші слабоферментовані сорти, «Смарагдові равлики весни» – просто скарб корисних елементів. Якщо напій припав до душі, і ви насолоджуєтеся чаюванням кожний день, отже, скоро відчуєте цілющу дію чаю.
Як діє Бі Ло Чунь на організм:
- знижує рівень шкідливого холестерину;
- виводить токсини;
- зміцнює стінки кровоносних судин;
- розщеплює жирову тканину;
- нормалізує обмін речовин;
- зміцнює імунітет;
- захищає зуби від карієсу за рахунок фтору, кальцію і фосфору в чайному листі;
- підвищує працездатність.
Як заварювати і зберігати зелений чай № 1
Чай Білочунь – неймовірно популярний і цінується в Китаї: чайний експерт Чжень Цзюнь віддав цьому сорту перше місце серед зелених чаїв. Уже не терпиться купити і спробувати смарагдовий напій? Стривайте – спочатку дізнайтесь, як правильно приготувати цей чай.
Правила заварювання Бі Ло Чунь:
- Порцеляновий чайник і м'яка вода – найкращий варіант для приготування цього чаю.
- Порція заварки: 4–5 г на 200 мл води, нагрітої до 70–80°C.
- Перша протока зливається через 10 секунд.
- Наступні протоки настоюють 10–30 секунд. Кожний новий настій витримують на 10 секунд довше.
Щоб відчути чарівний аромат і яскравий смак Білочунь, чай потрібно наливати в чашки відразу, перетриманий настій починає гірчити. Зберігається зелений чай у герметичній ємності, в темному прохолодному місці.
У магазині New Tea можна Бі Ло Чунь купити і навіть спробувати, якщо завітаєте до нашої чайної в Києві. Ціна, до речі, є дуже привабливою для оригінального сорту, привезеного в Україну прямо з китайських гірських плантацій Дунтішань.
Милуйтеся танцем смарагдових чаїнок і насолоджуйтесь чаюванням!