Вік має значення, коли йдеться про чай пуер. Це той рідкісний випадок, коли чим старший, тим кращий. І дорожчий. Наприклад, якщо пуер 10 років – ціна одна, а чай удвічі старший – на порядок дорожчий, адже це вже колекційна рідкість. Однак в Україні вистачає чайних гурманів, які бажають відчути різницю між молодим і 20-річним напоєм, тому ми привезли справжній витриманий пуер до Києва.

Чому пуер дорожчає з віком

Знайомий нам з дитинства чорний чай рекомендується зберігати не більше року. Хоча і після закінчення строку придатності чай можна заварювати, але смак уже не той. З пуером усе навпаки: напій із кожним роком змінюється на краще, смак стає сильнішим, багатшим, а аромат цікавішим. Секрет – в особливому процесі постферментації, який запускається, коли чай уже зробили і залишили на полицях дозрівати. Так зберігається чай пуер 10 років, 20 років і старший.

Однак дорослішати буде не будь-який чай, а тільки зроблений за класичною технологією виготовлення Шен Пуеру. Чайне листя ферментують до стану зеленого чаю. Окислення відбувається природним шляхом. Потім сировину обробляють трьома способами: сушать, пропарюють або прожарюють. Мета – зупинити ферментацію. Після цього листя скручують і знову просушують. Напівфабрикат «маочу» пресують у традиційні для пуеру форми: млинці, гнізда, цеглинки і залишають дозрівати. Іноді залишають пуер у розсипу.

Чай Пуер

Пуер 10 років – чай «у самому розквіті сил»

image-old-man
Мінімальний вік витримки Шен Пуерів – три роки. За цей час листя втрачає гіркоту. Через три роки напій уже можна пити, однак унікальним, на думку знавців, стає пуер 10 років і старший. Віковий пуер є м'якшим і делікатнішим за смаком, ніж «молодь». Чайне листя теж «матеріє»: темніє, із зеленого стає буро-коричневим. Вважаєте, що настав час знайомитися з чаєм пуер 10 років, – купити оригінальні сорти ви можете в нашому інтернет-магазині.

15-річні пуери – золота середина

Витриманий чай – пуер 15 років, ціна при цьому не настільки захмарна, як у колекційних сортів «кому за 20 і старші». Той випадок, коли «молодість уже знає, а старість ще може»: за смаком і ароматом ці чаї вже далекі від початкових, вони ще м'якші, цікавіші. Колір настою – як у марочного коньяку. Чай пуер 15 років витримки заварюють до 20 разів – цілком достатньо, щоб насолодитися фантастичним напоєм.

Пуер 20 років – чайна розкіш

Можна колекціонувати яйця Фаберже, а ми рекомендуємо звернути увагу на пуер 20 років. Коштує чимало, зате можна не тільки милуватися та пишатися таким екземпляром у колекції, а ще й насолоджуватися його смаком. Пуери від 20 років – еліта чайного світу, найкращі у своєму класі, адже піку смакових та ароматичних властивостей витримані Шени досягають за два десятки років після виготовлення.

Навіть якщо маєте у своєму розпорядженні достатньо коштів, пуер 20 років купити – велика удача, адже колекційний чай складно знайти навіть у Китаї, є великий ризик придбати підробку. Вважайте, удача вам уже посміхнулась, адже в New Tea не обманюють: ми самі полюємо за витриманими чаями з Юньнані, знаходимо та привозимо в Україну. Вам залишається тільки купити пуер 20 років. Усі чаї сертифіковано, у документах указано час і місце «народження». Чай продається у традиційних пресованих формах (точах) або в розломі по 7–50 г. Ви просто обираєте, який вам більше подобається пуер 20 років, ціна вказана за грами або за цілу точу.

Чай Пуер - 10-20 років
Чай Пуер

Як зберігати витриманий пуер

image-old-man
Пуер – чай на перспективу: з роками органолептика пуерів тільки поліпшується. За умови, що зберігається він правильно. При цьому не має значення, це пуер 12 років чи 25 років. Умови зберігання не відрізняються, головне – врахувати три моменти: місце, де зберігається чайний млинець, має бути сухим, темним і прохолодним. І подалі тримайте його від продуктів із сильним запахом, адже пуер 15 років чекав не для того, щоб за день просочитись ароматом кориці або ковбаси.

Зрілий пуер – фантастичний напій. Однак описувати, який він на смак, – справа невдячна, це як розповідати про північне сяйво тому, хто не бачив зоряного неба. Пуер потрібно куштувати, смакувати і насолоджуватися ним.